Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 902 of 1175 FirstFirst ... 402 802 852 892 900 901 902 903 904 912 952 1002 ... LastLast
Results 18,021 to 18,040 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18021 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    foarte enervant ) daca mi-ar vorbi ala in casa...as arunca PS3u pe geam. Tipa e mai ok, insa daca ar fi mai slow cred ca ar fi mai ok.

  2. #18022 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @PiraSword ai incercat si un alt cablu de retea? nu cumva sa ai vreo intrerupere, ceva mai sensibil. n-am alta idee in afara de o problema hardware, ori la router ori la conectica din PS3

  3. #18023 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by PiraSword View Post
    Fratilor, am o problema cu internetul la PS3. De curand am trecut la Fiberlink 2 de la RDS si ca sa am o viteza mai mare si stabila la consola, am decis sa ma conectez prin cablu cu bridge connection. Ideea este ca merge mult mai bine si am viteza mai mare asa fata de wireless, dar mi se intampla cel putin 1 data cand ma loghez pe PS3, sa ma deconecteze si sa ma reconecteze rapid, ca un restart, aparandu-mi un mesaj: "The Ethernet cable is not connected", apoi se relogheaza automat in 5 secunde si merge stas fara probleme. Stiti vreo solutie sa scap de chestia asta enervanta?
    reset-ul este de la provider-ul de net am patit si eu asta(cu net de la firma de cartier) numai ca eu pateam din jumate in jumate de ora pana am facut un scandal monstruos si pe urma n-a mai facut, nu stiu ce-au facut dar clar era de la ei....

  4. #18024 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Dragutel jocul,pentru copii.

  5. #18025 SP
    Member paulone's Avatar
    o intrebare adresata celor mai priceputi....credeti ca daca ar fi posibila montarea unui SSD la PS3, s-ar mari viteza de rulare sau download a jocurilor?

  6. #18026 SP
    Junior Member nasuk's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Pai daca tot ai routerul la 30 cm de consola, de ce nu folosesti cablul ? Incearca si asa, poate nu mai ai nici o problema.
    Am trecut pe cablu ethernet , nu se mai deconecteaza psn-ul , dar in schimb mai pica EA cand imi e lumea mai draga

  7. #18027 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cred ca am mai vorbit pe undeva despre asta, iar raspunsul este DA. cu privire la rulare, nu si la download
    vezi AICI detalii

  8. #18028 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    cred ca am mai vorbit pe undeva despre asta, iar raspunsul este DA. cu privire la rulare, nu si la download
    vezi AICI detalii
    foarte intersant articolul, chiar nu stiam ca in afara de viteza de rulare se imbunatateste si grafica(la unele joace), dar eu zic ca cel putin teoretic se imbunatateste si viteza de scriere a datelor(implicit download)....pacat ca INCA sunt atat de scumpe SSD-urile

  9. #18029 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    @PiraSword ai incercat si un alt cablu de retea? nu cumva sa ai vreo intrerupere, ceva mai sensibil. n-am alta idee in afara de o problema hardware, ori la router ori la conectica din PS3
    Intradevar era problema de cablu. Acum nu mai patesc.

  10. #18030 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    in general DLD de pe PS Store in romania nu cred ca depaseste 3 MB/s un hard infect stie cel putin 20mb/s de asta spun ca nu va imbunatati DLD

  11. #18031 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    in general DLD de pe PS Store in romania nu cred ca depaseste 3 MB/s un hard infect stie cel putin 20mb/s de asta spun ca nu va imbunatati DLD
    sunt curios CUM s-ar comporta si cu un hibrid(SSD-HDD)...
    Hard Disk Laptop Seagate Momentus XT ST750LX003 Hybrid, 750GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3 ST750LX003 - eMAG.ro

  12. #18032 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    are un amic de-al meu un hibrid de 500GB si mi-a spus ca se misca mai bine, a simtit diferenta de performanta intre HDDul standard si cel hibrid insa nu e WOW...
    In link-ul pe care ti l-am dat initial baietii acolo testeaza un hdd std, un hibrid si un solid state. si vezi diferentele acolo.

  13. #18033 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    singurul lucru pe care l-ar imbunatati un ssd e timpul de loading sau install la jocuri. dar nu rezultate spectaculoase. cateva secunde.
    La un PC s-ar vedea diferenta, dar la PS3 unde jocurile ruleaza la FPS constant, nu cred ca ajuta

  14. #18034 SP
    Senior Member adibose's Avatar

  15. #18035 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    singurul lucru pe care l-ar imbunatati un ssd e timpul de loading sau install la jocuri. dar nu rezultate spectaculoase. cateva secunde.
    La un PC s-ar vedea diferenta, dar la PS3 unde jocurile ruleaza la FPS constant, nu cred ca ajuta
    eu zic ca exista diferente mari de calitate intre un SSD si un HDD, buba e ca la PS3 un SSD ar fi util DOAR pt.jocurile descarcate in HDD nu si pt.cele jucate cu discul

  16. #18036 SP
    Member TheSpider's Avatar
    am vandut cuiva un gow3 platinum. mie mi-a mers jocul, n-am avut probleme, jocul n-are zgarieturi. dupa 2 zile imi spune persoana respectiva ca nu-i merge jocul, ca a incercat pe consola sa si pe alte doua si ca nu-l citeste si se blocheaza cu jocul inauntru. am citit acum pe net ca ar exista anumite probleme la unele console in functie de firmware sau in nu stiu ce conditii astfel incat jocul desi e bun sa nu mearga. a mai patit cineva asa ceva?si care ar fi solutia?

  17. #18037 SP
    Junior Member megamind03's Avatar
    Salut,am si eu aceeasi problema ca userul nasuk si adica mi se deconecteaza in timp ce joc fifa 2013 si am conectat consola la internet prin intermediul routerului(cablu) si niciodata nu mi-a picat netul pana recent cand sa incep sa joc fifa ,doar la astia de la EA am patit asa.
    E vreo solutie?sau e din cauza astora de la EA...
    Cred ca am gasit o solutie referitor la aceasta problema,cine mai pateste asa sa intre aici http://answers.ea.com/t5/FIFA-13/***.../159816#M27026 si nu o sa mai aveti probleme dupa aia.

  18. #18038 SP
    Member paulone's Avatar
    fratilor care ati jucat si terminat James Bond 007 reloaded dati-mi un sfat ceva ca mai am un pic si sparg totul de draci..sunt la ultimul level Nigeria la faza in care trebuie sa o apar pe proasta aia care are de umblat la 3 console...nu mai reusesc sa trec, am incercat de 20 de ori si chiar daca ajung cu proasta la ultima consola ia totul foc si gata...game over...nici nu va imaginati frustrarea mai ales ca jocul mi-a placut teribil, voi cum ati trecut? Si nu pricep de ce mama dracu ia foc totul ca vb.aia ii omor pe toti acolo?

  19. #18039 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar


  20. #18040 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post

    mda...numai ca la mine cand incepe aia sa umble la a treia consola focul deja e ca la 9/11 WTC si chiar daca i-am omorat pe toti chiar cand mai are foarte putin de terminat...gata zice ca e consola distrusa....o sa mai incerc nu-s ce sa zic da e al dracu de frustrant au facut PREA dificil acest level absurd chiar...am mai vz.un video walktrough in care nu se aprindea focul ala...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts