Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 790 of 1175 FirstFirst ... 290 690 740 780 788 789 790 791 792 800 840 890 ... LastLast
Results 15,781 to 15,800 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15781 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Cand mi-am luat ps3-u mi-a dat si un joc...daca eu vand jocul pierd garantia?
    Nu. Garantia este pentru consola, jocul este doar un bonus.

    ---------- Post added 29-12-2011 at 07:45 PM ----------

    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Prima intrebare: cand dai format la PS3 ce se sterge ? doar datele de pe HDD sau si altceva (cum ar fi firmware-ul updatat) ?
    A doua intrebare find care este diferenta intre quick format si Full format si din cate am inteles full format cica ar putea tine 9 ore ?
    Uite aici... Sper sa te ajute.
    PS3� | Format Utility
    Notices
    -When you perform this operation, all data on the storage media or hard disk will be deleted. Data cannot be restored, so be careful not to accidentally delete important data. Data loss or corruption is the responsibility of the user.
    -Do not turn off the PS3� system or remove storage media during this operation. If the operation is cancelled before completion, the system software may become damaged, and the system may require servicing or exchange.
    -During hard disk formatting, the power button on the system front and the PS button on the wireless controller are not active.
    -System software is not deleted when the hard disk is formatted.
    -Settings that are saved on the hard disk, such as bookmarks under (Internet Browser), will be deleted.
    -You can shorten the formatting time by selecting [Quick Format] from the hard disk format methods. It is recommended that you select [Full Format] when formatting a hard disk that contains important or sensitive data.
    -You cannot use this feature to format a Memory Stick�, SD Memory Card or CompactFlash� on PS3� systems that are not equipped with media slots.

  2. #15782 SP
    Member BoTeAlEx's Avatar
    Are cineva portal 2 ??? Daca da sa ia psn meu de la semnatura, ca vreau sa joc coop portal 2.

  3. #15783 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    E grav rau cum se propaga prostia asta cu lasatul la racit.
    Ylod inseamna ca apar microfisuri in stratul de contact dintre gpu si placa de baza, ele sunt datorate schimbarilor bruste de temperatura

  4. #15784 SP
    Junior Member danmertzan's Avatar
    Este ceva rau daca il lasi sa se raceasca si nu il opresti imediat?vad ca e mare tamtam cu chestia cu racitu.am citit si eu pe net cum sa protejezi mai bine consola.nu de la mine am zis asta cu racitu.da ma rog unii sint mai destepti

  5. #15785 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Nu e nici o probl

  6. #15786 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oh... not again!


  7. #15787 SP
    Junior Member costel249's Avatar
    Salut... la toti.
    Asta este tema pentru cei cu rabdare muuulta, intrucat sunt un caz "social". Am un PS3 de 320G (cred!), primit de ziua mea, sincer cred ca in decembrie 2010. Am jucat vreo trei sau patru jocuri, atunci, dupa care s-a pus praful pe el, la propriu. Ma simt complet depasit de tehnologia actuala, am citit cateva chestii mai sus, si pentru mine este limba chineza. Asta este introducerea.
    Doresc sa intru in legatura cu cineva priceput, care sa ma sfatuiasca ce sa fac cu aceasta consola, sa o pot folosi la o capaciate mai mare, daca este cazul sa ii fac ceva up-date, sau tuning, sau trebuie "modata", sa pot vedea de ex. un film, mai precis subtitrarea (nu blu-ray ca sunt scumpe!), nu stiu ce ar mai putea fi... Daca aceasta persoana priceputa are timp si vrea sa ma ajute, astept un raspuns, cu rugamintea sa nu se faca experimente pe mine sau consola si sa nu fie prea ilegal, sa ma caute militia. Stiu ca acest ajutor se plateste.
    In rest , sarbatori fericite!!

  8. #15788 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Quote Originally Posted by danmertzan View Post
    Salut.eu am patit cu un phat de 6o de g dar dupa 3 ani si ceva.si cind l-am stricat a mers vreo 2 zile fara pauza.ca nu prea eram in tema cu asa ceva.apoi am aflat ca se poate strica pe pielea mea.am inteles ca e bine sa fie cit mai ventilat in jurul lui,la citeva ore sa mai ii dai si pauza.eu asa fac acum.si cind il iesi din joc nu opresti imediat consola si o mai lasi vreo 20 minute sa se mai raceasca.sper sa te ajute micile sfaturi si sa nu ai parte de ylod
    Eu am auzit ca trebuie sa o si mangai din cand in cand sa-i vorbesti frumos si nu in ultimul rand sa-i schimbi pamantul din ghiveci. Nu mai credeti toate prostiile astea cu racitul, sunt niste pasi foarte simpli pe care trebuie sa ii respecti si atat, nimic stiintifico-fantastic. Lucruri de bun simt care trebuie se aplica ptr. orice tip de aparatura electronica :

    - Tine-o (consola) in spatiu deschis pe cat posibil
    - Nu bloca aerisirile
    - Din cand in cand sterge-o de praf

    Aceste lucruri sunt valabile pentru toate PS3-urile indiferent de model Fat/Slim am prieteni care au variantele de 20/60/40 de GB Fat unele aduse din US de la lansare si nu au avut absolut nici o problema cu supraincalzirea.

  9. #15789 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Oh... not again!

    Here we go again ...

  10. #15790 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un comment de pe Youtube care mi se pare potrivit:

    Anonymous, you guys need to put down the comic books and realize you aren't some super heroes who are doing justice for the world. This is the internet, no one gives a **** what you do. Whatever happen to taking down Facebook on the 5Th of November? Well? I'll tell you what happen, you guys pussied out. I expect the same thing for this as well. I remember when you guys were cool and protested for the right things and the right way. Hiding, threatening, attacking and stealing isn't justice.

  11. #15791 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Opritul la cateva ore creste riscul de ylod

  12. #15792 SP
    Junior Member diabloo's Avatar
    single player we meet again

  13. #15793 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    azi m-am jucat pentru prima data online pe PS3 si nu am decat cuvinte de lauda pt Sony. PS3 and Uncharted Rock!!

  14. #15794 SP
    Junior Member rajac's Avatar
    Sal baieti...ma intereseaza o consola ps3 modata sau modabila..ma puteti ajuta?...sunt din iasi..va multumesc

  15. #15795 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by rajac View Post
    Sal baieti...ma intereseaza o consola ps3 modata sau modabila..ma puteti ajuta?...sunt din iasi..va multumesc
    Nu putem.

  16. #15796 SP
    Junior Member rajac's Avatar
    multumesc..dar ai putea macar sa mi dai o idee?

  17. #15797 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by rajac View Post
    multumesc..dar ai putea macar sa mi dai o idee?
    Nu.

  18. #15798 SP
    Junior Member rajac's Avatar
    ce sec.....ms oricum...o seara placuta..si un nou an mai bun!!!

  19. #15799 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Imi place nick-ul though.

  20. #15800 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @rajac, ceea ce @tudyniuz ar fi vrut sa iti explice este faptul ca aici nu discutam si nu promovam consolele modate, jocurile piratate, etc. Aici e un club al celor ce respecta un produs cumparat si prin faptul ca strangem banuti sa cumparam jocuri originale, vrem ca intr-o zi producatorii sa ne bage si pe noi in seama pe harta serviciilor online. Un an nou fericit si tie si tuturor userilor!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts