Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 73 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1443

Thread: Street Fighter 4 - PS3

  1. #21 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    daca e cineva care doreste sa cumpere sf4 din romania ,la pret de romania, 320 ron, va anunt ca a ajuns la magazinele diverta din tara
    OMFG 320 ?! Cred ca v-a sta pe raft mult si bine la pretul acela.

  2. #22 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by quik_123 View Post
    OMFG 320 ?! Cred ca v-a sta pe raft mult si bine la pretul acela.
    la 310 ron este varianta collector's pe ..::GameShop.ro::..


    Pe l�ngă joc, ediţia pentru colecţionari conţine următoarele lucruri, �ntr-o cutie specială ce �nfăţişează o scenă clasică din Street Figter:
    Figurine �n ediţie limitată ale lui Ryu şi personajului nou Crimson Viper.
    Un disc bonus ce conţine un film anime la calitate High Definition, creat special pentru lansarea jocului Street Fighter IV şi o selecţie a celor mai bune trailere de p�nă acum.
    Un mini ghid de strategie creat �n stilul unei cărţi de benzi desenate, cu informaţii despre mişcări şi biografii pentru patru dintre noile personaje: Viper, Abel, El Fuerte şi Rufus.
    Conţinut exclusiv pentru descărcat.

  3. #23 SP
    Member cristian77's Avatar
    Eu cred ca se va baga lumea,nu multi stiu de forumuri,alea alea...

    Referitor la joc,aseara l-am desigilat,am stat in training mode jumatate de ora,l-am pipait un pic,si pot sa spun ca imi place foarte mult
    Eu zic ca e obligatoriu un bundle la jocul asta,adica arcade stick altfel controlul pe controlerul default de consola e greoi,nu ies special moves aproape deloc
    See you online anyway,aveti ID-ul meu de PSN in semnatura,joc seara in weekdays , si aproape tot weekendul

  4. #24 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    extraordinar de greu daca joci cu un adversar uman.
    daca nu stii super si ultra combo sa faci, si sa iti iasa rapid, nu ai nici o sansa.
    cu arcade sticku sunt mult mai usor de facut, dar tot nu le nimeresc de cele mai multe ori, varza ma fac, nu am reusit sa castig nici un meci.
    ce-i drept doar cu Ryu am jucat pana acum ca nu am avut destul timp, dar trebuie exercitiu nu gluma.
    mi se pare cel mai dificil dintre toate fighting game-urile (soul calibur 4 nu am jucat, doar 3-ul, dar restul cam pe toate).

  5. #25 SP
    Member cristian77's Avatar
    Asa e,exercitiul face tot...si stickul care il ai tu,il am si eu,eu un entrylevel de calitate,dar o modare zic ca e iminenta
    un joystick mai bun,un restrictor octogonal va ajuta mai mult la executarea corecta a miscarilor speciale,niste butoane de calitate superioara,majoritatea Sanwa. Nu e scumpa modarea,si sunt cativa baieti pe forum care ar putea sari in ajutor,probabil contra cost
    Dar ca idee,SF3 isi merita cu varf si indesat cei 300 ron cu transport inclus

  6. #26 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mane, restrictorul e bun pt shoto characters.
    Eu, desi am comandat un restrictor octo, nu cred sa mi-l montez, deoarece joc mai mult cu charge characters (bison, balrog, blanka) care nu necesita rotatii.

  7. #27 SP
    Member cristian77's Avatar
    Si e mai greu de facut charge pe octogonal? Adica...mult mai greu decat pe square?

  8. #28 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Shoto characters - octogonal (Ryu, Ken, Akuma, etc) - care necesita rotatii
    Charge characters - square (Balrog, Bison, Vega, Blanka, etc) - care necesita charge in stanga si apoi dreapta+buton

  9. #29 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by quik_123 View Post
    OMFG 320 ?! Cred ca v-a sta pe raft mult si bine la pretul acela.
    Editia limitata te costa 300 RON plus transport din UK. Pentru 10 RON in plus merita sa-ti vina direct acasa, a doua zi. Unde mai pui ca daca ai si card de membru la Gameshop, e si mai ieftin.

  10. #30 SP
    Member Solozaur's Avatar

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mad Catz sunt "medii" din punct de vedere calitativ. Sigur nu gasesti ceva de la Hori care sa te atraga ?

  12. #32 SP
    Member Solozaur's Avatar
    au si modele in genul asta? eu doar modele mari am vazut - asi prefera sa fie ca un gamepad pentru ca nu am unde sa pun pe masa unu cu stick

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    au si modele in genul asta? eu doar modele mari am vazut - asi prefera sa fie ca un gamepad pentru ca nu am unde sa pun pe masa unu cu stick
    Erau unele de genul astuia: Buy Wireless Hori Pad 3 Turbo (blue) (PS3) - Play-Asia.com in diverse culori

  14. #34 SP
    Member Solozaur's Avatar
    da dar asta e cam lafel ca si sixaxis, la mad catz mi-a placut layout-ul la butoane - zic eu ca ar fi de un mare ajutor la sf4 si alte jocuri de acelasi gen

    dar inca nu mi-a ajuns sf4 asa ca pana nu-l incerc cu sixaxis-ul nu sunt decis sa cumpar ceva nou

  15. #35 SP
    Member cristian77's Avatar
    Fa-ti deja planuri pentru cumpararea unui controller alternativ sixaxis-ului,SF4 nu se poate juca la parametrii inalti cu DS3
    Recomandarea mea : fa-ti loc pe birou de un stick,nu necesita chiar atat de mult spatiu.Pret : 290 ron,Hori FS3,nu foarte scump si pentru inceput e mai mult decat suficient

  16. #36 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cu Hori FS3 poti sa joci si din fotoliu cu el in brate, e destul de mare si greu ca poti juca si asa. Totusi fara o masa pe care sa il pui e greu sa fi eficient pt ca degetele mele de exemplu nu acopera toate butoanele, trebuie sa fi foarte rapid in miscari sa acoperi toate tastele, iar stick-ul daca nu il ti drept risti sa il misti "↓" in loc de "\" si s-a facut praf combo-ul.

    Oricum se poate juca in conditii bune si de pe sixaxis, numai faci bataturi la degetele de la stanga.

  17. #37 SP
    Member Solozaur's Avatar
    asta mi-e mie singura problema..e prea mare fs3-ul, dar cine stie - poate o sa investesc in el daca o sa ma prinda tare jocul

  18. #38 SP
    Member cristian77's Avatar
    Jucat niste meciuri aseara online,ffocus si nameless_fear , 0% lag ... 100% fun
    Sper sa devina obisnuita,si sa ne strangem cat mai multi.De o competitie mai organizata momentan nu cam poate fi vorba,
    poate dupa patch-ul(update) care va implementa,se pare,doua noi moduri multiplayer,Tournament si Championship

  19. #39 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    Jucat niste meciuri aseara online,ffocus si nameless_fear , 0% lag ... 100% fun
    Sper sa devina obisnuita,si sa ne strangem cat mai multi.De o competitie mai organizata momentan nu cam poate fi vorba,
    poate dupa patch-ul(update) care va implementa,se pare,doua noi moduri multiplayer,Tournament si Championship
    da, super fain online!
    doar ca mie clar ca sunt noob de nu ma vad.
    dupa 5 meciuri cu cristian77 am pierdut ceva kilograme de atat efort fizic. pe bune e mai placut decat o fuga in parc .
    Mai jucam si in serile ce urmeaza.

  20. #40 SP
    Member cristian77's Avatar
    Sa ma vezi pe mine dupa 15 meciuri cu Minimize,ape ape eram , si si super nervos pe langa,ca eu luasem numai 2 , si la alea para ma lasase
    Oricum nu conteaza atat cine castiga,important e sa fie fun.NF,daca ai casca,poate diseara sau cand intram, incercam sa ne auzim,nu am probat pana acum in Sf4,nici nu stiu daca merge,ce trebuie facut,am vazut doar optiunea de pe butonul SELECT prin care poti face mute

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 73 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts