Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 73 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1443

Thread: Street Fighter 4 - PS3

  1. #1081 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Oare de ce au complicat in halul asta schemele pt second ultra?Au pus 720 pt Honda, schema lui Guile la Blanka, etc.
    Nu era mai bine doar sa schimbe KKK cu PPP?
    Daca cineva joaca charge pt ca uraste shoto, acum va fi pus in situatia sa faca rotatii de 720 pt un caracter de charge, total stupid.
    Ma bucur ca ultra-ul 2 al lui Abel a ramas la fel.

    Iar bara de ultra e cat se poate de gay, movul ala nu se potriveste deloc cu restul atmosferei.

  2. #1082 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Oare de ce au complicat in halul asta schemele pt second ultra?Au pus 720 pt Honda, schema lui Guile la Blanka, etc.
    Nu era mai bine doar sa schimbe KKK cu PPP?
    Daca cineva joaca charge pt ca uraste shoto, acum va fi pus in situatia sa faca rotatii de 720 pt un caracter de charge, total stupid.

    Total de acord

  3. #1083 SP
    Member andreips3's Avatar

  4. #1084 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Oare de ce au complicat in halul asta schemele pt second ultra?Au pus 720 pt Honda, schema lui Guile la Blanka, etc.
    Nu era mai bine doar sa schimbe KKK cu PPP?
    Daca cineva joaca charge pt ca uraste shoto, acum va fi pus in situatia sa faca rotatii de 720 pt un caracter de charge, total stupid.
    Ma bucur ca ultra-ul 2 al lui Abel a ramas la fel.

    Iar bara de ultra e cat se poate de gay, movul ala nu se potriveste deloc cu restul atmosferei.
    Da...toti am vrea un ultra HUD cu niste gagici care se cracaneaza din ce in ce mai mult pe masura ce se umple bara de ultra dar... e CRIZA!!!

    Faza cu input-ul lui Guile la Blanka este retarded...de acord...si la DeeJay este asa la unul din ultra. :/
    Cat despre mov-ul ala, sincer I couldn't give a **** less about it. (Psycho Purple)
    Mai intai sa fixeze netcode-ul si shortcut-urile stupide.
    Sa nu mai vad crouch DP.

    E greu sa multumeasca pe toti...dar un lucru e clar...Sagat o sa fie un monstru si in SSFIV. (i-au dat o miscare noua care are rol de evade "aparent" si urmatorul TU este double the damage) BLEAH
    Sa vedem ce "tools" o sa avem pt a trece de asta.

    In rest...asteptam.
    Mai sunt destule de prezentat si vazut.

    LE:
    720 la Honda e GG, la fel si la Balrog.
    QCFx2 + KKK la Bison la fel.
    Astea sunt schimbari binevenite pt caracterele charge.
    Pot deschide noi cai de a lega ultra-ul dupa un FADC, target combo etc.
    Sunt optiuni in plus si or sa faca jocul caracterelor charge mai alert si appealing.
    Cu totii cred ca stim si suntem de acord ca mai toate caracterele charge au un "comeback factor" penibil si aproape absent.

  5. #1085 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Inca ceva a rasarit.
    Un scan din Famitsu la rezolutie mai mare.

    Putem vedea noile costume ale lui Dhalsim, Rose, Blanka (Saikyo lol), Ken(cowboy hahaha), Fuerte, Honda si Fei Long(cel de sub Fuerte )
    Attached Images Attached Images scan0010pe1.jpg

  6. #1086 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Street Fighter 4 se joaca bine din DS3 ?

  7. #1087 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Street Fighter 4 se joaca bine din DS3 ?
    Pai nu se joaca el...tu il joci.
    Depinde de cat de mult vrei sa joci si sa inveti cum se joaca.
    Pt inceput e ok si un DS3.

  8. #1088 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    Pai nu se joaca el...tu il joci.
    Depinde de cat de mult vrei sa joci si sa inveti cum se joaca.
    Pt inceput e ok si un DS3.
    Pentru inceput? Eu zic ca tine de fiecare cum joaca si pe ce se simte mai bine fie DS3 fie F-stick. Eu unul cand am pus mana pe Hori mi-a venit . Altii nu pot sa joace bine decat pe Hori. Deci depinde de cum te simti tu in stare.

  9. #1089 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Pentru inceput? Eu zic ca tine de fiecare cum joaca si pe ce se simte mai bine fie DS3 fie F-stick. Eu unul cand am pus mana pe Hori mi-a venit . Altii nu pot sa joace bine decat pe Hori. Deci depinde de cum te simti tu in stare.
    Pentru inceput > gandeste-te ca el pune prima oara mana pe SFIV.
    Daca ii place jocul si nu se multumeste doar sa faca mashing sau sa spameze diferite chestii atunci o sa vrea mai mult cum am vrut si eu.
    Da depinde si pe ce te obisnuiesti si te simti bine dar nu inseamna ce nu trebuie sa incerci.

    O spune unu' care a facut tranzitia de la DS3 la ArcadeStick si nu o regreta nici o clipa.

    Dar sa lasam omu' sa incerce mai intai.
    Nu are rost sa intram in polemici privind preferinta unuia sau a altuia.

  10. #1090 SP
    Member slabunator's Avatar
    Eu zic ca oricine se poate adapta sa joace cu amandoua. Dificultatile pe care le intampini la inceput cand treci de la un periferic la celalalt sunt normale si tin de obisnuinta .

    Sunt 2 tools-uri care practic fac acelasi lucru dar care necesita moduri diferite de abordare, si niste reflexe specifice fiecaruia.

    In cazul meu, dupa 100+ h de SF4 cu controller-ul, mi-a fost foarte greu sa trec la stick, asta insemnand ore de gameplay. Acum joc la acelasi nivel cu ambele.

    Oricum pt inceput, si chiar si pt mai incolo e foarte ok controllerul. A postat, Cristi parca, un video cu niste combo-uri dementiale executate din controller.

    Eu sunt de parere ca daca ai pasiune pt un lucru te descurci si chiar poti face minuni cu ce ai, iar echipamentul performant vine si el cu timpul

  11. #1091 SP
    Member andreips3's Avatar
    pooaul dude WTF? Asa rau te-ai enervat?

  12. #1092 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by andreips3 View Post
    pooaul dude WTF? Asa rau te-ai enervat?
    Nu m-am enervat dude dar nu mai aveam rabdare. Nu-mi iesea absolut nimic, faceam greseala dupa greseala. Si am zis da-o dracului it's not my day. Si era frustrant ca tot incercam si eu ce am vazut prin videos si departe de asa ceva. Trebuie un practice cat de cat sa-mi iasa constant toate.
    Sper ca nu te-ai suparat ca am iesit.

  13. #1093 SP
    Banned Example03's Avatar
    nu prea sunt asa entuziasmat de jocul asta, sincer are cam prea multe scene in timpul gameplay-ului sincer prefer tekken 6 sau 5 sunt gen mortal kombat dar cu o grafica de 10 ori mai avansata

  14. #1094 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    OMG...stiu cum este pooaul
    Mi se intampla si mie cand sunt obosit, nu am chef, bored si atunci incep sa joc really lame. (wait and punish )

    Si pooaul incearca sa iti asumi mai multe riscuri.
    Ai vazut cum joc cu Gouken...rush that **** down, foloseste crossup-ul cu j.mk.
    Exerseaza back throw > ultra, si nu in ultimul rand incearca sa faci trial-urile cu el.
    De acolo poti invata anumite cancel-uri (Gouken nu are link combo's).

    Foloseste demon flip dar nu cand se asteapta oponentul fullscreen.
    Dupa un backthrow poti face un crouching HP dupa care un short demon flip cu grab follow-up (multi o musca) - asta fiind un reset.
    Sunt multe de stiut si nu totul vine de la sine.
    Practice makes...well...nearly perfect. (vbind de online play)

  15. #1095 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Example03 View Post
    nu prea sunt asa entuziasmat de jocul asta, sincer are cam prea multe scene in timpul gameplay-ului sincer prefer tekken 6 sau 5 sunt gen mortal kombat dar cu o grafica de 10 ori mai avansata
    nu sunt asa entuziasmat de creierul tau, sincer are cam prea putine circumvolutii sincer prefer un creier de maimuta sau amiba gen babuin cu fundul rosu dar cu un intelect de 10 ori mai avansat.

  16. #1096 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by Example03 View Post
    nu prea sunt asa entuziasmat de jocul asta, sincer are cam prea multe scene in timpul gameplay-ului sincer prefer tekken 6 sau 5 sunt gen mortal kombat dar cu o grafica de 10 ori mai avansata
    De unde ai aparut si tu ma?


  17. #1097 SP
    Member andreips3's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Nu m-am enervat dude dar nu mai aveam rabdare. Nu-mi iesea absolut nimic, faceam greseala dupa greseala. Si am zis da-o dracului it's not my day. Si era frustrant ca tot incercam si eu ce am vazut prin videos si departe de asa ceva. Trebuie un practice cat de cat sa-mi iasa constant toate.
    Sper ca nu te-ai suparat ca am iesit.
    Nu m-am suparat. Chill.

    Am si eu cateva sfaturi:
    1. Nu mai ezita! - foarte des ai inceput un input si ai abandonat desi aveai sanse mari sa ma lovesti.
    2. Ai grija la sarituri - zoning bro!!!
    3. Learn to evade tick throws!

  18. #1098 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Ma enerveaza si stickul ca merg butoanele in jos. That makes no effing sense. Si acum am schimbat. Inainte jucam prima coloana LP+MP+HP, LK+MK+HK si restul punches kicks iar acum folosesc ultima coloana pentru ele. Nu stiu cum dracu sa le pun sa fie cat mai confortabil. Nici nu am butoane de calitate sa le apas deodata si sa nu folosesc buton pentru toate 3.
    Nici nu folosesc focus pe cat as dori de des. Donno what to do. Ma enerveaza ca unele faze le fac perfect pe controller si pe stick nu-mi ies deloc, iar altele le fac pe stick si pe controller nu.
    Sper sa gasesc combinatia potrivita pana la urma.

  19. #1099 SP
    Member cristian77's Avatar
    Paul,alege-ti un main,indiferent care,si joaca cu ala online si practice mode 2-3 luni.Gouken sucks,choose Akuma or Sagat,din ce am vazut eu,sau daca ai FS3 poti merge si pe un charge. Kingu te face din experienta,fa cum zic eu si il faci

  20. #1100 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar


    Fock top tier..
    Pacat ca nu a spamat EX messiah Sextaro, nu Cristi?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 73 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts