Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 590 of 1175 FirstFirst ... 90 490 540 580 588 589 590 591 592 600 640 690 1090 ... LastLast
Results 11,781 to 11,800 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11781 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Deci s-a stabilit ca modarea e legala si nu tine de zona gri/neagra. Bun. Atunci te rog sa-mi spui referitor la spusele tale de mai sus: daca eu am consola modata si fac backup-uri la joacele originale pe care le detin, that makes me a pirate? Hardly.
    Lasa vrajeala asta ca faci backup la jocurile care le detii ca iti zic eu n-ai tu nici 2 jocuri si alea daca le ai is primite bonus la consola,daca ma insel te rog sa-mi faci un print sa vad si eu grand turismo 5 si ce mai zici tu ca joci cu backup.

  2. #11782 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    eu am avatar tras pe dvd cred ca e mkv si se vede

  3. #11783 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    btw si filmele intra in categoria warez

  4. #11784 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Inteleg ce spui insa eu vorbeam o chestie tu alta. Suntem paraleli in discutie la momentul asta. Nu joc GT5. Si mai stiu ca tu esti genul acela de oameni care imparte oamenii pe categorii, cei care modeaza nu au drepturi ceilalti care cumpara pot sa faca ce vor, sa taie si sa spanzure. Ai dreptate in orice zici, nu mai posta ca m-am certat cu destui ca tine.
    GS0Ls, Donely are tratament preferential...

  5. #11785 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Deci s-a stabilit ca modarea e legala si nu tine de zona gri/neagra. Bun. Atunci te rog sa-mi spui referitor la spusele tale de mai sus: daca eu am consola modata si fac backup-uri la joacele originale pe care le detin, that makes me a pirate? Hardly.
    pai cred ca raspunsul la intrebarea ta e destul de clar. Pirateria presupune copierea ilegala a unui produs original - ce faci tu cu acea copie e o alta problema.
    dar cred ca nu mai inteles - in postul meu am incercat sa clarific o definitie, nu sa arat cu degetul. Ce face fiecare cu jocurile lui ma intereseaza foarte putin.

    apropo - de ce ti-ai face backupuri la jocurile originale ? eu am zeci de jocuri originale si nu am patit vreodata sa nu-mi mearga vreunul. Binenteles, cu conditia sa nu joci avioane cu ele. In plus, din cate stiu, la jocurile de ps3 nici nu se poate face back-up

  6. #11786 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Din 2 motive:
    - se incarca mult mai repede jocurile
    - uzura 0 la lentila
    Exemplu: toata seria Fifa, mai ales 10 si 11, nu stiu cum naiba sunt facute dar se apuca sa citeasca discul de parca imi nenoroceste drive-ul. Merge saraca lentila inainte si inapoi (sunetul acela specific) ca sa faca fata la incarcarea jocului in timp ce tot de pe disc ruleaza si muzica. Cred ca din cauza asta e suprasolicitat drive-ul.

  7. #11787 SP
    Member viezure's Avatar
    Mai gamer98, ia incearca sa cumperi tu blu-ray-ul avatar original, sa vezi cum se vede un br double layer umplut aproape la maxim, si dupa aia mai fa tu la dvd-ul copiat.

    In lighter news, cum pot sa browsuiesc de pe pc store-ul uk si us? Sa ma uit la preturi, chestii.

  8. #11788 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    PlayStation�3 Games - PS3
    sigur este si pt uk.

  9. #11789 SP
    Member viezure's Avatar
    Mersi, doar ca e doar pt jocuri (fara teme sau alte categorii), si nu-mi arata nici pretul. Plus ca arata si jocuri care nici n-au aparut. Deci practic, n-are nicio legatura cu psn store

  10. #11790 SP
    Junior Member donbacau's Avatar
    Salutari comunitatii consolegames.ro
    Am decis sa adaug colectiei personale si o consola ps3. (Decizia a fost luata greu din motive financiare<liceean>). Am gasit o consola (sh) care imi convine si voiam sa va intreb daca este bun acest model CECH-2004B ???
    Si inca o intrebare care este diferenta intre joystick-urile ps3?? am inteles ca sunt doua tipuri.
    Multumesc anticipat pentru ajutor si imi cer scuze pentru intrebarile de noob care vi le adresez.

  11. #11791 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    CECH-2004B este modelul consolei neavand nicio o relevanta in rularea jocurilor,filmelor,muzicii,etc., este pur si simplu un numar de lot. Da sunt doua tipuri de controllere (SIXAXIS/DualShock 3)cel cu care ai primit consola si PS Move un controller special in genul celui de la Wii care functioneaza doar cu anumite jocuri.

  12. #11792 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @donbacau salutari si tie .

    te rog sa specifici ce varianta ai, phat sau slim, si de cat e HDD. nu stiu modelele de PS3 dupa serie .

    exista 2 tipuri de controalle, sixaxis si dualshock 3 (DS3). cel sixaxis este la fel ca DS3 (acesta a aparut mai tarziu), singurele diferente fiind: DS3 are vibratii si este putin mai greu ca Sixaxis-ul si totodata mai rezistent.

  13. #11793 SP
    Junior Member donbacau's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    @donbacau salutari si tie .

    te rog sa specifici ce varianta ai, phat sau slim, si de cat e HDD. nu stiu modelele de PS3 dupa serie .

    exista 2 tipuri de controalle, sixaxis si dualshock 3 (DS3). cel sixaxis este la fel ca DS3 (acesta a aparut mai tarziu), singurele diferente fiind: DS3 are vibratii si este putin mai greu ca Sixaxis-ul si totodata mai rezistent.
    E slim si are hdd de 250 gb.
    As dori sa mai stiu si ce pot face cu o consola nemodata pentru ca asa o sa ramana toata viata ei(in afara de a juca jocuri ps3)

  14. #11794 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by donbacau View Post
    E slim si are hdd de 250 gb.
    As dori sa mai stiu si ce pot face cu o consola nemodata pentru ca asa o sa ramana toata viata ei(in afara de a juca jocuri ps3)
    e foarte buna consola . pai poti sa faci destule , avand in vedere ca e doar o consola. daca instalezi PS3 Media Server pe PC poti sa faci streaming la orice material video, audio sau foto, iar prin PS3 (daca nu ma insel ) va face si upscale la HD. consola are un browser cu care poti sa navighezi pe internet si sa accesezi siteuri precum youtube sau vplay.ro (eu cel putin doar de pe consola ma uitam la seriale).

  15. #11795 SP
    Member viezure's Avatar
    Poate sa-mi spuna cineva cat costa dead space extraction pe uk si us store?

  16. #11796 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Poate sa-mi spuna cineva cat costa dead space extraction pe uk si us store?
    de ce nu intri pe PSN si verifici ...

  17. #11797 SP
    Member viezure's Avatar
    Nu am consola langa mine, plus ca inca nu am cont de us.

  18. #11798 SP
    Junior Member antirsi_96's Avatar
    Salutare! As vrea si eu sa stiu daca consola mea PS3 ar merge legata la un monitor prin cablu DVI-HDMI. Monitorul este BenQ( Monitor LED BenQ 21.5'', Wide, Full HD, DVI, Negru, G2222HDL G2222HDL ) si din cate am vazut are si HDCP. Mi-ar merge legata consola la acest tip de monitor printr-un cablu DVI-HDMI?

  19. #11799 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Daca are HDCP da, dar vezi ca nu o sa ai sunet, pentru sunt poti folosi un cablu optic in cazul in care ai un sistem audio digital, sau cablurile composite cu care a venit consola+un jack care sa aiba o mufa de 3.5mm care sa I'll folosesti la orice tip de boxe.

  20. #11800 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Atata timp cat ai Garantie nu trebuie sa te ingrijoreze nimic .
    Evident ca trebuie sa ai grija de consola si de jocuri .( curatare )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts