Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 532 of 1175 FirstFirst ... 32 432 482 522 530 531 532 533 534 542 582 632 1032 ... LastLast
Results 10,621 to 10,640 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10621 SP
    Member psycho-07's Avatar
    iti recomand sa cumperi alta consola

  2. #10622 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by mns View Post
    Pana nu demult parca era un fel de farmec legat de PS3, in primul rand pentru ca era un club curat si oarecum exclusivist, adica erau in mare oameni decenti si cu care te poti intelege
    I love you man !

  3. #10623 SP
    Member Mircea's Avatar
    Da,sunt de acord si cu ce zici tu.Ti-am zis ca eu am luat SH prima consola(fat) si probabil a fost inghesuita pe undeva si forjata la maxim.Cand a fost la mine a avut spatiu destul in jurul ei si a fost stearsa mai tot timpul de praf etc.Acum ca am slimul de nou stau linistit pentru ca stiu sa o ingrijesc dar sincer chiar nu ma deranjeaza dupa ce joc 2,3 ore sa o lasa sa mearga sa-si raceasca singura procesoarele pana scade turatia ventilatorului.

    ---------- Post added 10-01-2011 at 08:20 AM ----------

    Este ceva asemanator cu ce am citit in cartea tehnica a masinii mele ,,dupa un mers in sarcina lasati turbina sa se raceasca ( motor la relanti 1-2 minute),, .Stiu ca tocmai am comparat o turbina cu un ps3 dar ma refer ca racirea trebuie facuta functionand,nu brusc prin oprire.

  4. #10624 SP
    Member Mircea's Avatar
    Quote Originally Posted by dbporky View Post
    am si eu o intrebare .... am o consola mai veche ps3 (varianta 40 gb ) si are ylod ! se poate repara sigur sau ma plimb degeaba ?
    Userul Zanafar se ocupa cu reparatii YLOD si am inteles ca da si garantie(il consider un user de incredere deoarece am facut o tranzactie cu el si este serios).Depinde de tine daca vrei sa incerci sau nu.Eu personal,dupa problema de YLOD la 60 gb Fat si o incercare de reparatie YLOD la un nepriceput, mi-am luat slim nou pentru ca am prins oferta de 999 lei.

  5. #10625 SP
    Member Mircea's Avatar
    Quote Originally Posted by mns View Post
    "miam luat men o knsola ji bag stickul sai fak upda-te l-a jok s-a bag gta4 ji gta5 s-a kondook jmkerejte ji i-mi apare ecran ciudat cand dau play ji consola se stinge ji scoa-te sunete ciudate nu jdiu c s-a fak ajutatima"

    Daca e citat de pe undeva e cel mai tare,daca e inventat tot la fel de tare ramane

  6. #10626 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Alta consola, reparatia doar lungeste (cu niste luni, cel mai probabil) viata consolei.

  7. #10627 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    salutari, am o mica problema, vreau sa conectez un LCD (VGA) la PS3 (HDMI) insa din cate am auzit printr-un astfel de cablu nu voi avea chiar o imagine superba, aici ma refer la culori...

    dar am vazut ca sunt convertoare pt. VGA to HDMI (exemplu acesta)... stie cineva daca voi avea rezolutie de 1080p si o claritate precum la televizoare Full HD, monitorul pe care-l am este ful HD... pt ca costa si nu vreau sa fac o achizitie degeaba...

    EDIT: la monitor am doar VGA deci "no DVI" asa ca care dintre cele 2 optiuni credeti ca as avea aceiasi claritate sau cat de cat mai buna, cablul sau convertorul??? va multumesc!!!
    Pai nu prea ai de ales trebuie sa ai dvi altfel nu o sa ai nici rezolutie 1080 nici culori vii si o sa se intrerupa in timpul jocurilor cu grafica ridicata deci vezi ce faci si poate asta te ajuta

  8. #10628 SP
    Member Mircea's Avatar
    Vreau si eu sa fac aceeasi legatura.M-am uitat la LCD_ul de la desktop si are si port DVI.CLaritatea e ok prin DVI? Ca investitie nu ma costa cine stie ce.Astept raspuns.Va multumesc

  9. #10629 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Uita-te la clipul de mai sus sau intra pe youtube si vezi dar eu cred ca va fi ok mai ales daca ai un monitor bun.

  10. #10630 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MirceaBV View Post
    Vreau si eu sa fac aceeasi legatura.M-am uitat la LCD_ul de la desktop si are si port DVI.CLaritatea e ok prin DVI? Ca investitie nu ma costa cine stie ce.Astept raspuns.Va multumesc
    HDMI 1.3=DVI+audio...in rest nu e nicio diferenta..amandoua scot semnal digital..calitatea este aceiasi

  11. #10631 SP
    Member Mircea's Avatar
    Mersi,acum sa ma uit daca monitorul meu are HDCP.Am inteles,de pe alte discutii, ca numai daca are HDCP merge conectat PS3.Monitorul meu este un Benq din 2006.Cred ca nu are

  12. #10632 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    HDMI 1.3=DVI+audio...in rest nu e nicio diferenta..amandoua scot semnal digital..calitatea este aceiasi
    Not quite... DVI poate avea sau nu suport HDCP (a se verifica fişa tehnică a monitorului, pe cele fără nu va apărea imagine). La remarca cu calitatea: ai dreptate
    LE: Mircea, ai fost mai rapid şi văd că şi bine informat

  13. #10633 SP
    Member Mircea's Avatar
    Cand ajung acasa ma uit prin fisa tehnica ,poate am noroc si suporta.Multumesc pentru raspunsuri.

    ---------- Post added 10-01-2011 at 02:13 PM ----------

    Cum era de asteptat , BENQFP93GX nu are suport HDCP.Este in zadar sa mai incerc,mai cumpar si cablu degeaba

  14. #10634 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ce televizoare imi recomandati pentru un ps3?Vreau sa-mi iau ceva pe led ,full hd, monitor cu tuner tv si 23''

  15. #10635 SP
    Senior Member tray's Avatar

    BBQ

  16. #10636 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Homebrew!

  17. #10637 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.Gamer98 View Post
    Ce televizoare imi recomandati pentru un ps3?Vreau sa-mi iau ceva pe led ,full hd, monitor cu tuner tv si 23''
    gasesti...dar foarte scump....mai bine iti iei LCD..
    recomandarea mea: Monitor LCD Samsung 27'', Wide, TV Tuner, Full HD, DVI, HDMI, Boxe, Negru, P2770HD P2770HD-LS27EMDKU/EN
    il am din aprilie si se comporta ireprosabil..

  18. #10638 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Aha se vede bine ?Io vreu sa-mi iau pe led...de ce e mai bun pe lcd?

  19. #10639 SP
    Senior Member Tekken's Avatar

  20. #10640 SP
    Junior Member MOBSTAR's Avatar
    1.Latest dual boot 3.41fw - hermes v4b si Kakaroto , pe site nu apare nimic de genu asta.pot folosit -New 2in1 firmware, support 3.55SPOOF, and simplify free psgroove usage-dupa site-ul ala dat de tine??

    2.Cum sa utilizati hex din orice sursa PSGROOVE :
    Download orice hex din sursa PSGROOVE, daca este fw Hermes, schimbati denumirea hex-ului �n h, deci va fi h.hex si il copiati in E3 4M STICK.
    Daca este fw Kakaroto, schimbati denumirea hex-ului �n k, deci va fi k.hex b, si il copiati in E3 4M STICK
    Rogero Manager, Gaia manager, Ftp server 1.2 si alte softuri cu extensie pkg pot fi puse in E3 4M STICK
    E3Card Reader are o multime de alte functii, care se vor face publice mai tarziu.care este hex-ul pe site la download ca nu inteleg??ce e ala hex??hex nu era latest dual boot 3.41fw care il pun la downgrade???sau asta se foloseste doar cand o sa fac pe viitor upgrade la e3 card????

    tin sa precizez ca nu folosesc jailbreak ca sa nu platesc munca altora (celor de la compania prod de jocuri)cumpar jocurile originale,nu ma ca* in munca altuia,dar vreau sa fac backup la cateva bd.

    treaba este ca detin rdr,cod bo,si sport de la move.daca ii fac jail pt cu totul alte bd,pe acestea le pot juca online??sunt cumparate bineinteles original.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18053 Last Post: Today, 05:51
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts