Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 689 of 1175 FirstFirst ... 189 589 639 679 687 688 689 690 691 699 739 789 ... LastLast
Results 13,761 to 13,780 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #13761 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by mutu22 View Post
    nu e nimic nici ok nici minunat. Toti cei pe care ii stiu n-au avut nici un fel de problema cu resetarea parolei numai mie trebuie sa-mi faca surpriza asta. Am incercat de sute de ori intru pe ps3 dau sing in bag adresa si id online si ma trimite sa verific mailul de pe pc ca mi-ai trimis acolo linku. intru pe pc dau pe yahoo si bag adresa si parola si zice invalid.Dau recuperare parola si imi zice ca sa contactez serviciul cu clientii.Am trimis 3 formulare la yahoo sa-mi deblocheze adresa si zero.
    Acum am citit pe site la ps3 si le-am trimis un email cu toata povestea asta trista si mi-au cerut o adresa valida pe care sa-mi trimita linku, id-ul online si adresa , seria consolei.
    Le-am trimis si acum astept cica ar dura pana in 14 zile.Sper sa reusesc sa imi recuperez contul.
    Ai incercat sa intri pe contul de PSN direct de pe consola ? Eu nu am incercat sa te ajut, inchipuindu-mi o solutie. Si eu am avut aceasi problema si am rezolvat-o instant asa cum ti-am explicat mai sus

  2. #13762 SP
    Member drati71's Avatar
    La mine toate sunt la locul lor si am bagat ceva ture si online, ca ma mancau degetele de cand a picat PSN-ul si nu puteam sa fac ceva challenge-uri, ceva curse etc.

  3. #13763 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    PSN Store returns 24th May - report | Eurogamer.net

    Sony will try to bring the PlayStation Store back online on 24th May. That's what the company allegedly wrote to publishing partners in a memo intercepted by Gamasutra.

    Sony apparently plans two content releases a week for the next two weeks to get back to speed.

    The first push will happen on 24th May and contain content that was supposed to appear on 26th April. The second push will happen on 27th May and contain content from 3rd May. The third and fourth pushes will happen on 31st May and 3rd June, and contain content originally to be spread over three weeks.

  4. #13764 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Cred ca de data asta s-a suparat RO-Mircea
    Raspuns de la domnu' tacconi
    Quote Originally Posted by tacconi
    salut cumetre... tu chiar crezi ca RO-MIRC34 e vre-un prost? vrei sa-l rog frumos sa-ti faca o bucurie de ex la mw2 sa nu mai ai nici o arma nimic in 2 min???/ sau la ce joc esti tu mai avansat.... ai fi al treilea la numar.... stima
    p.s. Sorry de offtopic.

  5. #13765 SP
    Junior Member stefan546's Avatar
    salut! am si eu un ps3 slim pe care l-am luat prin mai anul trecut. In principal ma joc fifa dar de la o vreme nu mai reusesc sa joc online deoarece imi spune ca serverele EA nu sunt disponibile. Totusi, un prieten se joaca pe acelasi model de ps3, tot fifa, in fiecare zi pe serverele EA si ii merge perfect. Am incercat sa schimb conturile de PSN, am fost la alti priteni sa vad daca e vreo problema cu internetul meu, serverele EA clar merg ok si tot primesc acelasi measj, deci ultima varianta ar fi ca ps3-ul meu sa fie stricat. Are cineva vreo idee despre ce ar putea fi vorba?

  6. #13766 SP
    Member ccheep84's Avatar
    care e treaba baieti cu cd key-urile din jocuri pentru a putea juca online.De exemplu am am cumparat un joc SH,al carui cod a fost folosit,asta insemnand ca eu nu mai pot juca online?cum pot intra in posesia unui astfel de cd key.va rog sa ma lamuriti.

  7. #13767 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by ccheep84 View Post
    care e treaba baieti cu cd key-urile din jocuri pentru a putea juca online.De exemplu am am cumparat un joc SH,al carui cod a fost folosit,asta insemnand ca eu nu mai pot juca online?cum pot intra in posesia unui astfel de cd key.va rog sa ma lamuriti.
    Daca jocul foloseste online pass si acesta a fost activat pe alt cont tu nu mai poti juca acel joc online decat o perioada scurta (1-2 zile). Poti cumpara alt online pass. De obicei gasesti in meniurile jocului optiunea de cumparare a unui nou online pass care costa in general aproximativ 10$.

  8. #13768 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Am primit un e-mail cu un alt format de resetare a parolei.

    Oricat de stupida e intrebarea: ce e aia, Station Name? Ce trebuie sa tastez acolo?

  9. #13769 SP
    Junior Member sickboybibi's Avatar

    HELP PS3 nu recunoaste netu

    Salut, am si eu o problema cu ps3,l-am cumparat de craciun, si merge bine, atat de bine de am stricat toti bani sa-mi iau un tv HD, dar problema adevarata e netu, am pus net de la rds pe cabel link 2 prin modem si nu vede ps3 netu nu merge nu se aprinde beculetu, am fost cu el la altcineva si merge la UPC fara probleme, am cumparat si alt cablu de retea crezand ca e devina si tot asa, pur si simplu nu vede si din cand in cand imi da o eroare de 801...ceva 502, am citit pe net ca poate sa fie DSN-ul, dar am schimbat si aia si tot nimic, va rog cine poate sa ma ajute sa scrie pe forum ce pot sa fac, am citit ca poate trebuie ruter, va rog daca a mai avut cineva aceeasi problema sa ma ajute,...................oricum pot sa spun ca ps3 RULES

  10. #13770 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by sickboybibi View Post
    Salut, am si eu o problema cu ps3,l-am cumparat de craciun, si merge bine, atat de bine de am stricat toti bani sa-mi iau un tv HD, dar problema adevarata e netu, am pus net de la rds pe cabel link 2 prin modem si nu vede ps3 netu nu merge nu se aprinde beculetu, am fost cu el la altcineva si merge la UPC fara probleme, am cumparat si alt cablu de retea crezand ca e devina si tot asa, pur si simplu nu vede si din cand in cand imi da o eroare de 801...ceva 502, am citit pe net ca poate sa fie DSN-ul, dar am schimbat si aia si tot nimic, va rog cine poate sa ma ajute sa scrie pe forum ce pot sa fac, am citit ca poate trebuie ruter, va rog daca a mai avut cineva aceeasi problema sa ma ajute,...................oricum pot sa spun ca ps3 RULES
    Prin modem de la RDS cu abonament CableLink e mai aiurea. Cel mai usor e sa-ti iei un router.
    Cum ai facuta conexiunea la PC? Prin DHCP sau IP fix? Daca ai DHCP in cmd da comanda ipconfig si noteaza setarile care le gasesti acolo (ip, subnet, gateway, dns1 / dns2). Aceste setari le poti pune la PS3. Inainte de a da Test Connection la PS3 trebuie sa dau un release ip la PC.

  11. #13771 SP
    Junior Member sickboybibi's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Prin modem de la RDS cu abonament CableLink e mai aiurea. Cel mai usor e sa-ti iei un router.
    Cum ai facuta conexiunea la PC? Prin DHCP sau IP fix? Daca ai DHCP in cmd da comanda ipconfig si noteaza setarile care le gasesti acolo (ip, subnet, gateway, dns1 / dns2). Aceste setari le poti pune la PS3. Inainte de a da Test Connection la PS3 trebuie sa dau un release ip la PC.
    Mai dat pe spate nu am inteles nimic, stiu ca am un ip fix, dar de modificat setarile nu stiu cum, crezi ca un router rezolva problema?, ca e scump si nu prea am bani acu

    ---------- Post added 19-05-2011 at 06:59 PM ----------

    Quote Originally Posted by sickboybibi View Post
    Mai dat pe spate nu am inteles nimic, stiu ca am un ip fix, dar de modificat setarile nu stiu cum, crezi ca un router rezolva problema?, ca e scump si nu prea am bani acu
    Am facut ce ai zis dar am ip, subnet si gateway dar dns e lipsa.......se poate asa ceva ca nu stiu

  12. #13772 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    asa de curiozitate: cati dintre voi v-ati schimbati adresa de mail atasata contului de PSN?

  13. #13773 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by sickboybibi View Post
    Mai dat pe spate nu am inteles nimic, stiu ca am un ip fix, dar de modificat setarile nu stiu cum, crezi ca un router rezolva problema?, ca e scump si nu prea am bani acu
    Pentru Windows XP:
    1. START -> Run ->scrie cmd - iti apare o fereastra neagra;
    2. In fereastra aparuta scrie ipconfig /all - iti apar setarile (ip, subnet, gateway si dns-uri);
    3. Copie setarile pe o hartie;
    4. In aceeasi fereastra tasteaza ipconfig /release;
    5. Muta cablul UTP de la PC la PS3;
    6. Introdu setarile de pe hartie la PS3.
    Spor!

    ---------- Post added 19-05-2011 at 09:08 PM ----------

    Quote Originally Posted by stefan546 View Post
    pai sunt conectat la internet prin router. am un asus rt-n10. eu nu cred ca asta e problema deoarece la ps3 semnalul este de 85-90%.
    Raspunsul nu era pentru tine. La tine nu stiu care ar putea fi problema.

  14. #13774 SP
    Junior Member stefan546's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post

    Raspunsul nu era pentru tine. La tine nu stiu care ar putea fi problema.
    Da mi-am dat seama dupa aceea scz

  15. #13775 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    el o fi dat PSN jos.

  16. #13776 SP
    Junior Member sickboybibi's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Pentru Windows XP:
    1. START -> Run ->scrie cmd - iti apare o fereastra neagra;
    2. In fereastra aparuta scrie ipconfig /all - iti apar setarile (ip, subnet, gateway si dns-uri);
    3. Copie setarile pe o hartie;
    4. In aceeasi fereastra tasteaza ipconfig /release;
    5. Muta cablul UTP de la PC la PS3;
    6. Introdu setarile de pe hartie la PS3.
    Spor!

    ---------- Post added 19-05-2011 at 09:08 PM ----------



    Raspunsul nu era pentru tine. La tine nu stiu care ar putea fi problema.
    si dupa ce scriu astea cum fac sa mearga netu inapoi la comp?, ca am facut ce ai zis si a picat netu, am crezut ca l-am distrus, trebuie sa fac de fiecare data asta la ps3?, la comp se face netu cand resetez?

  17. #13777 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Nooooo asta inseamna ca nu prindem Uncharted 3 Beta!

  18. #13778 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Dar acele 30 de zile de Playstaion Plus incep atunci cand va reveni Playstation Store?

  19. #13779 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by dragos_mihaiy View Post
    Dar acele 30 de zile de Playstaion Plus incep atunci cand va reveni Playstation Store?
    Da.

  20. #13780 SP
    Junior Member Random's Avatar
    iara a picat psn-u? mie maine imi ajunge ps3-ul si kz3 , se poate juca online?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts