Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 891 of 1175 FirstFirst ... 391 791 841 881 889 890 891 892 893 901 941 991 ... LastLast
Results 17,801 to 17,820 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #17801 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by Darkhawk View Post
    Am si eu o intrebare guys,daca cumpar un joc de psn(uk),dar nu-l instalez pe contu de uk,il instalez pe contu de usa...daca ii dau install se adauga la trophie list celorlalte jocuri?sau nu.?

    Trophiile o sa ti se instaleze la contul pe care o sa joci jocul.
    Din momendat ce ai instalat jocul pe PS3 poti sa'l joci pe ce cont vrei tu si trophie o sa fie pe contul respectiv.

  2. #17802 SP
    Member Darkhawk's Avatar
    Multumesc frumos!

  3. #17803 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by rokococo View Post
    Salut baieti, de cateva zile am ceva probleme cu PS3:
    1. mi au disparut jocurile care le am de la ps plus, desi am contul valabil, chiar aseara am dat jos Resident Evil, l-am instalat si de dimineata nu mi mai apare.
    2. si cea mai grava problema, mi se blocheaza consola, imi da freeze mai mereu.
    Are cineva vreo propunere?
    ce tip de consola ai? daca ai garantie, e posibil sa rezolvi. Eu cred ca HDD e problema la tine. Daca a iesit din garantie poti sa iti cumperi un hdd nou, nu e foarte scump. Consola ti se blocheaza din senin sau in anumite jocuri, da si tu mai multe detalii

  4. #17804 SP
    Member rokococo's Avatar
    se blocheaza din senin si doar in meniu, consola e modelul cech 2004B, slim

  5. #17805 SP
    Junior Member padrino25's Avatar
    Salut am o problema cu ps3-ul meu slim. de vreo 2 ori mi s-a inchis brusc si apoi mi-a dat chestia aia cu file corupted. i-am dat system restore de 2 ori. azi l-am deschis a rulat jum de ora si apoi s-a inchis iar brusc. acum cand il deschid sta aprins 1-2 sec si apoi se inchide total...ma refer nici luminita rosie nu mai e...tre sa ii scot mufa de la adaptor si sa o bag iar ca sa apara. stie cnv ce problema am? ce s-a ars in el ? nu miroase a ars dar sigur s-a ars cv daca nu mai vrea sa se deschida. Va rog sa ma ajutati daca ati intampinat vreodata asa cv sau stiti cv . Multumesc !

  6. #17806 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Va salut, o intrebare simpla: Mortal Kombat Komplete edition ar trebui sa aiba cod online? Va intreb deoarece pe aria de vanzare jocuri PS3 am observat de mai multe ori ca userii scriu daca este sau nu codul folosit dar eu am luat acest joc nou si nu regasesc codul pe manual. Inca nu am incercat jocul din lipsa timpului, va intreb din pura curiozitate.

  7. #17807 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Jocul vine fara online pass pentru ca online-ul este accesibil tuturor (fie ca jocul e SH sau nu). A avut la inceput, insa dupa un timp au renuntat la ideea asta.

  8. #17808 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Mersi de raspuns RazvyLord.

  9. #17809 SP
    Member micul_'s Avatar
    Aveti idee cat mai dureaza asta? https://account.sonyentertainmentnet...GenericServlet
    Nu pot sa imi fac cont pe psn usa

  10. #17810 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Sa zicem ca vreau sa schimb hard-ul consolei.Cum fac sa-mi recuperez datele de pe HDD-ul vechi?
    Merci!

  11. #17811 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Faci backup inainte
    1. In primul rand trebuie sa faceti back-up vechiului HDD pentru a nu va pierde salvarile, muzica, pozele sau ce mai aveti pe HDD. Acest lucru se face cu ajutorul Back-Up Utility a PS3-ului. Aveti nevoie de un stick USB formatat FAT32 pe care sa salvati ce aveti nevoie. Back-up Utility va lasa sa alegeti la ce sa faceti back-up, eu recomand doar la save game-uri. Dupa ce ati facut back-up trecem la partea de upgrade
    Tutorial: HDD upgrade pentru PS3 � Life4Gadgets

  12. #17812 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    As adauga in plus fata de ce se vede in tutorial, un stick cu ultimul firmware, pt ca o sa va dea o eroare la inceput si trebuie sa reinstalati sistemul. Dupa reinstalare, faceti restore de pe hdd-ul de backup.

    Totodata recomand sa faceti backup la tot ce aveti pe hdd, pt ca altfel o sa stati iar la download dupa jocurile pe care le aveati sau sa instalati cele pe care le-ati pierdut.

  13. #17813 SP
    Junior Member danutzek's Avatar
    Buna seara

    Imi puteti spune va rog ce ar trebui sa fac ca nu mai am probleme in ce priveste conectivitatea jocurilor online? La conexiune mi se spune ca am NAT 3 Type. Am inteles ca trebuie sa fac niste setari din router. M-am tot uitat pe net dar pana acum nimic din ce am facut nu a functionat. Daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscator.

  14. #17814 SP
    Junior Member padrino25's Avatar
    Fratilor spuneti-mi si mie va rog dc mi se inchide ps3 brusc cand ruleaza fifa 13. i-am dat si restore si format si format database si toate si dupa ce joc o repriza se inchide brusc ...a mai patit cnv asa? va rog sa ma ajutati. multumesc

  15. #17815 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  16. #17816 SP
    Ω Pira's Avatar
    Azi mi s-a instalat si mie cand am intrat mai de dimineata in Store, insa a durat cred ca cel putin 2 minute sa incarce un meniu si de-acolo mai departe tot asa, incarca la nesfarsit incat am dat quit si am iesit facandu-mi o caruta de nervi. Apoi acum, cand sa intru sa vad daca merge mai bine, tot Store-ul vechi imi apare...

  17. #17817 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Ummm , cand apare update-ul si pe US ?

  18. #17818 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    E de la joc..nu te mai obosi cu system restore.

  19. #17819 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    asta cu inchisul consolei de la fifa13 pt mine e noua...nasol ca ti se intampla asa ceva.

  20. #17820 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    The New PlayStation Store -- Take a Look Inside


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts