Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 515 of 1175 FirstFirst ... 15 415 465 505 513 514 515 516 517 525 565 615 1015 ... LastLast
Results 10,281 to 10,300 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10281 SP
    Member iUser's Avatar
    Eu am un cablu HDMI de la Media Galaxy , Hama de 1.5m si a costat 31 RON.

  2. #10282 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Quote Originally Posted by Mozambic View Post
    Eu am un cablu HDMI de la Media Galaxy , Hama de 1.5m si a costat 31 RON.
    O sa trec si eu maine sa vad ce cabluri sunt.Si cum e calitatea?

  3. #10283 SP
    mns
    Junior Member mns's Avatar
    Calitatea la HDMi e ca ori merge ori nu merge, nu da banii pe ceva cablu de "firma" cand poti lua unul si de 5 ori mai ieftin la aceeasi lungime.

  4. #10284 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Cum fac, sa selectez mai multe profile logate pe PS3 in acelasi timp? Ma intereseaza pentru Resident Evil 5, il joc in multi/split-screen dar Sheva nu poate cumpara item-uri din meniu.

    La X360 aveam posibilitatea sa selectez un alt user, aici nu se poate?

    Merci mult pentru lamuriri.

  5. #10285 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    salut ! am si eu o nelamurire :
    consola mea e pe zona 1
    si am dat comanda la jocul GTA IV(grand theft auto)
    acesta fiind pe zona 2...
    mai pot sa ma joc online ?daca zonele sunt diferite?
    multumesc pentru ajutor ...
    Sarbatori Fericite !

  6. #10286 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by bully008 View Post
    salut.mi-am modat consola ps3 recent si nu stiu cum sa pun jocurile de pe pc cu ajutorul utilitarului total comander.ms
    pai jocurile nu se cumparau sau le primesti cadou de la familie, prieteni, prietena. etc? eu asa stiam...

    Quote Originally Posted by pIDGEI View Post
    Am si eu o intrebare,tocmai mi-am luat un ps3 si ma gandesc ce cablu HDMi sa imi iau.Am auzit ca sunt muulte modele incepand de la preturile de 20 ron si ajungand la 400 ron.Voi ce cablu HDMI folositi?
    nu conteaza ce cablu e, ce culoare are sau firma, atat timp cat e HDMI-HDMI. prin el circula semnal digital nu analog si e cum zice si 2mns mai sus, merge sau nu merge. iti recomand cel mai ieftin cablu

    Quote Originally Posted by mukiki View Post
    Salut,
    PS3-ul nu imi mai citeste nici un Blu-ray, am curatat lentila ca in turorialul de pe youtube dar degeaba nu a dat nici un rezultat. Cand bag Cd-ul inauntru nu il invarte deloc si ramane beculetul albastru deschis.
    http://www.youtube.com/watch?v=yAk9lztNvXQ&feature=related

    Am postat deja pe threadul lui donely, poate mai stie cineva ce as putea sa fac?
    ti s-a stricat, sorry... acum daca ai garantie o duci si ti-o schimba, dar banuiesc ca nu ai, asa ca poti sa vorbesti cu donely si iti schimba unitatea optica. multa bafta

  7. #10287 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by ovilix View Post
    salut ! am si eu o nelamurire :
    consola mea e pe zona 1
    si am dat comanda la jocul GTA IV(grand theft auto)
    acesta fiind pe zona 2...
    mai pot sa ma joc online ?daca zonele sunt diferite?
    multumesc pentru ajutor ...
    Sarbatori Fericite !
    da poti sa te joci online, stai linistit. jocurile de PS3 sunt region free, dar ai mare grija la DLC. daca jocul e zona 2 tu trebuie sa-ti iei DLC zona 2... nici majoritatea filmelor blu-ray nu sunt region free

  8. #10288 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    "DLC" nu prea sunt familiar cu termenul
    am consola doar de cateva luni
    si inca invat chestii noi despre aceasta
    daca ai putea sa ma lamuresti cum sta treaba cu acest DLC
    ar fi super

  9. #10289 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  10. #10290 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    bun si acum daca jocul va fii zona 2
    eu nu voi putea sa "savurez" aceste DLC-uri?
    sau pot sa selectez eu zona respectiva?

  11. #10291 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    poti, doar ca trebuie sa-ti faci un cont de PSN cu o adresa din UK (anglia) si intri in Playstation Store si le cumperi de acolo. pentru jocurile zona 1 iti trebuie un cont de USA, iar pentru zona 3 un cont de Japonia.

  12. #10292 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    bun
    mersi
    m-am lamurit acum
    toate cele bune
    salut !

  13. #10293 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Tomb Raider Trilogy Confirmed

    Continuing with the trilogy packs that have been hitting the PlayStation 3 this year, it turns out it will be Lara Crofts turn next.

    Karl Stewart, Global Brand Director for Crystal Dynamics confirmed in a tweet that the pack is official:

    “Yes, it’s official. #TombRaider PS3 ‘Trilogy’ pack coming in the new year. Full details next week. Watch this space.”

    It appears that the Blu-ray will include Tomb Raider Legend, Anniversary and Underworld, with the first two getting an HD makeover. With the reboot of Tomb Raider announced not so long ago, it seems we can expect a double – sorry, quadruple – helping of Miss Croft on PlayStation 3 next year.

  14. #10294 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Tomb Raider Trilogy combines HD Legend, Anniversary and Underworld on PS3, retail listing says | Joystiq

    The PS3 may be home to yet another HD collection. Amazon.de has a listing for Tomb Raider Trilogy. According to the listing, the Blu-ray will include Tomb Raider Legend, Tomb Raider Anniversary and Tomb Raider Underworld. The first two games will get an HD makeover (and will likely look similar to the Xbox 360 versions), and all three games will offer PlayStation Network trophies. In addition, the collection will unlock special male and female avatars for use in PlayStation Home.

  15. #10295 SP
    Junior Member b73bmw's Avatar
    Salut
    daca stie cineva cum pot sa pun un film pe hdd intern la PS3?
    jocurile stiu si le-am pus, dar nu stiu filmele unde ar trebui puse(daca merg puse!), am jailbreak2.
    multumesc.

  16. #10296 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Nu prea se vorbeste pe forumu acesta despre modari / jailbreakuri.

  17. #10297 SP
    Junior Member DBoY's Avatar
    are cineva de vanzare un cablu vga ?

  18. #10298 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by pIDGEI View Post
    O sa trec si eu maine sa vad ce cabluri sunt.Si cum e calitatea?
    E perfect , nu are mufele aurite , l-am luat de 1.5m pt. ca era cel mai mic , iar distanta dintre PS3 este de ~60cm.

  19. #10299 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu conteaza ce cablu e, ce culoare are sau firma, atat timp cat e HDMI-HDMI. prin el circula semnal digital nu analog si e cum zice si 2mns mai sus, merge sau nu merge. iti recomand cel mai ieftin cablu

    Partial corect. Faptul ca HDMI decodeaza semnal digital, te face sa crezi ca "ori merge, ori nu merge", dar nu este chiar asa. Semnalul digital poate fi alterat, de ex. acuratetea culorilor, semnalul audio si compatibilitatea HDCP. Degradarea semnalului nu este atat de mare ca la un cablu analog, dar ea exista, MAI ALES la cabluri cu lungime mai mare de 5 metrii. Acum, normal ca nu se merita (in general) sa cumperi un cablu care sa coste cat consola, dar nici nu as recomanda cel mai ieftin cablu.

  20. #10300 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Partial corect. Faptul ca HDMI decodeaza semnal digital, te face sa crezi ca "ori merge, ori nu merge", dar nu este chiar asa. Semnalul digital poate fi alterat, de ex. acuratetea culorilor, semnalul audio si compatibilitatea HDCP. Degradarea semnalului nu este atat de mare ca la un cablu analog, dar ea exista, MAI ALES la cabluri cu lungime mai mare de 5 metrii. Acum, normal ca nu se merita (in general) sa cumperi un cablu care sa coste cat consola, dar nici nu as recomanda cel mai ieftin cablu.
    Eu chiar cred ce spune ffocus.
    Mai ales ca stim ca a dat vreo 600 de lei pe unul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts