Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 575 of 1175 FirstFirst ... 75 475 525 565 573 574 575 576 577 585 625 675 1075 ... LastLast
Results 11,481 to 11,500 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11481 SP
    Junior Member ADRIAN1988's Avatar
    Sal am o problema cu ps3 nu pot juca online fifa 11 cu un prieten aflat la 500 m distanta avem internet de la aceeasi firma prin telefon fix ,cu alte persoane necunoscute de pe net pot dar cu el nu pot . As fi recunoscator daca as primi vreun sfat

  2. #11482 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by ADRIAN1988 View Post
    Sal am o problema cu ps3 nu pot juca online fifa 11 cu un prieten aflat la 500 m distanta avem internet de la aceeasi firma prin telefon fix ,cu alte persoane necunoscute de pe net pot dar cu el nu pot . As fi recunoscator daca as primi vreun sfat
    Pe prietenul respectiv il ai in lista de prieteni? Daca da , mergi la online game si selectezi optiunea play whith a frend. De acolo il cauti pe prietenul respectiv si play.
    Daca ai incercat toate astea si nu merge , atunci nu stiu ce sa zic ca ii problema?

  3. #11483 SP
    Junior Member ADRIAN1988's Avatar
    il am in lista de prieteni dar cand ii dau sa se conecteze astept un timp si imi zice connection failed ,am incercat si cu play whith a friend dar nimic ,oare sa fie vreo problema cu ip urile ,folosim amandoi routere wifi

  4. #11484 SP
    Member bobolac's Avatar
    Nu stiu ce sa zic , mai vezi ce zic si altii.

  5. #11485 SP
    Member Imperatore's Avatar
    port forward DMZ pe ip-uri eventual

  6. #11486 SP
    Member viezure's Avatar
    Ai net rds? Daca da, de exemplu nici eu cu inca unu' care are net ca mine (rds fiber) nu putem sa ne conectam unul la altul in orice joc am juca (pe pc), nu se stie de ce.

  7. #11487 SP
    Member BatsBike's Avatar
    unul dintre voi ar trebui sa bage cablul direct in consola sau pc ... astfel rezolv yo cazurile de genul"router - router" ... indiferent ca'i rds sau romtelecom ...

  8. #11488 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  9. #11489 SP
    Junior Member zvanciuc's Avatar

    astept raspuns

    nu reusesc deloc sa leg laptopu de ps3 .am ruter D link 2 buc cablu de retea Doresc daca se poate un tutorial cu pasii ce trebuie sa urmaz P,S toti pasii si Scuze daca a mai fost postat ca nu am gasit deloc sunt incepator (chiar nepriceput) Scuze inca o data.

  10. #11490 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  11. #11491 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu zic sa-l duci la Doctor (Donely)... sau la garantie. Nu e normal, si cine stie ce se "plimba" pe-acolo. Sau incearca si tu sa-l misti, pana cade ceva din el (poate a intrat o moneda or something).

    Btw guys, pentru cei care sunt curiosi... eu am reusit sa cumpar clipuri pentru SingStar varianta UK de pe store-ul din US (unde ies mai ieftine).
    Clipuri ?

  12. #11492 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Clipuri ?
    Pai... nu le pot spune melodii, ca nah... sunt de fapt videoclipuri

  13. #11493 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    exista cumva un joc Rockband sau Guitar Hero pt PS3 care sa aiba melodia Sweet child of mine de la Guns N' Roses? sau exista macar un DLC cu melodia asta pt unu din jocurile mentionate?

  14. #11494 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    E numai pentru Guitar Hero 2 pt. PS2, sau daca faci rost de un PS3 60gb launch edition, poti juca si la ala.

  15. #11495 SP
    Banned theclaw37's Avatar
    In legatura cu fifa & Co. Intr-adevar, daca aveti router, ori bagati cablul de net direct in PS3, ori din router setati port forwarding (Fara DMZ!... n-are rost, ori DMZ ori port forwarding). In concluzie faceti asta:

    1. Notati TOATE setarile de la conexiunea actuala a PS3-ulu (DNS - primary & secondary, Subnet Mask, default router si ip).

    2. Faceti setarile DIN NOU la PS3, numai ca alegeti "manual" la ip settings (unde aveti, auto-detect, manual, pppoe)
    - si le faceti astfel: PESTE TOT veti introduce setarile dinainte mai putin la IP unde trebuie sa setati un IP static.
    - EX: daca aveati 89.50.140.5 setati ultimul camp mai sus astfel incat sa nu intre in conflict cu alte calculatoare care apar pe retea... de exemplu 89.50.140.30 (Banuiesc ca nu aveti 30 de calculatoare/chestii care se conecteaza la internet in casa?? )
    - Acesta va fi ip-ul PS3-ului.

    3. Va duceti frumusel la router, intrati in setarile lui, si undeva, trebuie sa gasiti rubrica port-forwarding (port-range forwarding/Virtual Servers).

    4. Odata ajunsi acolo, aveti de dat drumu la urmatoarele porturi PE IP-ul SELECTAT IN PS3:

    Doar TCP: 80, 443
    Doar UDP: 3478, 3479, 3658
    Amandoua (both): 5223

    - se face astfel: - in fiecare camp, dati nume la respectiva "eliberare de port" (asta nu conteaza, doar sa nu fie 2 cu acelasi nume)
    - Scrieti IP-ul acela static pe care l-ati ales si l-ati introdus in PS3
    - Scrieti port-ul respectiv (si la inbound si la private (start-end) acelasi port! )
    - Selectati tipul (TCP, UDP sau Amandoua (Both) )
    - Daca trebuie selectata casuta din dreptul fiecarui camp in care ati introdus aceste lucruri, selectati-o
    - In final trebuie sa aveti completate 6 campuri: 2 TCP, 3 UDP, si una Both!

    5. NU trebuie dezactivat serverul DHCP (Automatic IP Assigning)! PS3-ul va solicita serverului DHCP acel anume ip, nu este nici o problema.

    6. Restart Router & PS3 ( Eventual ) - ASTA DUPA CE ATI SALVAT TOATE SETARILE PE CONSOLA SI PE ROUTER!

    7. Verificati conexiunea pe ps3 ( Test internet connection ) - acum ar trebui sa scrie Nat Type: type 2!

    8. Spor la joc.


    @Monky: Cat sunt melodiile pe store-ul US? Ca eu le iau de pe Singstar UK cu 1.15 lire.

  16. #11496 SP
    Member maweryck's Avatar
    Bine ca am apucat sa-mi iau PS3 nou

    LG wins PS3 import ban in Europe - News at GameSpot


    According to The Guardian, 10s of thousands of PS3s have already been seized by customs officials in the Netherlands. Rotterdam and Schiphol, both located in the Netherlands, are the primary import points for PS3s coming into the UK and Europe, and consoles are currently being held in Dutch warehouses.
    The report notes that Sony imports approximately 100,000 units into Europe a week. However, PS3s won't immediately begin disappearing from store shelves, as most retailers have between two and three weeks of stock on hand. LG's current options, The Guardian reports, are to extend the 10-day injunction, or to request a court order to have Sony's confiscated consoles destroyed.

  17. #11497 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Naspa... sa vezi ce o sa creasca preturile la console..

  18. #11498 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    Slabe sanse sa creasca pretul, cum zice in articol, retailerii au marfa pentru cel putin 2-3 sapt, deci nu ar trebui sa fie probleme, totusi, ar fi urat sa ajunga sa le distruga...

  19. #11499 SP
    Member maweryck's Avatar
    .............
    Attached Images Attached Images 12142010probasco1.png

  20. #11500 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai puneti si voi sursa din the guardian daca tot faceti o treaba (mai ales ca se mentiona sursa in articolul respectiv)

    European customs ordered to seize PlayStation shipments in legal dispute | Technology | guardian.co.uk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts