Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 553 of 1175 FirstFirst ... 53 453 503 543 551 552 553 554 555 563 603 653 1053 ... LastLast
Results 11,041 to 11,060 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11041 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    am un stick cu internet wireless de la RDS si am vrut sa-l folosesc la consola, dar imi cere un cod pe care nu il stiu. am sunat la RDS si le-am zis de ce am nevoie dar au zis ca nu stiu despre ce vorbesc si ca s-ar putea sa fie vorba de codul PUK din 8 cifre. problema e ca nu sunt eu titularul si nu au vrut sa-mi dea codul. in fine, intrebarea mea este, de codul PUK am eu nevoie sau e vorba de alt cod? nu pot sa fac sa mearga fara cod sau sa gasesc unul pe internet?

  2. #11042 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu merge.

  3. #11043 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Am o copie medal of honor cu tot cu redeem code insa persoana de la care l-am luat nu stie daca l-a folosit sau nu,iar eu am deja unul pe cont.Cum pot verifica daca e valabil sau nu?Daca-l bag la redeem code se activeaza direct sau doar dupa ce-l downlodez e 100% folosit?multumesc anticipat

  4. #11044 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    cum naiba sa nu stie daca l-a folosit sau nu?
    nu e razuibil?

  5. #11045 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Unde ai vazut tu jocuri cu redeem code sau cd-key razuibil

  6. #11046 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    am un stick cu internet wireless de la RDS si am vrut sa-l folosesc la consola, dar imi cere un cod pe care nu il stiu. am sunat la RDS si le-am zis de ce am nevoie dar au zis ca nu stiu despre ce vorbesc si ca s-ar putea sa fie vorba de codul PUK din 8 cifre. problema e ca nu sunt eu titularul si nu au vrut sa-mi dea codul. in fine, intrebarea mea este, de codul PUK am eu nevoie sau e vorba de alt cod? nu pot sa fac sa mearga fara cod sau sa gasesc unul pe internet?
    ok, am facut rost de codul ala de 8 cifre, doar ca acum cand dau sa detecteze SSID-u, imi gaseste AtlasTelecom dar nu ma lasa sa-l selectez. ce e de facut?

  7. #11047 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Salut!Ma gandesc sa imi iau si eu un ps3 in locul Xbox-ului.Puteti sa imi spuneti si mie online-ul cum este?Am net prin RDS(modem) si as vrea sa stiu daca pot juca pe ps3 in conditii decente fara lag sau trebuie sa imi schimb netul.Legat de partea cu online:este chiar asa cum spune lumea-ca se blocheaza, lag imens si alte minunatii?
    Tare m-ar tenta un ps3 in locul 360-ului si as vrea sa ma lamuresc inainte.
    Legat de filme si muzica:-ele se pot copia direct pe hdd-ul consolei sau prin conexiune cu pc ca la Xbox360?
    Scuzati-ma ca poate pun niste intrebari aiurea, dar vreau sa ma documentez un pic inainte.
    Multumesc!

  8. #11048 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Si eu am net tot prin RDS..si tot PS3..si n-am avut nicio problema...legat de lag..treaba e urmatoare...mai sunt situatii(foarte rare) cand ai lag..dar stii de la inceput...si poti reseta conexiunea..de ex..in FIFA..daca de la inceput se misca greu..asa se va misca tot meciul si iesi(se intampla foarte rar)..daca de la inceput merge brici..asa o tine pana la final..
    Filme si muzica..da..pot fi copiate direct pe HDD-ul consolei..printr-un stick..daca la asta te referi..
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Am inteles!Legat de wireless:trebuie sa imi cumpar un router pe care sa-l leg la modem?Abonamentul este cel mai ieftin de la RDS si tare mi-e frica sa nu-l iau degeaba si sa nu pot juca pe LIVE ca la si Xbox.
    Controller-ul cum se comporta referindu-ma la durata de viata a bateriei?Trebuie incarcat destul de des?
    Scuzati-ma ca va asaltez cu astfel intrebari, dar imi place sa fiu informat cand vine vorba de o achizitie de genul asta.
    da..obligatoriu iti trebuie un router,in primul rand ptr ca poate PS3-ul nu-l vei tine in aceiasi camera cu modem-ul..si in al doilea rand nu stai sa umbli la fire de cate ori vrei sa te joci online
    cat despre durata de viata..eu am Dualshock3 si sunt foarte foarte multumit..bateria se comporta excelent..

    P.S. E bine ca te-ai gandit sa schimbi consola..avand in vedere ca e anul PS3-ului (in sensul ca vor aparea multe exclusivitati in comparatie cu Xbox-ul)

  9. #11049 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Am inteles!Legat de wireless:trebuie sa imi cumpar un router pe care sa-l leg la modem?Abonamentul este cel mai ieftin de la RDS si tare mi-e frica sa nu-l iau degeaba si sa nu pot juca pe LIVE ca la si Xbox.
    Controller-ul cum se comporta referindu-ma la durata de viata a bateriei?Trebuie incarcat destul de des?
    Scuzati-ma ca va asaltez cu astfel intrebari, dar imi place sa fiu informat cand vine vorba de o achizitie de genul asta.

  10. #11050 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu stiu cine ti-a zis de probleme gen lag imens si multe deconectari, dar eu pot spune ca nu intalnit asa ceva in jocurile jucate (si am jucat ceva jocuri online) decat foarte rar (iar atunci din diverse motive). Netul cred ca este suficient de bun.
    Sixaxis-ul (controller-ul simplu) are o durata de viata "extrema", insa si DS3ul sta bine (nu stiu exact cat tine bateria).

  11. #11051 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  12. #11052 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Legat de lag si wireless si alte asemenea, conteaza de ce abonament are fiecare la net (cu cat mai mare latimea de banda, cu atat mai bine si de tinut cont de limitarile unei conexiuni wireless), de tipul jocului (un shooter necesita conexiune mai buna decat un joc gen Uno lol), de distanta dintre routerul wireless si consola, de eventualele probleme cu banda cauzate de providerul de net, de incarcarea retelei.

    Pe scurt, probleme de lag in jocuri pot aparea din multe cauze, putine dintre ele avand legatura directa cu PS3-ul in sine.

    Chiar, exista undeva lista cu cata latime de banda consuma fiecare joc? Presupun ca developerii stiu clar ce pachete de date se trimit intre consola omului si serverele jocului.

    PS: conteaza si de cat de bine e optimizat jocul pentru accesul online. Tekken 6, de exemplu, e programat cu picioarele la faza asta, iti pica imediat conexiunea daca vrei sa-l joci pe wireless.

  13. #11053 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Update PSN Store saptamana asta.

    Games & Demos for PlayStation 3
    Assassin's Creed II Deluxe Edition ($29.99)
    The UnderGarden ($9.99)
    Bionic Commando: Rearmed 2 ($14.99)
    Tales From Space: About A Blob ($14.99) (Early Access to PlayStation Plus subscribers)
    PSone Classic Imports - Mega Man 2 ($5.99)
    Fight Night Champions Demo
    Trinity: Souls of Zill O'll Demo

    PlayStation Plus
    Assassin's Creed II Deluxe Edition Full Game Trial
    Tales from Space: About a Blob Demo (Free to PlayStation Plus subscribers)
    Tales from Space: About a Blob (Full Game (PlayStation Plus Exclusive, $14.99)
    Digger HD (Free to PlayStation Plus subscribers, regular price $9.99)
    Spyro 2: Ripto's Rage (Free to PlayStation Plus subscribers, regular price $5.99)
    Karimogi (Free to PlayStation Plus subscribers, regular price $2.99)
    Fat Princess (PS3) (PlayStation Plus price $7.50, regular price $14.99)
    Fat Princes PSP (PlayStation Plus price $10.00, regular price $19.99)
    Mega Man 2 (PSone Import) (PlayStation Plus price $3.00, regular price $5.99)
    Kung Fu LIVE (PS3) (PlayStation Plus price $11.99, regular price $14.99)
    PlayStation Plus Dynamic Theme (Free and exclusive to PlayStation Plus subscribers)
    Junebug Bench Static Theme (Free and exclusive to PlayStation Plus subscribers)
    Ghouls and Ghost Avatar Bundle (17 avatars) (Exclusive to PlayStation Plus subscribers for $1.99)
    Bionic Commando Rearmed Avatar Bundle (10 avatars) (Exclusive to PlayStation Plus subscribers for $0.99)
    Atomic Blast Static Theme (Free to PlayStation Plus Subscribers)

  14. #11054 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu am un cont de Romania pe care imi fac trofeele , dar cu rusine pot spune ca deabia acum am aflat si eu ca unele DLC-uri nu merg pe astfel de conturi si chiar si unele jocuri (DC Universe Online).

    Imi poate confirma cineva faptul ca DLC-urile de la Mass Effect 2 si Dead Space 2 nu merg pe cont de RO? Mai cunoasteti si alte jocuri cu astfel de probleme?

  15. #11055 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Dle Baciu, pentru a-ti raspunde la intrebare am ales sa citez un clasic in viata:

    Quote Originally Posted by boga View Post
    Referitor la codul pentru DLC.. daca ati luat jocul din UK.. intrati pe contul de UK -> PSN Store -> redeem. Eu am incercat initial sa fac smecheria ingame, dar, din cauza ca am contul principal de RO, nu m-a lasat.
    Este vorba despre Mass Effect 2.

  16. #11056 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Eu am un cont de Romania pe care imi fac trofeele , dar cu rusine pot spune ca deabia acum am aflat si eu ca unele DLC-uri nu merg pe astfel de conturi si chiar si unele jocuri (DC Universe Online).

    Imi poate confirma cineva faptul ca DLC-urile de la Mass Effect 2 si Dead Space 2 nu merg pe cont de RO? Mai cunoasteti si alte jocuri cu astfel de probleme?
    Nu unele, niciun DLC nu merge descarcat de pe cont RO, trebuie sa intri pe un cont similar jocului, il descarci iar apoi te intorci pe contul RO si poti juca linistit.

  17. #11057 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Stiam ca nu merg luate de pe cont de Romania , dar am patit la Red Dead Redemption(zona 2) sa iau DLC de pe uk dar sa nu mearga cand intru pe contul de Romania si credeam ca dau peste aceleasi probleme si la aceste jocuri... Oricum va multumesc pentru raspunsuri .

  18. #11058 SP
    Junior Member PiTbull's Avatar
    Bun deci am si eu Red dead Redemption zona 2.daca vreau sa iau undead nightmare dp UK cum trebuie sa procedez sa nu pierd 8 lire
    degeaba ?Deasemenea pt Litlle big planet si Dead SPACE 2 .Multumesc anticipat

  19. #11059 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Cel mai sigur si cel mai bine este ca sa ai 2 conturi unul de UK si unul de US si in functie de zonele jocurilor tale iti alegi un cont principal , dar ca sa fiu mai pe subiect pentru Red Dead Redemption zona 2 cumperi Undead Nightmare de pe UK Store.
    Zona 2- UK
    Zona 1- US

  20. #11060 SP
    Junior Member hancatalin's Avatar
    imi cer scuze ca deranjez dar nimeni nu stie care ar fi mai bun pt jocurile online : Adaptor Tastatura Mouse Playstation 3 / FragFX Controller (/sau macar cine care a folosit asa ceva ) cateva detalii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4274 Last Post: 05-04-2024, 19:44
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts