Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 905 of 1175 FirstFirst ... 405 805 855 895 903 904 905 906 907 915 955 1005 ... LastLast
Results 18,081 to 18,100 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18081 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pai da, un hdd standard de 2.5" pt laptop (si nu ultrabook) are grosimea de 9.5mm, sunt si mai subtiri...cele pentru ultrabook de 7 mm grosime.
    daca te gandeai la unul normal de 3.5" ...no way

  2. #18082 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    de ce nu astepti black friday? poate prinzi o consola completa la oferta?

  3. #18083 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    pai da, un hdd standard de 2.5" pt laptop (si nu ultrabook) are grosimea de 9.5mm, sunt si mai subtiri...cele pentru ultrabook de 7 mm grosime.
    daca te gandeai la unul normal de 3.5" ...no way
    k, inca o intrebare si nu te mai stresez maine o sa aiba flanco hdd extern modelul asta la 300 lei si 200 lei cel de 50o gb, merge oare desfacut si montat pe un ps3? hard de laptop de 1tb nu am gasit

    http://www.emag.ro/hdd-extern-seagat.../pd/E9JWTBBBM/

  4. #18084 SP
    Junior Member paulrtr's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    de ce nu astepti black friday? poate prinzi o consola completa la oferta?
    Pai de BF ma pregatesc. Dar vreau sa stiu ce sa cumpar. Din cate am vazut jocurile ruleaza direct de pe Disc, de as avea nevoie de un spatiu ft mare de stocare?


    Acum ma uitat ca la oferta prezentata nu cred ca am nici un wireless controller

  5. #18085 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by paulrtr View Post
    Am renuntat sa il cumpar pe cel de 80GB fat, cu toate ca arata ft bine. Fiind nou, am mai citit pe net de YLOD si din acest motiv prefer sa mi-l cumpar nou, pentru garantie. Am gasit aceasta oferta online:Consola Sony PlayStation 3, 12GB + Joc Sports Champions 2 + 2 x Move Motion Controller + 1 x Webcam la 1350 lei. Eu nu-s un gamer inrait, dar mai joc din cand in cand Fifa (cu prietenii si probabil on line) si ceva cars. Pentru a se putea juca si prietena mea insist sa aiba move motion. Design nu e un pct de departajare pentru mine. Care ar fi dezavabtajele acestei console? Ce pot face cu ce 12GB si ce nu pot face? Thx!
    Ai nevoie de spatiu. Eu zic sa nu te uiti la versiunea de 12 gb ca e insuficient. pentru a rula, unele jocuri au nevoie de instalare pe hdd. La fel, fiecare patch care apare, ocupa spatiu pe HDD, fiecare save-game la fel. (Gran Turismo 5 necesita vreo 10 gb la instalare cu patchuri, Battlefield 3 are patchuri de cate 1-2 gb) o sa ocupi repede spatiul. Solutia ar fi sa cumperi un PS3 cu hdd de 320-500gb. eu am avut un Fat de 80gb si dupa 3 ani era plin. I-am facut upgrade la 500gb si acum ma pot bucura de Playstation Plus si nu imi mai fac griji de spatiu. (la PS+ jocurile sunt digitale, ocupa spatiu mult)

  6. #18086 SP
    Banned isis's Avatar
    Cred ca e scris foarte prost, sau e dependent pentru fluiditate de latimea de banda si or fi serverele PSN-ului cu gripa.

  7. #18087 SP
    Junior Member standardul987's Avatar
    Salut,sunt nou pe forum si am de gand sa imi achizitionez o consola Playstation 3 de 12 GB.Aceasta am gasit-o redusa si la un pret accesibil.Ce ziceti se merita?Oricum dupa achizitionarea consolei o sa-mi iau si fifa 2013+inca un controller.Am tot cautat dar nu am gasit review-uri despre aceasta consola de 12 GB.

  8. #18088 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    dat fiind faptul ca aceste hdduri portabile sunt create de catre producatorii de hdduri, este posibil sa ai surpriza ca in cutie sa gasesti un hdd fara prinderi specifice (gauri pt suruburi) sau cu o conectica putin diferita...
    cel mai bine cauta pe net modelele alea de HDDuri si vazi daca cineva le-a desfacut, asa vei sti sigur ce e in cutiuta
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    k, inca o intrebare si nu te mai stresez maine o sa aiba flanco hdd extern modelul asta la 300 lei si 200 lei cel de 50o gb, merge oare desfacut si montat pe un ps3? hard de laptop de 1tb nu am gasit

    HDD extern Seagate Expansion 1TB, 2.5", 5400 rpm, 8MB, USB 3.0, Negru STBX1000200 - eMAG.ro

  9. #18089 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Ai nevoie de spatiu. Eu zic sa nu te uiti la versiunea de 12 gb ca e insuficient. pentru a rula, unele jocuri au nevoie de instalare pe hdd. La fel, fiecare patch care apare, ocupa spatiu pe HDD, fiecare save-game la fel. (Gran Turismo 5 necesita vreo 10 gb la instalare cu patchuri, Battlefield 3 are patchuri de cate 1-2 gb) o sa ocupi repede spatiul. Solutia ar fi sa cumperi un PS3 cu hdd de 320-500gb. eu am avut un Fat de 80gb si dupa 3 ani era plin. I-am facut upgrade la 500gb si acum ma pot bucura de Playstation Plus si nu imi mai fac griji de spatiu. (la PS+ jocurile sunt digitale, ocupa spatiu mult)
    Eu zic ca merita varianta de 12 gb, maine o sa fie 699 lei plus un hdd de 500gb vreo 250-300 tot iesi mai bine decat daca ai cumpăra unul cu hdd de 500 din fabrica

  10. #18090 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    si prin state se plang aia...asa ca as da vina doar pe aplicatie insasi

  11. #18091 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    un HDD 2.5 pt netbook sau ultrabook costa de la 220 de lei in sus la 4500 rmp, 269ron pt uul de 250-320gb la 7200rmp....se face upgrade usor, hddul original de 12gb din ps3 il vinzi mai scoti din paguba...si eu zic ca ajungi undeva la 1000 lei pt un ps3 de 320gb super slim. ceea ce e bine fata de o varianta standard din fabrica cu 500gb si costa 1350 ron (bundle cu un joc..fifa13 sau nfsmw)
    e cu dus si intors ....avantajul e ca poti faca upgrade de HDD peste 1-2 luni cand mai faci rostr de bani air investitia initiala sa fie de doar 700 lei

  12. #18092 SP
    Junior Member paulrtr's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Eu zic ca merita varianta de 12 gb, maine o sa fie 699 lei plus un hdd de 500gb vreo 250-300 tot iesi mai bine decat daca ai cumpăra unul cu hdd de 500 din fabrica
    Mersi de raspuns. Ai idee un il voi putea gasi maine la acest pret? Sau e doar o presupunere?

  13. #18093 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by paulrtr View Post
    Mersi de raspuns. Ai idee un il voi putea gasi maine la acest pret? Sau e doar o presupunere?
    Flanco, vezi pe threadul jocuri cu preturi bune

  14. #18094 SP
    Junior Member paulrtr's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Flanco, vezi pe threadul jocuri cu preturi bune
    Mersi de pont Daca nu apare altceva mai atractiv, maine dimineata la 8 is la Flanco!

  15. #18095 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Pentru 5-6 jocuri iti ajunge spatiul , daca vrei sa pui muzica filme poze , iti trebuie mult mai mult...

  16. #18096 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Pentru 5-6 jocuri iti ajunge spatiul , daca vrei sa pui muzica filme poze , iti trebuie mult mai mult...
    Si daca instalezi gran turismo 5 ce mai faci?

  17. #18097 SP
    Junior Member paulrtr's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Si daca instalezi gran turismo 5 ce mai faci?
    Cumpar pe urma un HDD mai mare. Filme, poze...ma uit prin HDMI direct de pe laptop. Oricum intai sa ma obisnuiesc cu el, pe vad eu ce fac

  18. #18098 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by paulrtr View Post
    Cumpar pe urma un HDD mai mare. Filme, poze...ma uit prin HDMI direct de pe laptop. Oricum intai sa ma obisnuiesc cu el, pe vad eu ce fac
    Nu cu tine vorbeam i-am raspuns lui cristi care spune ca iti ajunge pt 5-6 jocuri, dar daca ai gt 5 se instaleaza pe hdd vreo 10 gb , normal ca iti trebuie un hdd de minim 250 gb mai ales daca ai ps plus

  19. #18099 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Si daca instalezi gran turismo 5 ce mai faci?
    Da , ziceam in mare , majoritatea jocurilor ocupa ~3 GB , mai sunt si exceptii cum ai spus tu GT5.

  20. #18100 SP
    Junior Member Expertiz's Avatar
    Salutare tuturor.As vrea sa stiu si eu o solutie buna(nu conteaza pretul) pentru racirea ps'ului.Am un ps slim 250 GB si se incalzeste foarte tare dupa o perioada de gaming intens si cateodata se mai blocheaza.Astept raspunsurile voastre si daca se poate niste link'unri unde le pot gasi.Respect!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts