Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 908 of 1175 FirstFirst ... 408 808 858 898 906 907 908 909 910 918 958 1008 ... LastLast
Results 18,141 to 18,160 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18141 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    M-am interesat la 4games in Constanta si iti da 30% din valoarea jocului in magazin. Mie sincer nu mi se pare foarte convenabil.

  2. #18142 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    am conectat ps3 la un monitor philips cu hdcp(1280x1024)...si imi apare pe ecran sa setez ps3ul sa ruleze la 1280x1024 cu 60hz.... dar eu cum am ecranul negru, cum pot sa-l setez?
    LE: habar nu am cum, dar pana la urma am rezolvat

    ---------- Post added 27-11-2012 at 05:01 PM ----------

    imi cer scuze, dar nu mai pot edita postul de mai sus.
    deci am conectat ps3-ul la un monitor lcd cu cablu hdmi-dvi... partea video am rezolvat-o
    dar trebuie sa fac ceva si cu partea audio. am incercat sa conectez mufele rosu-alb de la cablul scart la boxe/casti(printr-un adaptor), dar nu se aude nimic. voi cum ati reusit sa conectati si boxele?

  3. #18143 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    Mie nu mi se pare ca merge prost store-ul nou, insa ma enerveaza ce m-a enervat la ala vechi: nu pot sa vad tot timpul ce suma am in cont. Abia cand dau sa platesc ceva aflu cat am. Daca ar afisa undeva (de exemplu langa nume) ce bani ai tot timpul am fi scutiti de multe click-uri inutile

  4. #18144 SP
    Member felixanu's Avatar
    Am si eu nevoie de ajutor pentru configurarea retelei wireles intre ps3 si router. Nu reusesc. Ce tip de securitate trebuie sa aleg?
    Routerul este un D-link 615. Multumesc

  5. #18145 SP
    Junior Member megamind03's Avatar
    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Am si eu nevoie de ajutor pentru configurarea retelei wireles intre ps3 si router. Nu reusesc. Ce tip de securitate trebuie sa aleg?
    Routerul este un D-link 615. Multumesc

    Salut,intra aici
    (dupa ce setezi wireless-ul ps3-ul ar trebui ca automat sa iti detecteze routerul ,umbla la setarile din ps3 dupa ce ai pus la punct routerul iar cea mai buna securitate e:WPA-PSK/WPA2-PSK asta daca ai aceasta optiune in setarile routerului iar daca nu cu siguranta ai varianta asta:WPA/WPA2)

  6. #18146 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyboy4yo View Post
    am conectat ps3 la un monitor philips cu hdcp(1280x1024)...si imi apare pe ecran sa setez ps3ul sa ruleze la 1280x1024 cu 60hz.... dar eu cum am ecranul negru, cum pot sa-l setez?
    LE: habar nu am cum, dar pana la urma am rezolvat

    ---------- Post added 27-11-2012 at 05:01 PM ----------

    imi cer scuze, dar nu mai pot edita postul de mai sus.
    deci am conectat ps3-ul la un monitor lcd cu cablu hdmi-dvi... partea video am rezolvat-o
    dar trebuie sa fac ceva si cu partea audio. am incercat sa conectez mufele rosu-alb de la cablul scart la boxe/casti(printr-un adaptor), dar nu se aude nimic. voi cum ati reusit sa conectati si boxele?
    Te duci in setari->sunet->audio output->si setezi pe scart/composite.

  7. #18147 SP
    Junior Member amstrad200's Avatar
    salutare gammeri! am o consola ps3 slim 120GB model CECH-2004A firm 4.30 si as vrea sa o modez. se poate? daca da ma poate ajuta si pe mine cineva explicandu-mi cum as putea sa o fac? multumesc anticipat!

  8. #18148 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by amstrad200 View Post
    salutare gammeri! am o consola ps3 slim 120GB model CECH-2004A firm 4.30 si as vrea sa o modez. se poate? daca da ma poate ajuta si pe mine cineva explicandu-mi cum as putea sa o fac? multumesc anticipat!
    De ce vrei sa o modezi?

  9. #18149 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by amstrad200 View Post
    salutare gammeri! am o consola ps3 slim 120GB model CECH-2004A firm 4.30 si as vrea sa o modez. se poate? daca da ma poate ajuta si pe mine cineva explicandu-mi cum as putea sa o fac? multumesc anticipat!
    No offence dar nu ai pus intrebarea la locul potrivit. Aici nu se discuta de piraterie, poti cauta pe google daca tii mortiș sa afli!

  10. #18150 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    No offence dar nu ai pus intrebarea la locul potrivit. Aici nu se discuta de piraterie, poti cauta pe google daca tii mortiș sa afli!
    Daca nu vrea sa se joace pe ea nu e vb chiar de piraterie, trebuia sa il lasi sa răspundă la �ntrebarea capcana

  11. #18151 SP
    Member felixanu's Avatar
    Quote Originally Posted by megamind03 View Post
    Salut,intra aici
    (dupa ce setezi wireless-ul ps3-ul ar trebui ca automat sa iti detecteze routerul ,umbla la setarile din ps3 dupa ce ai pus la punct routerul iar cea mai buna securitate e:WPA-PSK/WPA2-PSK asta daca ai aceasta optiune in setarile routerului iar daca nu cu siguranta ai varianta asta:WPA/WPA2)
    Multumesc, dar asta am facut deja. La mine chiar daca las setat la router wireless security pe disable tot mesajul asta imi da.
    Routerul meu este d.link. curios este ca la un router de la un vecin si anume cel denumit "nimeni" ma conectez fara probleme. Am incercat toate setarile de securitate chiar si fara si tot mesajul asta il da, Niste idei?
    Attached Images Attached Images s2.jpg p1.jpg

  12. #18152 SP
    Junior Member megamind03's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Multumesc, dar asta am facut deja. La mine chiar daca las setat la router wireless security pe disable tot mesajul asta imi da.
    Routerul meu este d.link. curios este ca la un router de la un vecin si anume cel denumit "nimeni" ma conectez fara probleme. Am incercat toate setarile de securitate chiar si fara si tot mesajul asta il da, Niste idei?
    Incearca sa resetezi routerul(nu reboot din setarile lui),as trebui sa aiba o gaurica in spatele routerului unde bagi o scobitoare si gata l-ai resetat si o sa fie ca atunci cand vine din fabrica si fa setarile din nou,de la A la Z.

    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

  13. #18153 SP
    Member Game101's Avatar
    Quote Originally Posted by megamind03 View Post
    Incearca sa resetezi routerul(nu reboot din setarile lui),as trebui sa aiba o gaurica in spatele routerului unde bagi o scobitoare si gata l-ai resetat si o sa fie ca atunci cand vine din fabrica si fa setarile din nou,de la A la Z.

    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
    +1 asta vroiam sa iti recomand si eu, dupa care il iei de la 0 cu setarile conexiunii.

  14. #18154 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    Exista jocuri gratis in psn(jocurile demo se exclud) ?... Fara sa imi cumpar psn plus

  15. #18155 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Salut , mai am o intrebare legata de PSN , initial mi-am facut un cont si am activat ps3-ul pe acel cont ( care era de Romanica --nici o treaba , nu poti sa faci nimic ) ... am dezactivat ps3-ul ... dar nu pot sa ma loghez cu contul de pe alt mail ... facut pe UK ...imi spune ceva de genul : you cannot acces another persons account ....
    Ce pot face ... ca pe psn nu gasesc o optiune de sters un cont .... sau poate la sub-accounts .... any ideas ?

  16. #18156 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Nu! Dar daca iti iei plus - o sa faci economie de cel putin 200 de lire.

    Quote Originally Posted by crazyboy4yo View Post
    Exista jocuri gratis in psn(jocurile demo se exclud) ?... Fara sa imi cumpar psn plus


    ---------- Post added 28-11-2012 at 01:08 PM ----------

    Fiecare cont de PSN poate fi legat de o adresa de mail unica. Teoretic ar trebui sa exista posibilitatea sa-ti stergi/dezactivezi acel PSN account dar nu stiu exact cum, dar sunt sigur ca baietii de aici te vor ajuta.

    Nu strica si un google, pana primesti un raspuns!

    Quote Originally Posted by Snick View Post
    Salut , mai am o intrebare legata de PSN , initial mi-am facut un cont si am activat ps3-ul pe acel cont ( care era de Romanica --nici o treaba , nu poti sa faci nimic ) ... am dezactivat ps3-ul ... dar nu pot sa ma loghez cu contul de pe alt mail ... facut pe UK ...imi spune ceva de genul : you cannot acces another persons account ....
    Ce pot face ... ca pe psn nu gasesc o optiune de sters un cont .... sau poate la sub-accounts .... any ideas ?

  17. #18157 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Revin dupa ce am folosit google , cred ca mai rau m-am complicat :
    acolo scria sa-ti faci alt cont pe PS3 ... si intrii de pe acel cont cu celalalt , zis si facut , totul ok , pana cand m-a mancat in fund si am dat reedeem code la un joc ... dupa care bag jocul si voila ... jocul evident ca are salvarile pe contul vechi ... acum nu stiu daca mai pot reaactiva acel reedem code ( probabil ca nu ) .. dar nici nu vreau s-o iau de la inceput ... cum as putea sa-mi unific conturile sau sa fac valabil acel download cu contul meu vechi . unde sunt si salvarile .

    Sau ulterior sa-mi iau salvarile de pe contul facut pe Romania si sa le transfer pe cel cu UK ... unde pot sa dau reedem code ... sau implicit unde este salvat DLC-ul ....

    LE .. cred ca am descoperit cum sa le salvez ... revin imediat

  18. #18158 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    Nfs undercover are nevoie de online pass? Unde gasesc si eu o lista cu toate jocurile care au nevoie de online pass?

  19. #18159 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    A mai patit cineva asa ceva? Am incercat sa joc Bulletstorm, dar mi se vede imaginea dublata, cam ca si la 3d, problema e ca nu e 3D, alte jocuri nu fac asa, am schimbat recent tv-u, dar cum la alte jocuri nu patesc asta, ma gandesc ca nu prea sunt sanse sa fie de la el. Sa incerc sa ma joc cu setarile HDMI sau?

  20. #18160 SP
    Senior Member LucKos's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by Snick View Post
    Revin dupa ce am folosit google , cred ca mai rau m-am complicat :
    acolo scria sa-ti faci alt cont pe PS3 ... si intrii de pe acel cont cu celalalt , zis si facut , totul ok , pana cand m-a mancat in fund si am dat reedeem code la un joc ... dupa care bag jocul si voila ... jocul evident ca are salvarile pe contul vechi ... acum nu stiu daca mai pot reaactiva acel reedem code ( probabil ca nu ) .. dar nici nu vreau s-o iau de la inceput ... cum as putea sa-mi unific conturile sau sa fac valabil acel download cu contul meu vechi . unde sunt si salvarile .

    Sau ulterior sa-mi iau salvarile de pe contul facut pe Romania si sa le transfer pe cel cu UK ... unde pot sa dau reedem code ... sau implicit unde este salvat DLC-ul ....

    LE .. cred ca am descoperit cum sa le salvez ... revin imediat
    Daca ai dat redeem la un online passport code pt multiplayer sau la downloadable content - ambele pot fi accesate de pe aceeasi consola nu de unul ci de 100 de conturi diferite de psn. Codurile se leaga de consola nu de userii de pe acea consola.

    ---------- Post added 28-11-2012 at 02:04 PM ----------

    Quote Originally Posted by crazyboy4yo View Post
    Nfs undercover are nevoie de online pass? Unde gasesc si eu o lista cu toate jocurile care au nevoie de online pass?
    NFS undercover s-a lansat prin 2008 si sigur n-are nevoie de online code pt multiplayer dar nu stiu dc mai gasesti pe cineva pe servere avand in vedere ca s-au lansat alte 4-5 nfsuri intre timp.
    Dc ai confundat undercover cu most wanted (ultimul lansat), da, ai nevoie de EA Pass code sa joci multiplayer.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts