Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 543 of 1175 FirstFirst ... 43 443 493 533 541 542 543 544 545 553 593 643 1043 ... LastLast
Results 10,841 to 10,860 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10841 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.Gamer98 View Post
    [quotesau,mai bine,joaca 11`le ... este altceva ... ]
    astept sa se ieftineasca ca nu dau 260 ron pe un joc nici mort[/QUOTE]
    man gasesti sub 200 ron, cauta pe bazar

  2. #10842 SP
    Member MSlv's Avatar
    a fost bine cat a durat, si oricum a durat mult prea mult sa se intample ce era inevitabil. Sa speram ca ps4 va rezista si mai mult acestui flagel toxic.

    pirateria si hack-urile prin jocuri si trofee parca intra la categoria homebrew, nu? Pentru ca in acest moment, cred ca peste 95% din cei care strigau ca ei vor homebrew pe console folosesc cel putin una din cele 2 "murdarii".

  3. #10843 SP
    Member BatsBike's Avatar
    yo,spre exemplu,l`am luat cu 150 ... sigilat,evident ...

  4. #10844 SP
    Member iradum's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    a fost bine cat a durat, si oricum a durat mult prea mult sa se intample ce era inevitabil. Sa speram ca ps4 va rezista si mai mult acestui flagel toxic.

    pirateria si hack-urile prin jocuri si trofee parca intra la categoria homebrew, nu? Pentru ca in acest moment, cred ca peste 95% din cei care strigau ca ei vor homebrew pe console folosesc cel putin una din cele 2 "murdarii".
    Foarte mult pierd cei de la sony si firmele care dezvolta jocuri, deoarece cota parte din fiecare joc vandut intra in buzunarul celor de la sony. Ei defapt nu isi castiga majoritatea banilor din vanzarea de PS3-uri ci din vanzarea de jocuri. Am auzit un zvon interesant de la un prieten (linuxist)... cum... cei de la sony au scos acea optiune de instalare la alte sisteme de operare deoarece multe firme s-au prins de puterea mare de procesare a unui ps3 si in loc sa cumpere calculatoare la un pret enrom, cumparau ps3-uri si le foloseau pe post de pc-uri. Iar asta nu le-a convenit (pe langa alte multe lucuri) deoarece le iesea un profit mult mai mic (ei castigau de pe un ps3 ceva bani, dar mult mai mult castiga din jocurile vandute, iar daca erau folosite ca pc-uri proprietarii nu cumparau jocuri). Sa nu sariti sa imi spuneti ca nu e asa, deoarece acesta ar fi doar un motiv.

    Problema care intervine e urmatoarea: scade numarul de jocuri vandute -> scade profitul celor de la sony si producatorilor de jocuri -> scade suma de investitii pentru dezvoltare (acum chiar falimentul sper sa nu fie). Iar de la asta, merg toate in jos. Va fi o reactie in lant (din propria experienta spun aici)

    Acum, eu sa fiu sincer... am stat pe jocuri originale.... cam un an, dar pur si simplu nu imi mai permit in ziua de azi. Si ce sa fac? Sa tin consola numai expusa? Am luat un E3. NICIODATA si NICIODATA nu imi voi umbla la trofee ca sa le modific!

  5. #10845 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    Am un ps3 slim de 120gb.
    Si azi am vazut ca pe CD Medal of Honor e o dunga, nu mare.
    Inainte nu era, deci inseamna ca sa zgariat in consola.
    Acuma la single player mi se blocheaza la sfarsitul misiuni.
    Eu il joc si multiplayer si nush daca se blocheaza si acolo.

    Intrebare:
    1. La ps3 nu e ca la xbox, cand dai sa intri in joc nu trebuie sa misti de controler ?
    2. Nu se poate sterge dunga de pe CD ?
    3. Spuneti-mi daca e vina consolei ca sa zgariat jocul ?

  6. #10846 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by BoTeAlEx View Post
    Am un ps3 slim de 120gb.
    Si azi am vazut ca pe CD Medal of Honor e o dunga, nu mare.
    Inainte nu era, deci inseamna ca sa zgariat in consola.
    Acuma la single player mi se blocheaza la sfarsitul misiuni.
    Eu il joc si multiplayer si nush daca se blocheaza si acolo.

    Intrebare:
    1. La ps3 nu e ca la xbox, cand dai sa intri in joc nu trebuie sa misti de controler ?
    2. Nu se poate sterge dunga de pe CD ?
    3. Spuneti-mi daca e vina consolei ca sa zgariat jocul ?
    Incearca sa stergi cu o carpa moale.S-ar putea sa nu fie zgarietura ci doar mizerie.

  7. #10847 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Recomand Tversity. E mai bun ca PS3 Media server. Probat.
    Cu ce este mai bun tversity decat PS3 Media Server? Sa nu murim ....nestiutori.

  8. #10848 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Dunga aia e praf fin de pe cauciucu care nu lasa prafu sa intre inauntru.

  9. #10849 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    Nu stiu, mie frica sa o sterg ca jocul nu e al meu poate il stric.

  10. #10850 SP
    Member bobolac's Avatar
    In aparat nu are cum sa se zgarie.

  11. #10851 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    astept sa se ieftineasca ca nu dau 260 ron pe un joc nici mort
    man gasesti sub 200 ron, cauta pe bazar[/QUOTE]
    Daca mai ai un pic de rabdare , o sa se ieftineasca. Si eu mai astept un pic sa'mi iau GT5. Acum e cam scump , dar o sa se ieftineasca.

  12. #10852 SP
    Member iradum's Avatar
    Quote Originally Posted by BoTeAlEx View Post
    Nu stiu, mie frica sa o sterg ca jocul nu e al meu poate il stric.
    Incearca sa il stergi cu o laveta pentru LCD-uri. Eu cu una de genul le sterg daca apar urme de praf (sau au amprente cand le cumpar) pe ele si nu s-au zgariat niciodata. Daca nu ai una, poti cumpara. E undeva pe la 15ron, poate chiar si mai ieftina.

  13. #10853 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    am sters cu o carpa moale si s-a dus e ca nou si nu se mai blocheaza, multumesc

  14. #10854 SP
    Senior Member tray's Avatar
    obama says
    Attached Images Attached Images when-ps3-goes-jailbreak-ill-buy-one.jpg

  15. #10855 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @iradum un post foarte dragut, dar ultima parte a lui e penibila rau, pentru ca incerci sa-ti cauzi scuze. Daca nu am $ sa-mi cumpar anumite lucruri, asta inseamna ca ar trebui sa incep sa fur? nu cred... tu mai sus recunosti ca faci acest lucru, dar postezi ca si victima incercand sa te scuzi ... mda...

  16. #10856 SP
    Member iradum's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    @iradum un post foarte dragut, dar ultima parte a lui e penibila rau, pentru ca incerci sa-ti cauzi scuze. Daca nu am $ sa-mi cumpar anumite lucruri, asta inseamna ca ar trebui sa incep sa fur? nu cred... tu mai sus recunosti ca faci acest lucru, dar postezi ca si victima incercand sa te scuzi ... mda...
    De ce penibila? Nu incerc sa ma scuz, dar asta e adevarul chiar daca doare . Crezi ca eu nu as dori sa am destui bani sa imi cumpar orice joc? Stiu ca nu am scuza, dar asta e singura solutie in momentul de fata daca doresc sa joc si eu putin. Nu eu sunt victima ci sony e victima, ea pierde cel mai mult.

    Dar sunt sigur ca nu toti cei care isi modeaza consola sunt in situatia mea.

  17. #10857 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Mr.Gamer98 View Post
    [quotesau,mai bine,joaca 11`le ... este altceva ... astept sa se ieftineasca ca nu dau 260 ron pe un joc nici mort
    dar de ce trebuie sa iei neaparat jocuriile din magazin lol lol ?...vezi si useri ca barbavali etc...(ii gasesti in sticky-uri pe Bazar)..vand Fifa 11 si nu numai la preturi sub 200 ron (nou+sigilat)

    si un mic pont..nu te astepta la ieftiniri foarte mari..preturiile unui joc(fata de pretul la lansare) scad dupa cel putin 6 luni..rar se intampla sa fie altfel..

    personal cumpar din magazin doar cand gasesc oferte mai bune...

    ---------- Post added 23-01-2011 at 08:19 PM ----------

    Si o intrebare:
    Stie cineva un magazin ptr inchiriat filme pe Blu-ray ??

  18. #10858 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by iradum View Post
    Nu incerc sa ma scuz, dar asta e adevarul . Stiu ca nu am scuza, dar asta e singura solutie in momentul de fata daca doresc sa joc si eu putin. Nu eu sunt victima ci sony e victima, ea pierde cel mai mult.

    Dar sunt sigur ca nu toti cei care isi modeaza consola sunt in situatia mea.
    daca tot ti-ai expus povestea pe forum, vreau si eu sa-ti zic ceva. acum 4 luni mi-a dat YLOD consola, normal fara garantie, si din cauza economiei din ziua de astazi si avand doar un parinte, era greu sa-mi cumpar unu. right? mi-am vandut toate jocurile si accesorile, dar cu spernata ca imi voi lua in viitorul apropiat o consola noua si jocuri. acum cateva zile mi s-a stricat calculator, so bye-bye consola pentru ceva vreme. gamingul e o pasiune a mea, un hobby de care imi este dor in fiecare zi, mai ales ca stiu ce jocuri urmeaza sa apara si cat de promitatoare sunt (Killzone 3 si LA noire, doar 2 exemple de jocuri pe care voiam sa mi le cumpar din prima zi).

    tentatia exista, este mare, dar tot nu m-as duce sa-mi cumpar un PS3 SH la 700 ron, mai dau 100 ron pe un card de ala si sa joc toate aceste jocuri si multe altele pe care le-am rata in trecut. de ce? pentru ca nu am scuza sa incep sa piratez. am piratat in viata mea? da, dar de cand am auzit de ConsoleGames.ro si am inceput sa postez pe acest forum, mi-am schimbat mentalitatea si principiile. o zi buna...

    PS: sper sa nu intelegeti gresit ce am scris mai sus, voiam sa dau un exemplu ca gamingul nu e pentru oricine, oricat de mult ti-ai dori. nu vreau sa par un martir (chiar daca asa par la prima vedere randurile de mai sus), vreau sa-i demonstrez lui @iradum si celorlalti care se afla in postua lui ca nu pirateria e solutia.

    bafta!

  19. #10859 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    solutia cam sta in zavvi, jocuri SH si multa rabdare. Eu renunt la o saptamana de mers cu masina/iesit in cluburi ca sa-mi iau un joc cu 50-70 lei si incerc sa lucrez(cat pot). Asta ca si student... Daca ai reusit sa depasesti o anumita varsta si inca esti pasionat de gaming, daca ai reusit sa-ti croiesti un drum catre o cariera care-ti ofera mai multe posibilitati financiare atunci intradevar jocurile si cumpararea lor nu sunt o problema. Din prisma unui student sau a unui elev achizitionarea jocurilor este tare dificila dar nu e motiv de modat ps3. Eu mereu am 10, maxim 14 jocuri in colectie fiindca le pastrez pe cele importante pentru mine. Restul, le vand la preturi mici si alaturi de fondurile minime stranse pana atunci imi permit sa mai iau un joc sigilat dar ieftin sau un joc SH. Intr-un fel acesta e farmecul, asta te face sa apreciezi cu adevarat jocul, nu sa ai 80 de backup-uri si sa nu stii de care sa te apuci, parca te si plictisesti atunci. Asadar, raman adeptul jocurilor achizitionate, nu din cauza unui orgoliu sau pentru ca "Dumnezeule,da faliment SONY " ci pur si simplu pentru ca gamingul are mai mult farmec si imi pare mult mai ...autentic.

  20. #10860 SP
    Member iradum's Avatar
    Recunosc, are mult mai mult farmec daca sunt jocuri originale. Dar niciodata nu am jucat mai mult de 2 jocuri in paralel. Termin unul, incep altul. Altfel le incurc si nu pot fi atent la toate.

    p.s. am avut maxim 6 jocuri, mai multe niciodata. ne... nu mi-am permis mai multe

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts