Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Jocuri PS2 pe PS3

  1. #1 SP
    Junior Member L3mY's Avatar

    Wink Jocuri PS2 pe PS3

    Salut tuturor.
    Tocmai vreau sa achizitionez si eu o consola ps3 slim si vreau sa stiu daca ma pot juca si jocuri de ps2.
    Am tot citit ca numai versiunile mari de ps3 de peste 60gb suportau asa ceva insa cele slim deloc.
    De cand cu modarea & altele...nu exista nici o modalitate de a incerca si jocurile de ps2?
    Ma gandesc ca daca tot god of war 3 e pentru ps3..as vrea sa joc si 1 & 2 .
    Ceva posibilitati ?

  2. #2 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    God of War 1 si 2, impreuna cu alte jocuri bune de pe PS2 ( Jak & Daxter, Metal Gear Solid, ICO, SotC etc..) au fost relansate pe PS3 cu grafica putin imbunatatita, deci poti sa le joci.
    Si mai nou, au inceput sa apara pe PSN jocuri de PS2 ( in sectiunea PS2 Classics).

  3. #3 SP
    Junior Member L3mY's Avatar
    Salut paunstefan.Da de acord cu tine.Eu ma refeream la o consola jailbreak-uita,deci adio PSN .
    Deci tot nu se poate uita de ps2 in caz ca mai vrei sa joci si jocuri mai vechi

  4. #4 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai jocurile alea relansate de care ziceam ( God of War, MGS, ICO, SotC) sunt pe disc, nu ai nevoie de PSN, in plus le gasesti la preturi mici, pana in 100 de lei.
    De consola modata nu am ce sa-ti spun pt ca nu ma pricep si nu prea se vorbeste de modare etc.. pe aici.

  5. #5 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    �n caz că nu ai citit regulamentul forumului �n momentul c�nd te-ai �nregistrat, pe aici nu dăm sfaturi despre "cum să joci ultimele apariții de pe torrente".

    Repet și eu ce ți-a spus deja Ștefan, o parte din jocurile clasice de pe PS2 au fost remasterizate HD, le cumperi, le joci originale, susții industria și producătorii. Problemă rezolvată.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts