Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 888 of 1175 FirstFirst ... 388 788 838 878 886 887 888 889 890 898 938 988 ... LastLast
Results 17,741 to 17,760 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #17741 SP
    Member Darkhawk's Avatar
    guys,am si eu o intrebare,acum ceva vreme am dat share la cev jocuri de ps3 la un prieten,(stiu ca inainte puteai sa dai share pe 5 console,acuma doar 2)..iar acuma vreau sa dau deactivate la consola respectiva.sa dau share la un alt ps3...am intrat pe site..si nu pot sa dau deactivate..inca ii prea recent..etc...ce vreau eu sa stiu,daca tipu respectiv..dezactiveaza contu meu pe ps3u lui..atunci pot sa dau share la alta persoana?

  2. #17742 SP
    Junior Member Emitzu93's Avatar
    Am o problema pe care sincer nu o inteleg.. Am conectat PS3-ul la o plasma prin hdmi. Meniul din PS3 are sunet, insa cand intru de exemplu in FIFA 12, nu mai am sunet.. PS3 l-am avut la alt televizor pana acum, unde nu am avut probleme in genul asta si unde l-am avut conectat la fel, prin hdmi. Am conectat si un cablu audio optic, dar nu cred ca influenteaza intr-un fel... Chiar nu am nicio idee!

  3. #17743 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by Emitzu93 View Post
    Am o problema pe care sincer nu o inteleg.. Am conectat PS3-ul la o plasma prin hdmi. Meniul din PS3 are sunet, insa cand intru de exemplu in FIFA 12, nu mai am sunet.. PS3 l-am avut la alt televizor pana acum, unde nu am avut probleme in genul asta si unde l-am avut conectat la fel, prin hdmi. Am conectat si un cablu audio optic, dar nu cred ca influenteaza intr-un fel... Chiar nu am nicio idee!
    Vezi in setarile jocului...seteaza tipul de dolby pe care il ai la sistem.

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  4. #17744 SP
    Junior Member Emitzu93's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Vezi in setarile jocului...seteaza tipul de dolby pe care il ai la sistem.

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    Nu am sistem, doar difuzoarele TV-ului.. La celalalt mergea sunetul de la TV si nu a trebuit sa fac nicio setare.. Dar totusi, unde gasesc aceasta setare de care mi-ai zis.. Ca la audio settings nu gasesc decat setarile pentru vocea comentatorilro, tribunei, etc.

  5. #17745 SP
    Junior Member Roman Tudor's Avatar
    Salutare sunt nou pe acest site si am o problema cu PS3. Nu de mult am scos toate cablurile iar la reconectare tot palpaie beculetul rosu si scoate un sunet scurt (nu apare butonul galben). Am schimbat cablurile, am scos hdd, in rest nu am facut nimic. Daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi ? Va multumesc

  6. #17746 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    As vrea sa imi cumpar un controller nou pt ps3, ce imi recomandaţi?

    Asta mi se pare ft interesant

    http://www.amazon.com/gp/aw/d/B005761IOY

  7. #17747 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    De ce nu vrei unul clasic?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #17748 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    De ce nu vrei unul clasic?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    cel original de la sony mi se pare ft prost(plasticul), am mai gasit unul dar vad ca nu este pe stoc, asta chiar ma atrage
    PowerA Mini Pro Elite Wireless Controller (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

  9. #17749 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    As vrea sa imi cumpar un controller nou pt ps3, ce imi recomandaţi?

    Asta mi se pare ft interesant

    Batarang Wireless Controller for PS3:Amazon:Video Games
    Pro Elite Wireless Controller for PS3:Amazon:Video Games

    Sau

    PlayStation 3 Dualshock 3 Wireless Controller (Classic White):Amazon:Video Games

  10. #17750 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Am spus un pic mai sus ca de la sony nu mai vreau, mi se par ft proaste, de pe amazon.com nu cred ca pot sa cumpar, stiu ca nu trimit in romania

    O sa mai caut asa ceva am vazut ca are recenzii bune

    http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B005...f_=pd_sxp_f_pt

  11. #17751 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Primul pe care ti l-am recomandat il gasesti si pe de, uk, fr. Mai sunt cativa pe forum care l-au cumparat si au fost multumiti de el.

  12. #17752 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Controllerul este foarte bun, din pct meu de vedere este mult peste cel SONY, insa dupa o utilizare intensiva mi s-a crapat cauciucul de pe thumbstick-ul analog din partea stanga, cel cu care controlezi directia in majoritatea jocurilor pt ca intradevar este cel mai utilizat.
    Am rezolvat problema cu o protectie (rubber caps, vezi cele rosii din thread-ul meu), insa daca stiam ca o sa cedeze cauciucul ala ii puneam protectie din prima.
    In concluzie: as mai cumpara de la PowerA oricand (cu conditia sa folosesc protectia de thumbstick din prima)
    vezi detalii aici

  13. #17753 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    Am auzit numai lucruri bune despre Sennheiser , de altfel un prieten are o pereche si cand le pui pe urechi sunt neasteptat de bine izolate fonic . Nu auzi absolut nici un sunet din background . ^^ Singurul motiv pentru care mi-as lua castile astea noi SONY ar fi faptul ca sunt usable si cu ipod-ul / TV-ul / mobilu / PC-ul (avand si o iesire de jack in ele) . Macar rezolv mai multe probleme dintr-o lovitura .
    Am prima versiune a acestor casti de la Sony,si pt mine sunt f folositoare.Noaptea nu deranjezi pe nimeni,poti face chat si sa auzi sunetul din joc in acelasi timp,poti regla volumul,sau daca pe chat vb cineva aiurea poti da sa se auda numai enviromentul si invers,adica numai chat ul.Pt un joc ca BF3 sunt exceptionale si le poti folosii si pt pc fara nicio problema

  14. #17754 SP
    Junior Member padrino25's Avatar
    salut am si eu o problema cu ps3-ul meu.mi se inchide brusc consola isi da restart si apoi imi scrie asa " the sistem was not turned off properly the last time it was used. the file sistem on the sistem may be corrupted. this system will restart,check the file sistem and restore if it is corrupted. if the file system is corrupted it make take 2-3 hours to complete". Ce sa fac? s-a mai intamplat cuiva? va rog daca ma puteti ajuta . multumesc

  15. #17755 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by padrino25 View Post
    salut am si eu o problema cu ps3-ul meu.mi se inchide brusc consola isi da restart si apoi imi scrie asa " the sistem was not turned off properly the last time it was used. the file sistem on the sistem may be corrupted. this system will restart,check the file sistem and restore if it is corrupted. if the file system is corrupted it make take 2-3 hours to complete". Ce sa fac? s-a mai intamplat cuiva? va rog daca ma puteti ajuta . multumesc
    Salut, poti sa dai restore linistit, nu o sa peirzi nimic si mai mult ca sigur nu o sa dureze 2-3 ore. Probabil a picat curentul, s-a blocat consola sau nu s-a inchis corect.

  16. #17756 SP
    Junior Member padrino25's Avatar
    Ms de raspuns am dat full format,restore ps3 system si dureaza cam 10 ore ...nu stiu daca este bn ce fac.. daca stii te rog sa indrumi cum sa fac sau daca fac bn ca am dat full format. multumesc

  17. #17757 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by padrino25 View Post
    Ms de raspuns am dat full format,restore ps3 system si dureaza cam 10 ore ...nu stiu daca este bn ce fac.. daca stii te rog sa indrumi cum sa fac sau daca fac bn ca am dat full format. multumesc
    poate te ajuta:


  18. #17758 SP
    Junior Member padrino25's Avatar
    ms mult de ajutor

  19. #17759 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    vezi pe Spambox...a postat Graft despre un controller care arata destul de bine..doar ca e wired..

  20. #17760 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    vezi pe Spambox...a postat Graft despre un controller care arata destul de bine..doar ca e wired..
    Ft frumos, cred ca o sa il cumpar, dar sa vina sărbătorile de iarna

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts