Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 933 of 1175 FirstFirst ... 433 833 883 923 931 932 933 934 935 943 983 1033 ... LastLast
Results 18,641 to 18,660 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18641 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Trist... ^^^

  2. #18642 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Daca imi cumpar playstation plus voi putea sa folosesc acei 1gb pentru salvarile de la jocuri si pe alte conturi (gen RO?).

  3. #18643 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Daca imi cumpar playstation plus voi putea sa folosesc acei 1gb pentru salvarile de la jocuri si pe alte conturi (gen RO?).
    Nu, doar pe contul pe care ai plus, dar poti sa muti salvarile de pe contul de RO pe contul de UK, US s.a.m.d., apoi upload in cloud, eu asa fac

  4. #18644 SP
    Junior Member se7entadi's Avatar
    salut..daca te rog ma ajuti cu o intrebare.. Am vazut pe net jocuri de vanzare region-free si zona 2 ... care ar fi mai bun ?? care sunt diferentele intre ele.. si mai am vazut ceva despre DLC-uri... ma poti lamuri daca te rog frumos

  5. #18645 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    La cele free region poti lua dlc-urile din toate zonele (1,2,3)
    Z1=US
    Z2=EU
    Z3=ASIA

    Pe cand la Z1;Z2;Z3 trebuie sa downloadezi dlc-uri , reedem codes etc de pe zona respectiva...
    De exemplu.: Pe Z3 trebuie sa ai un cont Hong-Kong sa zicem,
    Ca sa poti downloada continut pentru un joc care il ai zona 3..
    Cele free region permit orice continut indiferent de ce zona este jocul.
    Sper ca te-am lamurit, daca mai ai intrebari pune-le aici

  6. #18646 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Cele free region permit orice continut indiferent de ce zona este jocul.
    Sper ca te-am lamurit, daca mai ai intrebari pune-le aici
    Te înşeli, dlc-urile merg in funcţie de zona. Jocurile ps3 sunt toate region free, deci daca ai un joc zona 2, dlc-ul trebuie luat de pe psn uk sau europa...s.a.m.d.

  7. #18647 SP
    Member freezy's Avatar
    Poate s-a referit la region all atunci cand a spus free region...in cazul asta ar avea dreptate.

  8. #18648 SP
    Junior Member marius_bogdan's Avatar
    Care e mai fain de jucat online( nu planuiesc sa fac misiuni deloc):
    Call of Duty Balck Ops
    Call of Duty Modern Warfare 3
    Battlefield 3?

  9. #18649 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Battlefield 3.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #18650 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    Battlefield 3 e lam comandat si eu imi vine miercuri debea astept sa joc
    Care mai aveti Battlefield 3 sa ma imi dati accept si mie la BlizZard9424

    marius_bogdan nam putu sati dau pm ca ai inboxu full eu am luat Battlefield 3 Premium sigilat de pe okazii cu 185 lei cu tot cu transport daca te intereseaza uite linku : http://www.okazii.ro/jocuri-ps-3/joc...lat-a122210314

  11. #18651 SP
    Member freezy's Avatar
    Il gaseai si aici pe forum pe musicdvdsrock. Uite aici.
    Webpredator sau musicdvdsrock e acelasi user.

  12. #18652 SP
    Junior Member marius_bogdan's Avatar
    Multumesc frumos pentru raspuns . Am rezolvat. Sper ca saptamana asa sa ne vedem online

  13. #18653 SP
    Junior Member Corbu''s Avatar
    Intrebare de noob.
    Am o consola cumparata acum 1 an. La inceput nu am stiut si mi-am facut contul pe RO.
    N-am jucat decat GTA IV si recent AC3.
    De cand cu AC3 am prins gustul jocurilor si cand am vazut DLC pentru AC3 am cautat si am realizat ca ar trebui sa am cont pe UK/US.
    Cum procedez sa am acces la PSN si DLC-uri si cum pot cumpara?
    Am mai citit pe aici, dar nu stiu exact unde sa ma duc. Sincer sunt si putin repezit. Cam ce pasi trebuie sa urmez?
    Fac cont nou cu alta adresa de mail si caut o adresa de UK/US?
    Salvarile am cum sa le import din contul vechi? [N-as avea rabdare sa fac iar 40% din GTA IV.]
    Se pot cumpara diverse de pe PSN cu paypal? [am inteles ca adresa de uk si card de ro=ban]
    Si care ar fi mai ok? UK sau US?
    Cateva sfaturi ar fi nepretuite

    Multumesc in avans.

  14. #18654 SP
    Junior Member marius_bogdan's Avatar
    Eu mi-am facut cont de pe pc pe uk. Nu am bagat o adresa adevarata ci am scris ceva aiurea, a acceptat.
    Daca vrei sa cumperi jocuri de pe net cu cardul, trebuie cont de us, uk nu accepta conturi romanesti.
    Sper ca te-am ajutat.

  15. #18655 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    Am si eu o intrebare ce cablu hdmi sa aleg eu as vrea pe acesta dar nu stiu daca este bun am vazut ca este specificat pe el pentru ps3 sau xbox atat ca are 3 m cablul acesta : Cablu High Speed HDMI 1.4 Xbox 360 & PS3 MAD CATZ 60852, 3m | ALTEX iar un alt cablu mai scurt 1.5 m si mai scump acesta : Imagini de calitate excelenta si sunet cu claritate de cristal, de o incredibila calitate digitala – atunci cand vine momentul sa iti conectezi consola Xbox 360® sau player-ul Blu-ray® la televizoul tau LCD sau plasma, cablul HDMI® .
    Va intreb voi ce ati alege eu as fi zis cel de 3 m are si mai multe specificatii decat cel mai scurt dar va intreb ca voi mai stiti cu lagul acela de ce e cablul mai mare ?
    Multumesc!

  16. #18656 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Corbu' View Post
    Intrebare de noob.
    Am o consola cumparata acum 1 an. La inceput nu am stiut si mi-am facut contul pe RO.
    N-am jucat decat GTA IV si recent AC3.
    De cand cu AC3 am prins gustul jocurilor si cand am vazut DLC pentru AC3 am cautat si am realizat ca ar trebui sa am cont pe UK/US.
    Cum procedez sa am acces la PSN si DLC-uri si cum pot cumpara?
    Am mai citit pe aici, dar nu stiu exact unde sa ma duc. Sincer sunt si putin repezit. Cam ce pasi trebuie sa urmez?
    Fac cont nou cu alta adresa de mail si caut o adresa de UK/US?
    Salvarile am cum sa le import din contul vechi? [N-as avea rabdare sa fac iar 40% din GTA IV.]
    Se pot cumpara diverse de pe PSN cu paypal? [am inteles ca adresa de uk si card de ro=ban]
    Si care ar fi mai ok? UK sau US?
    Cateva sfaturi ar fi nepretuite

    Multumesc in avans.
    Trebuie sa faci cont nou cu alta adresa de mail pe zona jocului. Vezi ce scrie pe carcasa jocului (1- SUA; 2-UK/EU; 3-HK/JP)


    Cumperi card valoric PSN aferent zonei contului
    http://www.consolegames.ro/forum/f10...tml#post920756
    http://www.consolegames.ro/forum/f10...tml#post920741
    Electronic First - Fast and Secure Email Delivery of Gaming Cards
    Jocuri Console

    Cumperi si decarci DLC-urile de pe Store din contul zonei jocului. Apoi, in principiu, poti juca si de pe contul de RO.

    Nu poti cumpara prin PayPal decat daca contul PayPal este din aceeasi tara cu contul PSN.

    Quote Originally Posted by marius_bogdan View Post
    Eu mi-am facut cont de pe pc pe uk. Nu am bagat o adresa adevarata ci am scris ceva aiurea, a acceptat.
    Daca vrei sa cumperi jocuri de pe net cu cardul, trebuie cont de us, uk nu accepta conturi romanesti.
    Sper ca te-am ajutat.
    Felicitari! Sunt curios ce vei face daca va fi nevoie sa accesezi un mail primit de la Sony pe adresa de mail...

  17. #18657 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Omul se referă probabil la adresa de uk, nu la adresa de mail

  18. #18658 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Chiar daca pune prostii acolo, tot ii trebuie un "cod postal" valid...

    ---------- Post added 13-01-2013 at 07:47 PM ----------

    Cred ca magazinele online si hotelurile au foarte multe conturi PSN ...

  19. #18659 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by Blizzard_94 View Post
    Am si eu o intrebare ce cablu hdmi sa aleg eu as vrea pe acesta dar nu stiu daca este bun am vazut ca este specificat pe el pentru ps3 sau xbox atat ca are 3 m cablul acesta : Cablu High Speed HDMI 1.4 Xbox 360 & PS3 MAD CATZ 60852, 3m | ALTEX iar un alt cablu mai scurt 1.5 m si mai scump acesta : Imagini de calitate excelenta si sunet cu claritate de cristal, de o incredibila calitate digitala – atunci cand vine momentul sa iti conectezi consola Xbox 360® sau player-ul Blu-ray® la televizoul tau LCD sau plasma, cablul HDMI® .
    Va intreb voi ce ati alege eu as fi zis cel de 3 m are si mai multe specificatii decat cel mai scurt dar va intreb ca voi mai stiti cu lagul acela de ce e cablul mai mare ?
    Multumesc!
    ia-l pe ala mai scurt daca iti ajung cei 1.5m, daca nu mergi pe ala de 3m, ambele sunt bune. de preferat la hdmi sa fie mai scrut, insa nu este o regula. orice hdmi intre 30 si 50 ron este bun

  20. #18660 SP
    Junior Member beasst's Avatar
    Salut.
    Am aplicat pentru serviciul Plus pentur multiplayerul la GOW si am primit un cod pentru activare. Il folosesc si la pasul 2 imi cere date de card pentru a activa ps plus-ul. Nu se poate activa serviciul fara un card?
    Mersi anticipat pentru raspuns

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts