Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 767 of 1175 FirstFirst ... 267 667 717 757 765 766 767 768 769 777 817 867 ... LastLast
Results 15,321 to 15,340 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15321 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    PlayStation Suite SDK will be released in 'limited beta' in November | Joystiq
    During TGS, Sony announced that the development kit for the cross-platform PlayStation Suite program would be released in November. During a panel at GDC Online today, SCE's Shigeru Sugimoto clarified the timing of that release.

    In November, the SDK will be released as a limited beta, or a "tech preview," including the Android version and a PC-based "simulator" allowing those without Android phones (that last group includes everyone) to develop for Suite.

    Vita development will be added later, when Sony expands into an "open beta." Later, in addition to Sony Ericsson Android devices and PS Vita systems, the Suite may support PS3 -- it's one of the platforms "under evaluation." "We are targeting devices from other manufacturers as well," Sugimoto said, referring to other Android phones.

    If you'd like to download the SDK, you can sign up here to find out when it'll be available. You will need a PSN ID to access it.
    Nu e strict legat de ps3 dar...

  2. #15322 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Vreau sa-mi iau SAMSUNG 24" Syncmaster 2494hs pentru PS3.Atat timp cat are HDMI si DVI cu HDCP trebuie sa functioneze, nu?

  3. #15323 SP
    Member L0G1X's Avatar
    @Teo: Dacă are HDMI 100% merge, nu există HDMI fără HDCP -- doar la DVI se pune problema să fie suportat sau nu acest protocol.

  4. #15324 SP
    Member jon209's Avatar
    Cam cat are viata un PS3 in conditii normale de utilizare 2-3 ore pe zi

  5. #15325 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Cam cat are viata un PS3 in conditii normale de utilizare 2-3 ore pe zi
    serios? crezi ca viata se scurge din el treptat si are un numar fix de ore? ca orice device poate sa reziste de la 2 minute pana la 2 deceni si depinde de mai multi factori, de la fabricarea consolei pana la locul unde este tinuta in casa. atata timp cat nu o tii in dulap, langa calorifer iarna si nu sta praful cu zilele pe ea, e ok. btw poti sa te joci mai mult de 2-3 ore pe zi, ca pana la urma e consola si asta e scopul ei. eu iti recomand sa achizitionezi un ps3 cu garantie 2 ani de zile de la un magazin serios si vei putea sta linistit.

  6. #15326 SP
    Member jon209's Avatar
    Am zis "viata" sigur ai dreptate poata sa tina si 2 ore il am de la Domo cu 2 ani garantie luat in Martie anul acesta pana acum totul e ok doar cateva freezuri dar am vazut ca din cauza jocurilor(unele) poate ceda blocul optic

  7. #15327 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Am zis "viata" sigur ai dreptate poata sa tina si 2 ore il am de la Domo cu 2 ani garantie luat in Martie anul acesta pana acum totul e ok doar cateva freezuri dar am vazut ca din cauza jocurilor(unele) poate ceda blocul optic
    Stii povestea cu drobul de sare?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  8. #15328 SP
    Member Harilip's Avatar
    hey
    am bagat un joc in consola, am intrat in meniu si s-a facut ecranul negru, nu mai puteam face nimic, nu mergea nici sa inchid consola de la buton, nimic.
    a trebuit sa o scot din priza.
    ce s a intamplat?
    cat de rau este x_X?!

  9. #15329 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Salut ... daca iau red dead redemption goty zona US cu dlcuri si undead nightmare , il pot juca cu tot cu dlcuri si undead nightmare pe un cont de ro?

  10. #15330 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Salut ... daca iau red dead redemption goty zona US cu dlcuri si undead nightmare , il pot juca cu tot cu dlcuri si undead nightmare pe un cont de ro?
    Da.

  11. #15331 SP
    Junior Member boghy1995's Avatar
    Este probabil de la hdd dar nu stiu... incearca sa cauti probleme asemanatoare. Asigurate ca ps3-ul este asezat pe o suprafata plana fara denivelari iar daca il tii pe suport vertical lasal un timp orizontal si vezi daca se mai aude...nu stiu mi-am dat cu parerea poate cineva va fi in cunostinta de cauza..bafta

  12. #15332 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Te contrazic.

  13. #15333 SP
    Member BatsBike's Avatar
    pai,motiveaza ...

  14. #15334 SP
    Junior Member icsfails's Avatar
    Salut

    De 3 zile am intrat si eu in randul consolistilor. Ce media server (linux) mi-ati recomanda? Daca ar sti si transcoding ar fi perfect

  15. #15335 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Salut ... daca iau red dead redemption goty zona US cu dlcuri si undead nightmare , il pot juca cu tot cu dlcuri si undead nightmare pe un cont de ro?
    Da, il poti juca fara probleme.

  16. #15336 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by icsfails View Post
    Salut

    De 3 zile am intrat si eu in randul consolistilor. Ce media server (linux) mi-ati recomanda? Daca ar sti si transcoding ar fi perfect
    Incearca asta..
    PS3 Media Server

  17. #15337 SP
    Junior Member Cutlac Gabi's Avatar
    A incercat careva cablul asta?



    Merita 100 de lei? Vreau sa il cumpar pt ca momentan nu am nimic cu hdmi sau dvi p'acas.
    Cum e calitatea imaginii? E cu mult mai buna decat pe un TV vechi, prin scart? Daca nu e mare diferenta nu prea merita banii astia, dar ma tenteaza pt ca nu mai suport sa joc la rezolutia aia si cu culorile alea de ca**t de pe TV.

  18. #15338 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Clar e diferenta mai mare intre VGA si Euroscart (pe VGA poti sa te duci si pana la 2048x1536 pe cand pe Euroscart ai maxim rezolutii PAL si NTSC).... insa ma tem ca ce vad acolo in imagine este o chinezarie. In plus, ma tem ca la trecerea din Digital in Analog via HDMI se va pierde HDCP-ul (protectia de copiere via HDMI), motiv pt. care sunt sanse sa nu vezi nimic pe TV... Dar nu bag mana in foc pt. ca nu am testat personal asa ceva.

  19. #15339 SP
    Junior Member Cutlac Gabi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Clar e diferenta mai mare intre VGA si Euroscart (pe VGA poti sa te duci si pana la 2048x1536 pe cand pe Euroscart ai maxim rezolutii PAL si NTSC).... insa ma tem ca ce vad acolo in imagine este o chinezarie. In plus, ma tem ca la trecerea din Digital in Analog via HDMI se va pierde HDCP-ul (protectia de copiere via HDMI), motiv pt. care sunt sanse sa nu vezi nimic pe TV... Dar nu bag mana in foc pt. ca nu am testat personal asa ceva.
    nu face trecere din hdmi, din digital in analog, ca e imposibil asa cva cu un simplu cablu. Se conecteaza pe iesirea AV de la SP3, deci e analog-analog. Si nu vreau sa il leg la TV cu cablul asta. Vreau la un monitor cu VGA, sa pot juca la 720p, dar am citit ca nu e prea grozava calitatea cu acest cablu (culori "sterse", contrast prost, etc.) Erau si oameni care spuneau ca se vede acceptabil. Vreau doar mai multe pareri de la persoane care au folosit asa cva. Cred ca totusi mai bine fac topic nou, poate aici nu se uita asa multi oameni.

  20. #15340 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, pai daca nu face conversie si merge direct pe analog... atunci pot sa-ti spun eu cum se vede. Intr-adevar, sunt culori mai sterse... ceva mai "incetosat". Asta testat pe VGA si Component. Pe Component erau culori mai calde, dar mai putin crisp decat pe VGA. Atat la VGA cat si la component conteaza ENORM calitatea cablului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts