Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Afro Samurai

  1. #1 SP
    Member Solozaur's Avatar

    Afro Samurai

    Vad ca nu este nici un topic deschis despre acest joc asa ca il deschid eu!

    Gametrailers.com - Afro Samurai - Atari Live Trailer

    Pentru fanii seriei animate sau a muzicii hip-hop si ai lui Samuel L Jackson sunt sigur ca jocul asta o sa fie un must buy!
    Eu am jucat astazi demoul si am ramas impresionat, este superb jocul si grafica in stilul de benzi desenate se potriveste perfect.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E si pe lista mea de Must Buy. Aveti si review-ul aici. Poate va ajuta: Gametrailers.com - Afro Samurai - Review HD

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Am jucat demoul acum cateva zile si mi-a placut

  4. #4 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    E beton atata gameplay-ul cat si voice casting-ul, sa nu mai vorbim de coloana sonora..

  5. #5 SP
    Member Solozaur's Avatar
    imi place si faptul ca inamicii si mediul din jur par a putea fi "cioparciti" in foarte multe moduri..nu in cateva bucati prestabilite

  6. #6 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    imi place si faptul ca inamicii si mediul din jur par a putea fi "cioparciti" in foarte multe moduri..nu in cateva bucati prestabilite
    Ce fain le pica capu, sau cand ii tai in 2-a bucati. Mi se pare un joc f fain, tre sa-l fac rost.

  7. #7 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    avand in vedere ca n-am vazut mini seria, voi intelege ceva din joc ?!

  8. #8 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    da, ce alta poveste vrei sa bage? nu este la fel de dataliat ca seria dar tot se intelege.

  9. #9 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Voice acting superb,coloana sonora f buna,mi-a placut f mult demo...Pacat ca e prea simplu jocul final,poate niste puzzle uri nu mergeau si ar fi iesit prea adventure el vrandu-se altceva dar niste upgrade uri,combo uri,sabii etc...ar fi trebuit sa se implice mai mult,asta am inteles ca ar fi problema jocului final de aici si review urile,prea simplu,te saturi sa hacuiesti si povestea e cam la pamant.

    Chiar si asa e pe lista mea...

    Un alt lucru care nu il inteleg,nu are suport trophy.Nu a fost un comunicat Sony in care se zicea ca de pe 1 ianuarie tooate jocurile sunt conditionate sa aiba trophy?Asa s-a si intamplat cu tot ce a aparut pana acum...Asta se pare ca a reusit sa se eschiveze.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ineedmoney93 View Post
    avand in vedere ca n-am vazut mini seria, voi intelege ceva din joc ?!
    Sincer, iti recomand sa vezi filmul inainte... cred ca doar asa poate fi apreciata valoarea jocului si cat s-au chinuit sa-l aduca la un "numitor comun". Daca majoritatea jocurilor dupa filme sunt crappy si facute in graba, Afro Samurai nu putem spune ca e vre-o minune tehnologica, sau ca vrea sa continue filmul... insa e cat mai apropiat de film posibil (ganditi-va doar la faptul ca pentru fiecare episod Samuel L. Jackson a luat 1 milion dolari doar pentru voice acting). Aici cred ca au folosit cut-uri din film (sper) ca altfel nu mai vedem continuare

  11. #11 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Am Vazut Filmul si a Fost Super tare pe ce platforme iese jocul ?

  12. #12 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    xbox360 si ps3. este scos de pe 27 ian

    si eu il am pe wishlist

  13. #13 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Am vazut si seria si filmul. Mi-au placut dar se putea mai bine.
    Demo-ul de la joc insa m-a lasat chiar rece. Prima impresie e ca e genul de joc care iti ia ochii la inceput dar de care te plictisesti repede. Focus attacks par misto, dar cred ca o sa ma plictisesc repede de ele. Mai ales ca are si efectul acela de "slow time" cand le faci. Prefer ca actiunea sa fie mai cursiva, fara intreruperi.
    O sa-l mai joc zilele astea, pentru o a doua impresie. Dar in mod clar daca il voi achizitiona, va fi dupa ce ii va fi scazut pretul.
    E de fapt genul de joc care ar intra perfect in categoria "de inchiriat" pentru mine. In lipsa de aceasta optiune insa va fi probabil cumparat sh, jucat, terminat, revandut.

  14. #14 SP
    Member Vami's Avatar
    e pe lista mea de cumparaturi dar acum sunt cateva jocuri care au prioritate.

  15. #15 SP
    Member Solozaur's Avatar
    si la mine tot in categoria SH intra, dar cu siguranta o sa il adaug colectiei

  16. #16 SP
    Member Arslany's Avatar
    Eu l-am luat si vi-l recomand. O sa va satisfaca pofta de sange.

  17. #17 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    l-am terminat de 2 ori si mi s-a parut super tare.

  18. #18 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    da e super tare jocu,insa e cam scurt
    incep cel de-al doilea gameplay acum la el.

  19. #19 SP
    Member drik's Avatar
    Am jucat demoul iar partea care mi se parea sketchy din videos... adica lupta in sine, e mai fluenta decat lasa se se vada. Per total mi se pare ca merita jucat. Intre stilul grafic al miniseriei si al filmului, originalitatea personajelor, vocea lui SLJ si muzica a la RZA presupun ca se gasesc destule motive sa`l iau... Astept varianta romaneasca al Cosului de Reduceri la cat mi`am saracit bugetul ultima vreme cu jocuri...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Afro Samurai 2 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 14 Last Post: 21-11-2015, 12:47
  2. Afro Samurai Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 05-02-2009, 22:28
  3. Afro Samurai - Aggro Samurai By h0stile in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 14-10-2008, 20:47
  4. Afro Samurai vine si in Europa By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 08-10-2008, 01:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts