Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 817 of 1175 FirstFirst ... 317 717 767 807 815 816 817 818 819 827 867 917 ... LastLast
Results 16,321 to 16,340 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #16321 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Am terminat acum vreo 3 saptamani Uncharted 2, folosind un cd imprumutat de la un prieten. La terminare, am observat ca puteam sa reiau anumite capitole daca doream. Ieri mi=am cumparat si eu jocul de la cineva de pe forum ca sa joc online. L-am introdus in ps3, si-a facut niste update-uri, dar surpriza este nu imi mai vede vechile salvari, desi m-am logat pe acelasi user, iar salvarile sunt in acelasi loc ca si pana acum. Imi pastreaza numai salvarile online, dar astea presupun ca sunt stocate pe server. Are vreo legatura schimbarea discului???

  2. #16322 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by BadSlick View Post
    Am terminat acum vreo 3 saptamani Uncharted 2, folosind un cd imprumutat de la un prieten. La terminare, am observat ca puteam sa reiau anumite capitole daca doream. Ieri mi=am cumparat si eu jocul de la cineva de pe forum ca sa joc online. L-am introdus in ps3, si-a facut niste update-uri, dar surpriza este nu imi mai vede vechile salvari, desi m-am logat pe acelasi user, iar salvarile sunt in acelasi loc ca si pana acum. Imi pastreaza numai salvarile online, dar astea presupun ca sunt stocate pe server. Are vreo legatura schimbarea discului???
    E posibil sa fie din zone diferite.

  3. #16323 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    E posibil sa fie din zone diferite.
    Ambele sunt zona 2.

  4. #16324 SP
    Junior Member tibi01's Avatar
    Am si eu o intrebare ... pot sa joc fifa de pe ps 3 cu cineva care are fifa 12 pe pc original?

  5. #16325 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by tibi01 View Post
    Am si eu o intrebare ... pot sa joc fifa de pe ps 3 cu cineva care are fifa 12 pe pc original?
    Nu.

  6. #16326 SP
    Member faxiu's Avatar
    Quote Originally Posted by BadSlick View Post
    Ambele sunt zona 2.
    exista 3 "zona 2": UK, DE si FR/SP/IT etc. Se poate vedea pe cotorul carcasei codul de jos, BCES XXXXXX la fiecare.

  7. #16327 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Quote Originally Posted by faxiu View Post
    exista 3 "zona 2": UK, DE si FR/SP/IT etc. Se poate vedea pe cotorul carcasei codul de jos, BCES XXXXXX la fiecare.
    Ok! Ma voi uita cand ajung acasa. Singura solutie ar fi sa-l mai joc inca o data, nu?

  8. #16328 SP
    Junior Member solomonking's Avatar
    salut,

    am si eu o intrebare de profan in ale PSN-ului :

    - acum cateva zile am cumparat un Resistance 3 sigilat > si am incercat sa introduc codul de multiplayer pe care il avea in carcasa > dar din pacate am avut neplacuta supriza sa primesc mesajul ca "codul nu poate fi folosit sau nu mai e valabil"
    - precizez ca am un cont psn pe USA > facut, tocmai, speranta ca nu voi mai intampina astfel de probleme.

    s-a mai intalnit cineva cu situatia de mai sus ? si daca da > care a fost rezolvarea ?

    multumesc anticipat !!

  9. #16329 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Contul e de USA, dar jocul? Pentru ce zona este jocul? Vezi ca pe carcasa apare un glob cu un numar:
    1 - SUA
    2 - EUROPA (UK)
    3 - ASIA

  10. #16330 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @solomonking ce zona e jocul ?. zona jocului trebuie sa corespunda cu contul de PSN. daca e zona 2 ai nevoie de un cont pe UK, daca e zona 1 pe USA si daca e zona 3 pe japonia sau HK.

  11. #16331 SP
    Member Iasmin90's Avatar
    A aparut 4,11 FW ma gandesc ca asta rezolva problemele ce le avea 4,10 cu castile pe bluetooth,sau?

  12. #16332 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ok , nu cred ca are rost sa fac alt thread cu privire la ce ma intereseaza pe mine , si anume , Colectia Assasins Creed . Vreau sa stiu cate variante de special edition, complete edition , sunt . Vreau sa imi fac o colectie frumoasa, si nu stiu care dintre variante ar fi indicat sa le cumpar.

    Cea cu Codex limited edition mi se pare prea exagerat de scumpa la momentu actual.

  13. #16333 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Ok , nu cred ca are rost sa fac alt thread cu privire la ce ma intereseaza pe mine , si anume , Colectia Assasins Creed . Vreau sa stiu cate variante de special edition, complete edition , sunt . Vreau sa imi fac o colectie frumoasa, si nu stiu care dintre variante ar fi indicat sa le cumpar.

    Cea cu Codex limited edition mi se pare prea exagerat de scumpa la momentu actual.
    In principal fereste-te de Platinum. Daca vrei editii de colectie: pentru primul joc ai editia cu statueta lui Altair, pentru al doilea ai varianta Black Edition, pentru al treilea ai Codex cum ai spus si tu (pretul nu cred ca o sa scada) sau varianta cu Jack in the Box. Pentru Revelations ai doar un simplu CE, altceva nu stiu sa existe.

  14. #16334 SP
    Senior Member Florin85's Avatar

  15. #16335 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cauta pe ebay, sigur gasesti. Nu noi, dar la preturi bune.

  16. #16336 SP
    Member faxiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Iasmin90 View Post
    A aparut 4,11 FW ma gandesc ca asta rezolva problemele ce le avea 4,10 cu castile pe bluetooth,sau?
    sau nu. Same shtift....

  17. #16337 SP
    Member clax_117's Avatar
    Jocurile care vor fi lansate pentru PS4 vor fi compatibile si cu PS3?dar invers?jocurile vechi vor putea fi jucate si pe PS4? imi cer scuze daca aceasta intrebare a mai fost pusa.eu ma intreb deoarece ma gandesc daca se merita sa colectionez jocurile PS3 in conditiile in care ele nu vor mai fi compatibile cu PS4.nu am intentia , in cazul in care mi-as achizitiona PS4 ,sa pastrez si PS3ul.deci ce voi face cu jocurile PS3? nici sa le dau pe 20-30 lei cum se vand astazi jocurile PS2 nu mi-as dori

  18. #16338 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Nu se stie nimic concret legat de acest lucru. Puteam doar sa facem speculatii...
    Oricum jocurile de PS4 nu vor fi compatibile cu PS3.
    Btw, probabil nici nu se va numi PS4.

  19. #16339 SP
    Member clax_117's Avatar
    Ar fi bine , cel putin cele de PS3 sa fie compatibile cu PS4. nu vad de ce nu ar fi posibil acest lucru .pana la urma si PS4 va avea o unitate optica identica cu a PS3-ului.ma refer la bluray.

  20. #16340 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    pana la urma si PS4 va avea o unitate optica identica cu a PS3-ului.ma refer la bluray.
    De ce spui asta? Cu fiecare consola Playstation, Sony a adus o unitate optica noua si a reusit sa impuna trendul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts