Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 495 of 1175 FirstFirst ... 395 445 485 493 494 495 496 497 505 545 595 995 ... LastLast
Results 9,881 to 9,900 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #9881 SP
    Junior Member prodigy's Avatar
    Salut,

    Am si eu o intrebare aferenta modarii PS3-urilor
    Am un PS3 format FAT si as fi interesat sa mi-l modez si eu , dar nu am inteles prea multe.
    Asadar, va rog lamuriti-ma cat costa stick-ul de modare si daca 'afacerea' asta a ajuns si la noi. Programul care il instalezi de pe hdd extern il gasesti download-abil pe net?
    Iar modarea asta poate fi aplicata si in rularea filmelor blu-ray?

    Multumesc,

  2. #9882 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by prodigy View Post
    Salut,

    Am si eu o intrebare aferenta modarii PS3-urilor
    Am un PS3 format FAT si as fi interesat sa mi-l modez si eu , dar nu am inteles prea multe.
    Asadar, va rog lamuriti-ma cat costa stick-ul de modare si daca 'afacerea' asta a ajuns si la noi. Programul care il instalezi de pe hdd extern il gasesti download-abil pe net?
    Iar modarea asta poate fi aplicata si in rularea filmelor blu-ray?

    Multumesc,
    Incearca aici. Daca nu gasesti informatiile prin ultimele 10-20 de pagini ale thread-ului intreaba-l direct pe Donely.

  3. #9883 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    acuma vad si eu ca am postat cam in acelasi timp eu si cu apbaciu aceeasi stire . Scuze man, la mine nu s-a incarcat pagina complet si arata numa postul meu. Sorry for that

  4. #9884 SP
    Junior Member cosming's Avatar

    made in china

    Salut,

    Saptamana asta vreau sa-mi iau ps3 320gb move sau ps3+fifa 11,si am vazut in carrefour spre exemplu toate produsele erau made in china,si am inteles ca asa sunt si cele din media galaxy,acest lucru m-a facut sa-mi schimb parerea de-a mai cumpara o consola,insa vroiam sa va intreb daca cele ce au scrise pe ele made in china sunt ok(daca mai are cineva-cum se comporta)sau de unde as gasit un ps3 fabricat spre exemplu in japonia.

    PS:legat de rezolutia jocurilor pt ps3 am vazut ca majoritatea sunt pentru 720p si mai putine 1080p,nu stiu daca este o diferenta foarte mare,insa pe jocruile de xbox 360 rezolutia la jocuri este si de 1080p,apxr la toate.-Asta inseamna ca cele de xbox se vor vedea mai clar?

    Multumesc!

  5. #9885 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by cosming View Post
    Salut,

    Saptamana asta vreau sa-mi iau ps3 320gb move sau ps3+fifa 11,si am vazut in carrefour spre exemplu toate produsele erau made in china,si am inteles ca asa sunt si cele din media galaxy,acest lucru m-a facut sa-mi schimb parerea de-a mai cumpara o consola,insa vroiam sa va intreb daca cele ce au scrise pe ele made in china sunt ok(daca mai are cineva-cum se comporta)sau de unde as gasit un ps3 fabricat spre exemplu in japonia.
    lol Mai toate marile companii asambleaza aparatura in China. Chiar si iPhone-ul ala scump si mult dorit, tot acolo e facut, ca e mana de lucru ieftina.

    Baietii veseli de la Foxconn ti-au asamblat mare parte din electronicele din casa
    Attached Images Attached Images .png

  6. #9886 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by cosming View Post
    Salut,

    Saptamana asta vreau sa-mi iau ps3 320gb move sau ps3+fifa 11,si am vazut in carrefour spre exemplu toate produsele erau made in china,si am inteles ca asa sunt si cele din media galaxy,acest lucru m-a facut sa-mi schimb parerea de-a mai cumpara o consola,insa vroiam sa va intreb daca cele ce au scrise pe ele made in china sunt ok(daca mai are cineva-cum se comporta)sau de unde as gasit un ps3 fabricat spre exemplu in japonia.

    PS:legat de rezolutia jocurilor pt ps3 am vazut ca majoritatea sunt pentru 720p si mai putine 1080p,nu stiu daca este o diferenta foarte mare,insa pe jocruile de xbox 360 rezolutia la jocuri este si de 1080p,apxr la toate.-Asta inseamna ca cele de xbox se vor vedea mai clar?

    Multumesc!

  7. #9887 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Atat jocurile de PS3, cat si cele de X360 care ruleaza in 1080P nu ruleaza nativ. Foarte putine jocuri sunt randate in 1080P, pentru marea majoritate se face upscale de la 720P.
    Legat de locul unde este produsa consola. Oricum nu este asamblata manual si este normal ca orice mare companie sa caute mana de lucru ieftina. De ce sa platesti un japonez cu 1500$-2000$, cand un chinez face acelasi lucru cu mult mai putin. Sunt folosite aceleasi materiale, consolele nu sunt asamblate manual... ar fi exact acelasi produs, la exact aceasi calitate. Toti marii producatori au fabrici in China.

  8. #9888 SP
    Junior Member cosming's Avatar
    Va multumesc frumos,atunci din china sa fie ps3

  9. #9889 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

  10. #9890 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    PlayStation Experiencing 'Tremendous Growth' in Latin America, Gets New Ad Campaign - IndustryGamers

    pe langa articol, va recomand sa va uitati la filmuletele de la sfarsit.

  11. #9891 SP
    Member miami's Avatar
    Quote Originally Posted by goodfellam View Post
    Am o simpla intrebare, am ps3-ul de ceva timp da' am neglijat problema. Adaptorul intra doar jumatate in spate, credeti ca e o problema daca il las asa?
    De curiozitate, m-am uitat si eu la al meu si tot asa e.Am incercat sa fortez putin dar nu intra mai mult, deci ori avem amandoi aceeasi problema, ori asa sunt toate .

  12. #9892 SP
    Junior Member nemesys_alien's Avatar
    In legatura cu cablul de curent asa sunt toate, nu au nici o problema.

  13. #9893 SP
    Member BatsBike's Avatar
    probabil,voi,va referiti la cele PHAT ... cele SLIM nu au aceasta``problema``

  14. #9894 SP
    Junior Member emmy112's Avatar
    salut ! am si eu 2 intrebari legate de PS3 :
    1) Daca modez un PS3 si joc jocuri originale pe PSN iau BAN ??
    2) Am inteles ca iti trb stick format FAT32 .....am un stick de 16 Gb si daca ii dau formay FAT32 nu merge sa copiez pe el mai mult de 4 Gb si nu stiu de ce ....

  15. #9895 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by emmy112 View Post
    salut ! am si eu 2 intrebari legate de PS3 :
    1) Daca modez un PS3 si joc jocuri originale pe PSN iau BAN ??
    2) Am inteles ca iti trb stick format FAT32 .....am un stick de 16 Gb si daca ii dau formay FAT32 nu merge sa copiez pe el mai mult de 4 Gb si nu stiu de ce ....
    1) daca modezi ps3 bye-bye psn, nu vei mai putea intra pe psn, pentru ca ai nevoie de ultimul firmware.

    2) din cate stiu eu, nu poti copia fisiere mai mari de 4gb pe fat32.

  16. #9896 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    daca am uitat parola de la psn cum pot sa o mai aflu ?

  17. #9897 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by vrc View Post
    daca am uitat parola de la psn cum pot sa o mai aflu ?
    pai dai recovery password sau ceva de genul, dar trebuie sa stii data de nastere pe care ai pus-o cand te-ai inregistrat.

  18. #9898 SP
    Member paulone's Avatar
    In meniul PS3 a aparut o chestie numita I love Film, ce D-zeu este asta? Un fel de serviciu video on demand?

  19. #9899 SP
    Junior Member emmy112's Avatar
    Va deranjez cu inca o intrebare . Exista vreun cablu USB care sa conecteze direct PS3-ul la PC sau merge doar cu HDD extern ??

  20. #9900 SP
    Junior Member nitrouso's Avatar
    Am si eu o nelamurire ...
    Am instalat PS3 Media Server cu toate codecurile de rigoare si am setat exact configuratia potrivita , insa toate filmele merg si subtitrarile mai putin formatul 1080p (The data is corupted) ...
    Daca a mai avut cineva problema asta sau stie o rezolvare va rog frumos sa ma anuntati... Multumesc !

    ---------- Post added 14-11-2010 at 08:44 PM ----------

    Quote Originally Posted by nitrouso View Post
    Am si eu o nelamurire ...
    Am instalat PS3 Media Server cu toate codecurile de rigoare si am setat exact configuratia potrivita , insa toate filmele merg si subtitrarile mai putin formatul 1080p (The data is corupted) ...
    Daca a mai avut cineva problema asta sau stie o rezolvare va rog frumos sa ma anuntati... Multumesc !
    Am rezolvat si cu asta problema este ca de multe ori pe ps3 vad thumbnail-ul , iar de multe ori imi apare " The data is corrupted" ... si aici m-am blocat ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts