Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 758 of 1175 FirstFirst ... 258 658 708 748 756 757 758 759 760 768 808 858 ... LastLast
Results 15,141 to 15,160 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15141 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    CxZ, nu vad ce ai pus tu acolo (configuratia PC sau TV-ul.. nu sunt link-uri), dar asa ca preferinta personala o sa merg pe varianta cu PS3.
    Nu e chestie de fanboy, nici macar n-am PS3 (am X360), dar o sa aleg oricand o consola in fata unui PC, pentru jocuri.

    ---------- Post added 19-09-2011 at 12:25 AM ----------

    Am vazut ce ai scris pe celalalt thread, tot pe PS3 + TV as merge..

  2. #15142 SP
    Member BatsBike's Avatar
    daca mai ai posibilitatea,mai pune un pic pentry un TV de 42"&vei avea o cu totul alta viziune asupra jocurilor ... evident,la PS3 ... pentru ca,la un PS3,mai depui un mic efort fizic daca adaugi MOVE(inclusiv KZ3 este compatibil MOVE) ... comparativ cu PC'ul unde devii tot mai lazy ...

  3. #15143 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Daca dispui de resurse financiare sa-ti cumperi jocuri originale, mergi pe varianta PS3 daca nu, si te bazezi pe torenti - PC.

    Oricum cu PS3ul iti scoti si TVul si subiectiv vorbind nimic nu se compara cu senzatia PS3ului - canapea + un LCD sau LED mare + NO loading times ! de visss

  4. #15144 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Mai astept sa vad ce spun si ceilalti colegi.

  5. #15145 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by CxZ View Post
    Salut baieti dupa cum spune si titlul voi ce a-ti alege pentru jocuri:
    1.PC- "Configuratie Cosmin" - wishlist de DorelBotezatu
    2.PS3- "PS3+TV" - wishlist de DorelBotezatu

    Va rog sa ma ajutati,si vreau sa raspundeti sincer nu vreau sa aud raspunsuri specifice unui fanboy.
    Eu am calculatorul asta "Varianta i7" - wishlist de GheorgheVutino imbunatatit cu inca 3 Gb de RAM si 2 HDD de 1,5 Tb + Blu-Ray writer.
    Si mai am un PS3 de 80 Gb caruia i-am schimbat hardul si am pus unul de 500 Gb. Il conectez prin HDMI la un LCD SONY KDL V4000.

    De cand am luat PS3-ul nu mai am nici un joc pe calculator... pur si simplu ma joc doar pe PS3. Serialele de pe Vplay le urmaresc tot pe PS3...
    Filmele de pe PC le pot vedea pe PS3 prin PS3 Media Server.

    Asa ca ... iti recomand PS3+LCD. Si daca poti sa mai faci un efort ... ia un LCD mai mare. Televizor LCD LG 42LD465 107 cm Negru

  6. #15146 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    recomand PS3 + TV (fara batai de cap, Move, multiplayer gratis, trofee etc.)
    desi daca esti predispus la modat mai bine iei PC

  7. #15147 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    evident ca aia era o parere subiectiva si nici fanboy nu sunt, mai ales ca in ultimile 2 luni m-am jucat practic numai pe xbox
    anyway shootere sunt gramada asa ca Gears 3 nu ma va impresiona

  8. #15148 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    mersi frumos pt ajutor imi voi cumpara ps3 si un tv lcd de 42" xx

  9. #15149 SP
    Member party_man's Avatar
    ia o plasma.

  10. #15150 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    nu vreau plasma.... cumpar tv lcd full hd

  11. #15151 SP
    Member party_man's Avatar
    pacat sunt si plasme full HD nu stii ce pierzi, dar e alegerea ta.

  12. #15152 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by CxZ View Post
    Salut baieti dupa cum spune si titlul voi ce a-ti alege pentru jocuri:
    1.PC- "Configuratie Cosmin" - wishlist de DorelBotezatu
    2.PS3- "PS3+TV" - wishlist de DorelBotezatu

    Va rog sa ma ajutati,si vreau sa raspundeti sincer nu vreau sa aud raspunsuri specifice unui fanboy.
    Am avut PS3 timp de 3 ani, perioada in care am jucat cele mai bune jocuri ce au fost lansate pe aceasta consola (Uncharted, GoW, GT, Heavy Rain etc.). Pe consola apar ceva mai multe jocuri de calitate (unele jocuri apar ceva mai tarziu pe PC), dar pe console lipsesc jocurile bune de strategie. PS3ul este depasit mai ales din punct de vedere grafic, dar apar si alte probleme tot din cauza hardware-ului vechi (cum ar fi numarul limitat de jucatori in partidele online). PCul are avantajul jocurilor mai ieftine, de exemplu zilele astea Portal a fost gratis pe Steam, iar astfel de oferte apar constant. PCul are avantajul mod-urilor, care in unele cazuri imbunatatesc foarte mult jocul. Din punctul meu de vedere PS3ul era o super achizitie acum ceva timp, in prezent insa as alege PCul.

  13. #15153 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Si eu as merge tot pe varianta PC in locul PS3 .

    Iti configurezi un PC de Gaming performant pe la 5000 - 6000 ron , i7 sandel + nvidia 580 + ssd pt viteza si restul componentelor , il asezi langa masuta de TV , iti cumperi un TV 32 inch FHD , periferice si te joci linistit . Daca ti e dor de controller , poti sa il atasezi .
    Ai grafica mult mai buna , jocuri ieftine , jocuri mai complexe , vezi exemplul de mai sus .
    Dar ai si minusuri gen spatiu , racire , erori .

    Eu detin acum un Ps3 + Laptop . Fac echipa buna , dar.... Things change , things get better , my things are old now .

  14. #15154 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Am avut PS3 timp de 3 ani, perioada in care am jucat cele mai bune jocuri ce au fost lansate pe aceasta consola (Uncharted, GoW, GT, Heavy Rain etc.). Pe consola apar ceva mai multe jocuri de calitate (unele jocuri apar ceva mai tarziu pe PC), dar pe console lipsesc jocurile bune de strategie. PS3ul este depasit mai ales din punct de vedere grafic, dar apar si alte probleme tot din cauza hardware-ului vechi (cum ar fi numarul limitat de jucatori in partidele online). PCul are avantajul jocurilor mai ieftine, de exemplu zilele astea Portal a fost gratis pe Steam, iar astfel de oferte apar constant. PCul are avantajul mod-urilor, care in unele cazuri imbunatatesc foarte mult jocul. Din punctul meu de vedere PS3ul era o super achizitie acum ceva timp, in prezent insa as alege PCul.
    Cea mai eleganta si civilizata parere pro-gaming PC.
    Daca intalneam aceiasi forma de a prezenta avantajele gamingului pe PC nu ii mai 'injuram' pe multi pe nu's ce forumuri.
    Bravo erik95 !

  15. #15155 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    erik are dreptate in postul lui, dar sa nu uitam cel mai important lucru, jocurile. e adevarat ca momentan grafica e net superioara in favoarea PC si numarul de jucatori online este mai mic pe console decat pe PC (vezi Battlefield 3), insa cele mai multe jocuri sunt exclusive PS3, X360 si Wii. in plus cat te-ar costa o consola si s-o intretii de-a lungul aniilor, si cat te-ar costa un PC? iar peste 1-2 ani cand se lanseaza PS4 si X720 poti sa-ti schimbi consola si pretul nu o sa fie deloc mare (in comparatie cu un PC de top). daca tu crezi ca merita sa "investesti" $1500 doar ca sa joci crysis in high detail si cateva jocuri de strategie, pe care sunt sigur ca poti sa le joci si pe un PC mult mai slab, atunci go for it. imo jocurile sunt cele mai importante, acum depinde ce vrei.

    PS: o opinie pur personala asa ca nu aruncati cu rosii

  16. #15156 SP
    Member s0whaT's Avatar
    CxZ s a mutat aici cu raspunsurile

  17. #15157 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by CxZ View Post
    nu vreau plasma.... cumpar tv lcd full hd
    Mai bine ia ti un LED FHD / LED 3D FHD cu diagonala mare

  18. #15158 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Mie, din contra mi se pare ca de cand mi-am luat PS3 am evoluat.
    Exclusivitatile pt console sunt senzationale, iar confortul e sporit. Nu mai trebuie sa stai la un birou (si sa plimbi mouse-ul pe un burete), poti sta pe canapea, in pat ....
    Un PS3 conectat la un TV de 42 de inchi nu se compara cu benoclatul intr-un monitor de PC, de 17, 19 sau chiar mai mare.

    Oricum cel m tare ma amuza cei care au "laptop de gaming", mi se pare hilar de-a dreptul.

  19. #15159 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    daca tu crezi ca merita sa "investesti" $1500 doar ca sa joci crysis in high detail si cateva jocuri de strategie
    Daca ma intrebi pe mine eu nu sunt interesat de jucatul pe PC.
    Ador sa ma joc pe consola. Mi se pare o abordare eleganta a fenomenului.
    Exclusivitatiele de pe console sunt excelente si multe. Eu, unul, nu am motive sa-mi indrept atentia spre PC.
    Dar asta se poate schimba daca mai intarzie mult noile console. Plus ca as vrea sa trec la un ecran de 165cm. Ori cum consolele ofera in mare parte jocuri la 720p...hm, nu mai comentez.

  20. #15160 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    As vrea sa imi iau un PS3 de curand si vreau sa stiu ceva.Sper sa nu ma acuzati ca imi modez PS3 pentru ca nu va fi asa.Daca am un HDD extern in format FAT32 cum cere PS3, pot pune filme sau muzica pe el si sa le rulez pe PS3?Multumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts