Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 558 of 1175 FirstFirst ... 58 458 508 548 556 557 558 559 560 568 608 658 1058 ... LastLast
Results 11,141 to 11,160 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11141 SP
    Junior Member jmek4you's Avatar
    Ok . Gata , nu ma mai criticati . Ziceti-mi cum s-o repar . Nu mam dus la Donely ca sa schimbe blocul optic pentru ca nu dau 400 lei in niciun caz . Trebuie sa existe o modalitate de a o repara . De asta e topicul se numesti probleme si solutii ps3 .

  2. #11142 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am reusit sa-i dau drumul si dupa vreo 2 ore este la 65% dar din linkul care mi l-ai dat tu am omis una din lucrurile pe care trebuia sa le fac:
    Deactivate the PS3 system if the data to be transferred contains content that was purchased from PlayStation Store

    Asta inseamna ca numai pot downlada jocurile pe care le-am cumparat? sau se refera la chestia aia cu game sharing, ca din cate stiam eu pot avea maxim 5 useri pe acelasi cont.

  3. #11143 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    sau se refera la chestia aia cu game sharing, ca din cate stiam eu pot avea maxim 5 useri pe acelasi cont.

    La asta se refera. Si daca nu ai dat "deactivate" cred ca se considera ca ai userul activ si pe consola de pe care faci transferul.
    Daca mai tin minte bine, pe consola de pe care transferi raman conturile si ai sa poti sa le dezactivezi dupa ce termini.

  4. #11144 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Ok mersi mult de ajutor, voi reveni mai tarziu sau probabil maine cu informatii mai detaliate despre cum a reusit acest transfer.

    Edit : Dupa aproximativ 3 ore jumate sa terminat de facut acest transfer, din fericire nu am avut nicio problema,toate jocurile,trofeele si salvarile de pe fiecare cont au fost copiate si au ramas si pe vechiul PS3.

  5. #11145 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Solutia pe care o astepti tu exista dar nu e voie s-o dam aici pt ca e ilegal my friend. Se numeste modare si duce la ce vrei tu adica piratare. Acuma te-ai prins de ce nu te "ajuta" lumea?

  6. #11146 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu nu inteleg un lucru, tu ai zis ca ai schimbat blocul optic, nu sau nu am inteles eu bine? daca l-ai schimbat, de ce D-zeule nu merge?

  7. #11147 SP
    Banned burtica's Avatar
    de ce nu merge you tube ?

  8. #11148 SP
    Member s0whaT's Avatar
    eu am inteles ca nu da 400 ron sa schimbe blocul optic , vrea o solutie mai ieftina
    GARANTIA

  9. #11149 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    eu am inteles ca nu da 400 ron sa schimbe blocul optic , vrea o solutie mai ieftina
    GARANTIA
    Auzi,io inteleg ca esti nou pe aici,dar mai citeste si tu postarile altora.NU ARE GARANTIE PT CA A LUAT-O LA MANA A DOUA!!!

  10. #11150 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    pe ps3?intra la internet browser(icoana www ) nu la internet search(ala cu lupa)

  11. #11151 SP
    Member MSlv's Avatar
    "To purchase a PlayStation� Protection Plan, simply visit PlayStation�Store on the PlayStation�Network and buy direct."

    deci slabe sanse, cum nu avem psn ro. si ca sa iti faci in uk/us/alte tari nu are sens pentru ca trebuie sa-l si duci in tarile alea pentru reparari.

  12. #11152 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    eu zic s-o vinzi mai departe ca-ti bati capul degeaba cu ea

  13. #11153 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Daca mai are vreo cineva un ps3 de 320 GB poate sa-mi spuna daca cand baga un cd in el face un zgomot destul de mare, am citit pe internet si am vazut ca majoritatea care au acest model au acest sunet sunt curios daca zgarie cd-urile sau ceva...


  14. #11154 SP
    Junior Member petreperieteanu's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Daca mai are vreo cineva un ps3 de 320 GB poate sa-mi spuna daca cand baga un cd in el face un zgomot destul de mare, am citit pe internet si am vazut ca majoritatea care au acest model au acest sunet sunt curios daca zgarie cd-urile sau ceva...

    YouTube - PS3 Slim 320gb Disc Drive Noise
    eu am sh nu am intampinat nicio problema de genul asta.iar cd-ul e intact knd il scot

  15. #11155 SP
    Junior Member jmek4you's Avatar
    Daca nu puteti sa imi spune-ti aici , sa-mi trimita cineva mesaj cu idul lui ca sa imi zica acolo cum se modeaza .

  16. #11156 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Daca mai are vreo cineva un ps3 de 320 GB poate sa-mi spuna daca cand baga un cd in el face un zgomot destul de mare, am citit pe internet si am vazut ca majoritatea care au acest model au acest sunet sunt curios daca zgarie cd-urile sau ceva...

    YouTube - PS3 Slim 320gb Disc Drive Noise
    la mine s-a auzit mai rau la 2 dvd-uri (millenium 2 si 3), vibra sau ceva de genul foarte tare timp de vreo 5 secunde cat se incarca (sau citeste la inceput) dvd-ul ...
    nu s-a zgariat nici unul.

  17. #11157 SP
    Member paulone's Avatar
    Va rog lamutiti-ma si pe mine cu o informatie, de pilda routerul meu(Linksys WRT120N) nu este gigabit(10/100/1000) ci este doar 10/100, ei bine intrebarea care ma framanta este: daca schimb routerul actual cu unul gigabit(10/100/1000) se va simti chestia asta in viteza de transfer cu PS3-ul sau orice alt dispozitiv???

  18. #11158 SP
    Member LeGenD's Avatar
    nu prea curand

  19. #11159 SP
    Member paulone's Avatar
    si o alta intrebare: daca atasez routerului un hdd extern, il poate "vedea" PS3-ul prin media server?

  20. #11160 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    si o alta intrebare: daca atasez routerului un hdd extern, il poate "vedea" PS3-ul prin media server?
    Din cate stiu eu la router nu'i poti atasa nimica. Sau stiu eu prost?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts