Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 565 of 1175 FirstFirst ... 65 465 515 555 563 564 565 566 567 575 615 665 1065 ... LastLast
Results 11,281 to 11,300 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11281 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tekken was a game that was associated with the PlayStation brand. Before Tekken 6 all the games in franchise have been exclusive to the PSP, PS3, PS2 and PS1
    Fals.
    Just like Tekken, the Virtua Fighter franchise was a PlayStation brand exclusive. Even though it was a timed exclusive for the PlayStation 3 and served as a launch title for console’s European launch it was ported to the Xbox 360 within a year.
    Fals.

  2. #11282 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu inteleg de ce tot zici ca e fals cand numa home-console-urile de la sony aveau seria Tekken si Virtua Fighter la dispozitie. Lasa arcade machine-uri ca nu e acelasi lucru . Cati au arcade-uri acasa si cati au console normale?

  3. #11283 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Multumesc ,

    Procesorul este un Amd Athlon 7550 Dual Core de 2.5Ghz . Chiar trebuie ceva mai puternic ?

    corupted nu ar trebui sa iti dea,fiindca singur iti face transcode si ar trebui sa mearga
    cauta o alta versiune mai noua,sau reinstaleaza-l
    vezi in setari poate mai pti modifca ceva si pentru rularea unui film

  4. #11284 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    nu inteleg de ce tot zici ca e fals cand numa home-console-urile de la sony aveau seria Tekken si Virtua Fighter la dispozitie.
    Virtua Fighter Series: Arcade, Saturn, 32X, Windows, Mega Drive, Game Gear, Master System, Dreamcast, PlayStation 2, GameCube, PlayStation 3, Virtual Console, Xbox 360

    Tekken Series: Arcade, PlayStation, Wonder Swan, PlayStation 2, Game Boy Advance, PlayStation Portable, PlayStation Network, PlayStation 3, Xbox 360

    Am tăiat Arcade, PS, X360.

    ...el nu �nțelege.

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Lasa arcade machine-uri ca nu e acelasi lucru . Cati au arcade-uri acasa si cati au console normale?
    N-ai nicio treabă - silly fanboy

    *p.s.

    Eu nu comentam dacă nu era prezent cuv�ntul exclusive �n cele două fraze.

  5. #11285 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Fals.


    Fals.
    1) in afara de Tekken 6, care a aparut pe X360, si Tekken Advance, care a fost lansat pe Gameboy Advance, toate titlurile din seria Tekken au aparut doar pe console Playstation. (excludem din ecuatie Arcadeurile, pana la urma vorbim dpdv al consolelor)

    2) aici iti dau dreptate, jocuri din seria Virtua Fighter au fost lansate si pe Dreamcast, GameCube, Saturn si chiar si pe Windows 95 .

  6. #11286 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Oricum concluzia e tot aia, ca pe Sony i-a cam durut undeva de exclusive

  7. #11287 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Oricum concluzia e tot aia, ca pe Sony i-a cam durut undeva de exclusive
    acuma ca sa recupereze exclusive-urile third party pierdute, au decis sa isi deschida o gramada de studio-uri first party si sa isi faca singuri jocurile lol.

  8. #11288 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    1) in afara de Tekken 6, care a aparut pe X360, si Tekken Advance, care a fost lansat pe Gameboy Advance, toate titlurile din seria Tekken au aparut doar pe console Playstation. (excludem din ecuatie Arcadeurile, pana la urma vorbim dpdv al consolelor)

    2) aici iti dau dreptate, jocuri din seria Virtua Fighter au fost lansate si pe Dreamcast, GameCube, Saturn si chiar si pe Windows 95 .
    Yes, I know

    Am postat aici doar că s-a mutat pagina și nu s-a mai văzut reply-ul lol

    Dezamăgirea a fost mare atunci c�nd am aflat că Tekken 6 și FFXIII vin pe X360.

  9. #11289 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    acuma ca sa recupereze exclusive-urile third party pierdute, au decis sa isi deschida o gramada de studio-uri first party si sa isi faca singuri jocurile lol.
    Corect, dar uita-te la vanzari.

  10. #11290 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Oricum concluzia e tot aia, ca pe Sony i-a cam durut undeva de exclusive
    in principiu ai dreptate, dar din fericire pentru posesorii de PS3 cei din conducere au schimbat putin directia de marketing si s-au axat pe jocuri exclusive de calitate.

    ---------- Post added 13-02-2011 at 11:32 PM ----------

    Quote Originally Posted by tray View Post
    Corect, dar uita-te la vanzari.
    la ce vanzari te referi?

    PS: am raspunsul pregatit

  11. #11291 SP
    Junior Member Ionutz788's Avatar
    Salut!Ce riscuri sunt dak modez consola?

  12. #11292 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Demon's soul - cel mai bun rpg pe console (in opinia mea) 1 milion
    Kilzone 2- cel mai bun fps 2.57 (ca o paralela atata a vandut gears of war 2 in prima zi)
    Uncharted 2 - in opinia mea cel mai bun joc din generatia asta 4.42 milioane (cand vad ca black ops a vandut dublu ma doare capu)

    Faptul care vroiam sa il evidentiez este ca Sony a riscat mult prin tactica lor (sa programezi pe ps3 exclusiv costa muuuuult mai mult decat pe alte platforme) si chiar daca titlurile sunt A+ titles, nu a fost cea mai buna strategie dpdv financiar.

  13. #11293 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Demon's soul - cel mai bun rpg pe console (in opinia mea) 1 milion
    Kilzone 2- cel mai bun fps 2.57 (ca o paralela atata a vandut gow 2 in prima zi)
    Uncharted 2 - in opinia mea cel mai bun joc din generatia asta 4.42 milioane (cand vad ca black ops a vandut dublu ma doare capu)

    Faptul care vroiam sa il evidentiez este ca Sony a riscat mult prin tactica lor (sa programezi pe ps3 exclusiv costa muuuuult mai mult decat pe alte platforme) si chiar daca titlurile sunt A+ titles, nu a fost cea mai buna strategie dpdv financiar.
    Demon's Soul o fi cel mai bun RPG pe PS3, dar sa nu uitam niste chestii. este un joc al nabii de greu si din start are un target mult mai mic decat celalate jocuri si nu a fost mai deloc promovat. in plus uita-te putin ce date de lansare are: JP February 5, 2009; NA October 6, 2009; EU June 25, 2010.

    Killzone 2 este putin diferit fata de shooterele "consacrate", aici ma refer la seria COD, si multi gameri nu au fost atrasi de controlul specific jocului, din cauza aceasta au schimbat controlul din KZ3 (nu mai am chef sa caut link-ul la ora aceasta, asa ca sper sa ma crezi pe cuvant ). predecesorul lui, KZ1, a fost un esec total si fanii nu au uitat acest lucru. din aceste cauze KZ2 s-a vandut in asa putine exemplare .

    Pai 4.42 milioane de jocuri e destul de bine spre foarte bine pentru un joc exclusiv. facem abstractie de BO sau orice joc din seria COD (un fanbase imens si campanii publicitare de sute de milioane de dolari.)

    just take a look, nu sunt asa mari diferente intre PS3 si Xbox 360 . sa nu uitam ca PS3 a aparut cu un an de zile mai tarziu, a avut un debut dezastruos in materie de jocuri si X360 inca are un avans de 4 milioane de console vandute .

  14. #11294 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    faptul ca developerii au vrut sa faca ceva diferit de restu i-a scos in evidenta, da nu neaparat intrun mod bun (dificultatea din DS, controlul din KZ2 etc). Sa speram totusi ca au de gand sa continue cu lucrurile bune si sa nu le faca "average" doar pt ca alea se cumpara bine.

    L.E. @tray ce strategie? Si mai multe studio-uri first party . eu aia zic lol

  15. #11295 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    probabil ca e riscul sa devii un pirat jegos.

  16. #11296 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Eu zic ca i-a scos intrun mod bun. Oricand ceva iesit din tipar ma atrage mai mult decat ceva "average".
    Tot ce am vrut sa spun era faptul ca Sony a riscat prin multe IP-uri noi si sunt curios ce tactica vor adopta la generatia urmatoare.

  17. #11297 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Mai există și riscul să-ți placă at�t de mult jocurile pe care le piratezi, �nc�t să tragi chiulul și mai mult de la orele de limba rom�nă pentru a butona la consolă.

  18. #11298 SP
    Member freezy's Avatar
    Si inca ceva... probabilitatea de a nu fi bagat in seama pe acest forum la sectiunea Sony PlayStation 3

  19. #11299 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    As vrea sa stiu daca la jocurile de la Ubisoft care se pot juca online, se cere cod de activare cum e la cei de la EA ???

  20. #11300 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    spuneti=mi si mie va rog, ca la prosti, cum pun un film de pe usb pe ps3, sa se vada bine cu subtitrare?
    ce format, cu ce program fac comversia, cum umblu cu usb-ul pe consola.
    Multumesc muuult

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts