Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 569 of 1175 FirstFirst ... 69 469 519 559 567 568 569 570 571 579 619 669 1069 ... LastLast
Results 11,361 to 11,380 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11361 SP
    Junior Member Knowalex's Avatar
    Reducere 50% la orice joc comandat de pe gameshop.ro. Ce parere aveti ? Merita?

  2. #11362 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Mai intrebi?
    Normal ca merita, mai ales daca vrei sa-ti completezi colectia.

  3. #11363 SP
    Junior Member Knowalex's Avatar
    Am dat comanda la Black Ops... Cu 50 % reducere ar fi 137 lei. Sa vad daca e chiar asa

  4. #11364 SP
    Member Erikutzu's Avatar

    Buna ziua

    As dori si eu cu ce ajuta fiecare cont in parte
    RO, USA, UK si respectiv JP
    ala de RO ii cu date reale....il am si eu
    ala de UK ii pt down. si pt PSN Store...
    celelalte?pt ce?ce au in plus fata de UK?


    Si inca o intrebare daca se poate ..la cine stie...
    La PS 3 320 Slim....cand dau sa vad informatia de hard...imi arata 300(aproape 296) de ce nu arata 316 sau 320?aia 20 unde s...sau ii hardu mai mic ??!!?

  5. #11365 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Singura diferenta majora intre contul de RO si cele de US,UK,JP etc.. este ca cele din urma au acces la PS-Store . Cat despre marimea hardului acei 20 de giga sau pierdut de la conversia byte-bit sau invers numai stiu, in orice caz ce vezi tu acolo e marimea adevarata a hdd-ului nu ce scrie pe cutia consolei.

  6. #11366 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Fiecare regiune are facilitati specifice pentru useri, desii toate sunt minore. Un exemplu bun ar fii bbc tv pentru uk, dar care la noi in romania nu merge. In principiu nu este mai nimic diferit intre ele, doar ce de RO este inutil

    Iar in legatura cu spatiul, toate hard-urile din ziua de azi au aceeasi "buba" ca sa zic asa. Chiar daca este hard de pc, laptop, extern, stick flash sau mai stiu eu ce minunatie o sa aiba intotdeauna un spatiu de stocare mai mic decat cel precizat datorita conversiei (din cate stiu eu pentru producatori 1gb inseamna 1000 de mb si nu 1024 cat este normal, dar este posibil sa ma insel).

    ---------- Post added 19-02-2011 at 12:02 PM ----------

    Si acum vin si eu cu o intrebare, stie cineva daca in Romania cu un cont de PSN UK avem acces la posturi de televiziune?? Pe PSN US este Netflix dar banuiesc ca nu merge si in Romania.

  7. #11367 SP
    Member Erikutzu's Avatar
    oK MULTUMESC la amn2 pt raspunsuri...
    have a nice day

  8. #11368 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Erikutzu View Post
    oK MULTUMESC la amn2 pt raspunsuri...
    have a nice day

    vai ce "cul" esti... imi permiti sa te ating?

    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Iar in legatura cu spatiul, toate hard-urile din ziua de azi au aceeasi "buba" ca sa zic asa. Chiar daca este hard de pc, laptop, extern, stick flash sau mai stiu eu ce minunatie o sa aiba intotdeauna un spatiu de stocare mai mic decat cel precizat datorita conversiei (din cate stiu eu pentru producatori 1gb inseamna 1000 de mb si nu 1024 cat este normal, dar este posibil sa ma insel).[COLOR="Silver"]
    te inseli. sunt doua unitati de masura diferite: bit si byte. google it...

  9. #11369 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    te inseli. sunt doua unitati de masura diferite: bit si byte. google it...
    Ba uite ca nu ma insel

    "Since consumers don't think in base 2 mathematics, manufacturers decided to rate most drive capacities based on the standard base 10 numbers we are all familiar with. Therefore, one Megabyte equals one million bytes while one Gigabyte equals one billion bytes. This isn't too much of a problem with fairly small numbers such as a Kilobyte, but each level of increase in the prefix also increased the total discrepancy of the actual space compared to the advertised space.

    Here is a quick reference to show the amount that the actual values differ compared to the advertised for each common referenced value:
    Megabyte Difference = 48,576 Bytes
    Gigabyte Difference = 73,741,824 Bytes
    Terabyte Difference = 99,511,627,776 Bytes

    Based on this, for each Gigabyte that a drive manufacturer claims, they are over reporting the amount of disk space by 73,741,824 Bytes or roughly 70.3 MB of disk space. So, if a manufacturer advertises an 80 GB (80 billion bytes) hard drive, the actual disk space is around 74.5 GB of space, roughly 7% less than what they advertise.

    Now, this isn't true for all the drives and storage media on the market. This is where consumers have to be careful. Most hard drives are reported based on the advertised values where a Gigabyte is one billion bytes. On the other hand, most flash media storage is based around the actual memory amounts. So a 512MB memory card has exactly 512 MB of data capacity, but this leads to the next area of reported space."

    Inainte sa pui pe altii sa caute pe google ar trebuii sa o faci tu sa te asiguri ca ai dreptate.

  10. #11370 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by Knowalex View Post
    Reducere 50% la orice joc comandat de pe gameshop.ro. Ce parere aveti ? Merita?
    Nu am vazut reducerea de 50% , ceva reducere este pt. membrii ( de 10 roni fata de pretul afisat ).
    Poate nu m'am uitat unde trebe.

  11. #11371 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post

    Inainte sa pui pe altii sa caute pe google ar trebuii sa o faci tu sa te asiguri ca ai dreptate.
    mda, in primul rand verbul "a trebui" este invariabil.. se scrie cu un singur "i".

    in al doilea rand intrebarea era de ce la un hdd de 320 ii apare ca are sub 300.
    raspunsul era:

    320 Gb il considera ca avand 320,000,000,000 bytes.
    320,000,000,000 bytes = 298.02 GB

    b nu este egal cu B, adica ceea ce spusesem in postul de mai sus.

  12. #11372 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Ceea ce am scris si eu numai ca in loc de byte am luat ca exemplu diferenta de megabytes pentru producatori (care e 1000) si cea reala (care e de 1024). In loc sa incepi sa faci pe desteptul si sa pretinzi ca ai 3 ***** pe aici ar trebui (mersii pentru informatie, esti o adevarata enciclopedie) sa raspunzi fara sa faci misto.

  13. #11373 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu o lua personal,pe forumu asta din 10 posturi 5 sunt off topic legat de gramatica.Tu cand te plictisesti te joci,ei stau cu creionu si foaia si corecteaza lumea.

  14. #11374 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sunt de acord cu @AngelicToucH, chiar exagerati uneori. si pe mine ma deranjeaza cand vad un post in care limba romana este maltratata, dar poti sa-i atragi atentia intr-un mod mai "finutz" si chiar vei avea rezultate. daca incepi sa-l faci in toate felurile, normal ca persoana respectiva se simte atacata si va face mult mai rau si chiar va ignora "sfaturile" tale.

  15. #11375 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    salut, la ps3 media server, cand incerc sa copiez un film de pe pc pe consola de 12 gb, sau mai mic, se intrerupe copierea, si imi da eroarea :80030928 - an error ocurred during tranfer. Imi puteti spune ce pot face?

  16. #11376 SP
    Junior Member Knowalex's Avatar
    Quote Originally Posted by bobolac View Post
    Nu am vazut reducerea de 50% , ceva reducere este pt. membrii ( de 10 roni fata de pretul afisat ).
    Poate nu m'am uitat unde trebe.

    E pe prima pagina.. scrie mare REDUCERE 50 %. Totul la jumate de pret.

  17. #11377 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Deci pana la urma puteti pune niste poze din inauntr-ul clubului ca eu nu am gasit intrarea in clubul vis a vis de Tomis .Vad ca s-au deschis 2 cluburi de Ps in Navodari

  18. #11378 SP
    Member paulone's Avatar
    Hai nu va mai certati ca viata este scurta, uite va dau eu o tema de lucru: am gasit site-ul www.vplay.ro care are o gramada de filme, seriale, etc. Am deschis net-ul prin consola si am constatat ca le poti vedea si pe tv si se vad chiar bine, insa surpriza este ca nu afiseaza diacriticele, desi pe pc se vad......Exista vreo setare care mi-a scapat sau nu poate afisa aceste diacritice si de ce pe pc se vad?

  19. #11379 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Realizezi că de fapt titlul threadului face referire la un spațiu virtual de pe acest forum, nu?

  20. #11380 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by SkyBorg View Post
    Deci pana la urma puteti pune niste poze din inauntr-ul clubului ca eu nu am gasit intrarea in clubul vis a vis de Tomis .Vad ca s-au deschis 2 cluburi de Ps in Navodari
    jizz in my pants

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts