Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 751 of 1175 FirstFirst ... 251 651 701 741 749 750 751 752 753 761 801 851 ... LastLast
Results 15,001 to 15,020 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15001 SP
    Member Pancu's Avatar
    salut am si eu o intrebare mi-am luat acu 3zile un samsung 32d5000 si am conectat ps3 la el da numai ca am mufa hdmi normala ( mufa alba ) si am jucat mk9 demo si imi arata acolo sus cand intram in el 1980x1080p 60hz acu intrebarea e se merita sa cumpar alt cablu hdmi cu mufa aurita sau daca asta imi arata ca merge full hd sal las pe asta ... ca se vede oglinda si cu cablu asta da ma gandeam ca cu un cablu aurit se vede mai bine ..

  2. #15002 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Pancu View Post
    salut am si eu o intrebare mi-am luat acu 3zile un samsung 32d5000 si am conectat ps3 la el da numai ca am mufa hdmi normala ( mufa alba ) si am jucat mk9 demo si imi arata acolo sus cand intram in el 1980x1080p 60hz acu intrebarea e se merita sa cumpar alt cablu hdmi cu mufa aurita sau daca asta imi arata ca merge full hd sal las pe asta ... ca se vede oglinda si cu cablu asta da ma gandeam ca cu un cablu aurit se vede mai bine ..
    Parerea mea sa ramai pe cel actual,deoarece ofera o claritate la fel ca cel cu mufa aurita,nu are rost sa schimb cablul doar de dragul altora.

    Sunt unii care inca se joaca pe tv-uri cu tub si sunt foarte multumiti de claritate.

    Stima!

  3. #15003 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    Se va vedea foarte clar cu monitoru ala nu? ca m-am decis sa il cumpar pe ala, nu vreau sa dau dublu cat e sa aiba si conector HDMI...

    Ca si PC-urile prin VGA se vede lacrima daca e monitoru decent, nu cred ca PS3-u scade calitatea ca e VGA sau HDMI pe un monitor Full HD nu?

    Defaft ce ofera mai mult HDMI decat VGA?

  4. #15004 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  5. #15005 SP
    Senior Member nina's Avatar
    pe hd ready se vede maxim 1080i,acasa am tv mare hd ready si pe xbox puteam da 1080i
    dar aici la batran are tv mare full hd si pot juca pe 1080p si e diferenta de claritate-calitate semnificanta
    vga permite 540i sau ceva de genul parca,ieri doar mi-am cumparat-o,slaba calitate
    si vga hd parca 1080i.hdmi se merita 1080p
    nu se mai merita monitoarele sa le cumperi,cand exista hibride tv/monitor si la preturi de 600-800 ron
    i-am cumparat unul fratelui de 19" dar are intrari vga,composite(n-are si pentru composite hd),scart,usb,dvi,decodor terestru,....cu 129 euro
    il foloseste pe post de monitor la pc
    m-am dus la el dupa cateva zile si avea in acelasi conectate pc-ul,camera video,cablul de tv,xbox-ul ca il lasasem.deci se merita

  6. #15006 SP
    Member Pancu's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Parerea mea sa ramai pe cel actual,deoarece ofera o claritate la fel ca cel cu mufa aurita,nu are rost sa schimb cablul doar de dragul altora.

    Sunt unii care inca se joaca pe tv-uri cu tub si sunt foarte multumiti de claritate.

    Stima!
    ok ms mult pt raspuns o sa raman cu asta

  7. #15007 SP
    Senior Member nina's Avatar
    deci pe site-ul playstation nu-mi pot crea cont,in continuare mentenanta
    dar mi-am facut cont pe qricity.com,am completat la account info cum ar fi numele,prenumele,online id,stada,orasul,judetul(bine din uk)
    apoi am apasat in stanga unde scria playstation 3.imi spunea ca nu pot accesa ca nu sunt toate informatiile,am dat pe link si trebuia sa raspund la intrebarea secreta.am raspuns la intrebarea secreta si asta a fost tot.merge sa ma loghez pe ps network

  8. #15008 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    Am doar o ultima intrebare, Eu daca imi tin doar un cont de PSN nu e nici o problema fie ca e US/RO/UK nu? practic regiunea e doar pentru store nu? ca eu vreau doar contu de UK adica Europa... nu ma complic prea mult cu sign off si sa ma loghez pe RO, nu e nici un bai daca sunt pe UK si ma joc cu cei din RO nu?

  9. #15009 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Biscuite View Post
    Am doar o ultima intrebare, Eu daca imi tin doar un cont de PSN nu e nici o problema fie ca e US/RO/UK nu? practic regiunea e doar pentru store nu? ca eu vreau doar contu de UK adica Europa... nu ma complic prea mult cu sign off si sa ma loghez pe RO, nu e nici un bai daca sunt pe UK si ma joc cu cei din RO nu?
    Nu e bai

  10. #15010 SP
    Junior Member demerco's Avatar
    salutare! stie cineva cum pot sa rezolv problema cu eroarea 80710102? am incercat tot felul de DNS-uri, am dezactivat Media Server Connection, am luat legatura cu internet provider-ul, care imi spune ca nu am nici o problema....si nimic nu a functionat? mai stie cineva si alte solutii pentru problema asta? multam...

  11. #15011 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar

  12. #15012 SP
    Member adin33's Avatar
    Am si eu o intrebare : mi-am cumparat jocul Driver San Francisco si am vrut sa activez uplay passport pentru online dar il joc pe cont de RO si nu ma lasa. Daca il activez de pe un cont de UK mai pot sa-l joc de pe contul meu ? Pe contul de UK imi cere sa-mi fac un cont nou pe uplay.

  13. #15013 SP
    Junior Member demerco's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post

    am incercat si solutia ta. nu ma deconecteaza, nu se conecteaza deloc. imi gaseste IP adress iar la internet connection imi da "fail", cand fac "internet connection test". merci oricum.

  14. #15014 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Am si eu o intrebare : mi-am cumparat jocul Driver San Francisco si am vrut sa activez uplay passport pentru online dar il joc pe cont de RO si nu ma lasa. Daca il activez de pe un cont de UK mai pot sa-l joc de pe contul meu ? Pe contul de UK imi cere sa-mi fac un cont nou pe uplay.
    la ea sports te lasa sa joci pe RO dupa ce-l activezi pe UK. eu zic sa-ti faci un cont nou de uplay pe UK sau USA activezi jocul si te joci pe RO

  15. #15015 SP
    Junior Member sir_sanjei's Avatar
    am si eu o intrebare inainte de a a ma apuca sa imi fac cont pe PSN.
    daca imi fac cont pe PSN care este diferenta dintre un cont pe RO si unul pe UK?
    de ce as avea nevoie de cont pe UK cand eu sunt din Romania?
    afecteaza cumva shopingul online daca eu am cont pe RO/UK?

    ideea e ca as vrea sa stiu destul de detaliat care este faza cu contul pe RO/UK pt ca as dorii sa fac si achizitii online, fara sa fiu afectat in nici un fel de tara de origine a contului.

  16. #15016 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @sir_sanjei in primul rand trebuie sa stii ca poti sa faci cate conturi vrei tu pe o consola PS3 si in al doilea rand in Romania nu exista PS Store sau XBL. de pe un cont de RO poti doar sa te joci online, dar nu vei putea accesa Store pentru achizitii online asa ca vei avea nevoie de alte conturi, UK (pentru Europa) si USA (iti recomand california, din cate stiu aici nu exista taxe ) pentru cumparaturi sau demos. acest lucur nu te afecteaza cu nimic, intri pe contul de UK cumperi ce vrei sa cumperi, se copiaza, il instalezi si dupa poti sa intri linistit pe cel de RO si sa te joci. Dar sa fii atent daca vrei sa-ti cumperi DLC, daca jocul e zona 2, trebuie sa cumperi DLC de pe PSN UK, daca e zona 1 de pe PSN USA si daca e zona 3 de pe PSN JP.

  17. #15017 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    la ea sports te lasa sa joci pe RO dupa ce-l activezi pe UK. eu zic sa-ti faci un cont nou de uplay pe UK sau USA activezi jocul si te joci pe RO
    UPlay e de la UbiSoft parca... trebuie sa fie la fel ca la Assassins Creed Brotherhood... cine il are poate sa zica...
    La Assassin Creed II eu am facut cont pe UPlay si de pe contul de Romania... dar nu aveam ce sa joc online
    Nu trebuie sa activezi online passul pe yona care este jocul? Sau la UbiSoft e altfel...?

  18. #15018 SP
    Member awaytokill's Avatar
    salut pot inregistra un meci la fifa 2010 direct pe consola?
    la shaun white snowboarding se poate ca deocamdata nam camera foto la mine si as vrea sa stiu daca se poate direct de pe consola

  19. #15019 SP
    Member awaytokill's Avatar
    salut pot inregistra un meci la fifa 2010 direct pe consola?
    la shaun white snowboarding se poate ca deocamdata nam camera foto la mine si as vrea sa stiu daca se poate direct de pe consola

  20. #15020 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts