Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 786 of 1175 FirstFirst ... 286 686 736 776 784 785 786 787 788 796 836 886 ... LastLast
Results 15,701 to 15,720 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15701 SP
    Member bartonn's Avatar

  2. #15702 SP
    Member toto's Avatar
    stie cineva de ce nu merge fifa south africa online ? , s-au inchis poate serverele ?

  3. #15703 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Se pare ca da... Service Updates
    November 26, 2011 Online Service Shutdown
    -MySims� for PC

    December 1, 2011 Online Service Shutdown
    -LITTLEST PET SHOP Online for PC

    December 6, 2011 Online Service Shutdown
    -FIFA 10 for PC, PlayStation 3 and Xbox 360
    -FIFA 10 Ultimate Team for PlayStation 3 and Xbox 360
    -2010 FIFA World Cup South Africa for PlayStation 3 and Xbox 360

  4. #15704 SP
    Member toto's Avatar
    se multumeste

  5. #15705 SP
    Junior Member Grippi_Skillz's Avatar
    Salut
    Astazi am inregistrat cateva meciuri la CoD 4 pentru canalul de YouTube ... totul a decurs perfect , am inchis consola ( frumos ) si dupa vreo 10 - 20 de minute am revenit sa ma mai joc.
    Am intrat in joc ( CoD 4) m-am dus la Multiplayer am intrat ... si dupa nici 5 secunde mi-a bagat ca atunci cand abea iti alegi profilul de pe care vrei sa joci (la mine sunt 2) am incercat sa sterg salvari/setari si game data utility ( update-ul de 1.40 nu mai stiu exact versiune ... oricum ultima versiune)
    Am intrat din nou in joc si-a download-at update-ul ... am intrat in meniu ... multiplayer ... semi-restart ( nu s-a inchis doar m-a facut login-ul de cont)
    De data asta am dat Restore to default system setings ( sau ceva de genul asta ... oricum fara formatare)
    Am schimbat jocul ... CoD MW2 ( face aceeasi figura doar ca ceva mai naspa de la logo-ul lui infiniti ward) ... CoD Black Ops ... am reusit sa joc multiplayer

    Ce problema ar avea ? Sau ce as putea sa fac pentru a remedia semi-restart-ul asta (Nu se restarteaza sistemul complet)

    Mentionez : Consola are nici macar 3 luni mai are cateva zile si face 3 ... nu am maturat cu ea pe jos , a stat intr-un loc super aerisit ( un raftulet unde imi tin toate consolele de la IKEA e cumparat si e facut din sarma sudata in patratele ... daca e nevoie ii fac poza)
    Scuze pentru post cred ca a iesit cam lung.

  6. #15706 SP
    Junior Member Liviu20's Avatar
    Stie cineva daca asa ceva este posibil? In momentul de fata am castile puse la consola prin cablul vga, sunt curios daca as gasi un adaptor USB - 3,5mm cu suport pentru microfon ca cel din video daca ar merge sa folosesc si microfonul nu doar castile. Ar fi o solutie mult mai iefitina decat o pereche de casti de 3mill sau o casca bluetooth.

  7. #15707 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by Liviu20 View Post
    Stie cineva daca asa ceva este posibil? In momentul de fata am castile puse la consola prin cablul vga, sunt curios daca as gasi un adaptor USB - 3,5mm cu suport pentru microfon ca cel din video daca ar merge sa folosesc si microfonul nu doar castile. Ar fi o solutie mult mai iefitina decat o pereche de casti de 3mill sau o casca bluetooth.
    Nu stiu daca este posibil, dar eu am casit o casca bluetooth Nokia la 70 lei. Nu mi se pare exagerat de scump. Bafta la conectare.

  8. #15708 SP
    Member BatsBike's Avatar
    adaptorul recomandat in video este foarte bun ... am o pereche de casti no name cu microfon&merg perfect cu adaptorul ... click AICI ...

  9. #15709 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Playstation Network este disponibil in Romania ? Se pot cumpara jocuri ?

  10. #15710 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    PSN este disponibil(poti face login de pe cont de RO si sa te joci).
    Nu poti intra pe Store de pe cont de Romania dar poti sa-ti faci mai multe conturi - US, UK, JP - si sa cumperi jocurile de acolo. Odata instalate pe o consola le poti juca de pe toate conturile.

  11. #15711 SP
    Junior Member Grippi_Skillz's Avatar
    Am si filmat cu placa de captura problema pentru ca cei care vor sa ma ajuta sa si vada ce se intampla.Am pus si o descriere la clip daca il vedeti pe youtube.

  12. #15712 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Sal , am si eu un ps3 si un televizor si vreau sa inregistrez cumva cand ma joc , cum fac ? Ce dispozitiv imi trebuie sa traga full hd , fire etc ? ms mult

  13. #15713 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Geonebun View Post
    Sal , am si eu un ps3 si un televizor si vreau sa inregistrez cumva cand ma joc , cum fac ? Ce dispozitiv imi trebuie sa traga full hd , fire etc ? ms mult
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...pe-consola-ta/

  14. #15714 SP
    Junior Member Liviu20's Avatar
    Am luat acea placa de sunet usb din linkul lui wackorine si sunt foarte multumit. Pentru cei care doresc un tutorial cum sa puna orice pereche de casti pe ps3 cu microfon videoul este foarte ok.

  15. #15715 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Sony a fost chemata in judecata pt. Termenii si Conditiile impuse prin intermediul PlayStation Network.

    Un cetățean indicnat de masurile radicale regasite pe PSN pt utilizarea serviciului a intentat un proces companiei nipone.
    Cred ca s-a vorbit acu ceva timp si pe acest sait de noile modificari aduse de catre Sony serviciului PSN in care se regaseste o clauza care stipuleaza ca, nici mai mult nici mai putin, utilizatorii nu pot sa cheme in judecata compania.

    Cetateanul in cauza isi motiveaza actiunea prin faptul ca atunci cand a achizitionat consola clauza respectiva nu era prezenta acolo.
    Sony Sued Over Its "No Sue" Legal Terms

    Da, este un abusz din partea Sony. Dar raspunsul este simplu, nu-ti convine, nu dai acceptul la update, nu utilizezi PSN. Case closed !

  16. #15716 SP
    Junior Member lordico's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Sony a fost chemata in judecata pt. Termenii si Conditiile impuse prin intermediul PlayStation Network.

    Un cetățean indicnat de masurile radicale regasite pe PSN pt utilizarea serviciului a intentat un proces companiei nipone.
    Cred ca s-a vorbit acu ceva timp si pe acest sait de noile modificari aduse de catre Sony serviciului PSN in care se regaseste o clauza care stipuleaza ca, nici mai mult nici mai putin, utilizatorii nu pot sa cheme in judecata compania.

    Cetateanul in cauza isi motiveaza actiunea prin faptul ca atunci cand a achizitionat consola clauza respectiva nu era prezenta acolo.
    Sony Sued Over Its "No Sue" Legal Terms

    Da, este un abusz din partea Sony. Dar raspunsul este simplu, nu-ti convine, nu dai acceptul la update, nu utilizezi PSN. Case closed !
    Ceea ce spui tu are la fel de mult sens ca atunci cand ai lua bilet de avion si ti-ar spune conditiile de zbor, cu care ai fi de acord. Apoi, in timpul zborului, te-ar pune sa fii de acord cu o conditie noua, si anume sa stai afara pe aripa. Si tu acum vii cu raspunsul "destept", nu-ti convine, da-te jos

  17. #15717 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    salut, pt un cont PSN, ce tara este recomandat sa se foloseasca: ro, uk, usa ?

  18. #15718 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    salut, pt un cont PSN, ce tara este recomandat sa se foloseasca: ro, uk, usa ?
    In general UK ca sa pot gasi jocuri usor de la noi sau sa cumperi din magazinele online. Merge si US dar in nici un caz RO pt ca nu ai PS store available.

  19. #15719 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by lordico View Post
    Ceea ce spui tu are la fel de mult sens ca atunci cand ai lua bilet de avion si ti-ar spune conditiile de zbor, cu care ai fi de acord. Apoi, in timpul zborului, te-ar pune sa fii de acord cu o conditie noua, si anume sa stai afara pe aripa. Si tu acum vii cu raspunsul "destept", nu-ti convine, da-te jos
    Fraza cu care am incheiat e o concluzie la acei termeni impusi de Sony. Nu ca as fi eu de acord cu ce face Sony.
    Sony iti spune tie "destept" nu-ti convine, nu poti folosi PSN, nu eu. Nu eu am inventat acei termeni.
    Ca sa te fi scutit de comparatia foarte plastica dar exagerata cu avionul trebuia sa specific in felul urmator: "Dar raspunsul este simplu din partea lui Sony...".

    Si da, e ok cu noile conditii impuse de compania aeriana, din comparatia ta, dar s-ar fi aplicat, cu siguranta, cu ocazia urmatorului zbor...care nu ar mai fi avut loc pt ca nu as fi de acord cu noile clauze din contract.

  20. #15720 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Se pot face mai multe conturi ? Unul pe Us , unul pe UK pe aceeasi consola, ca sa d/l content de pe psn us si de pe psn uk?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts