Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Sfat achizitie TV pt ps3

  1. #1 SP
    Junior Member biggynr3's Avatar

    Sfat achizitie TV pt ps3

    Inainte sa sariti cu link-uri sau modele tv doresc sa imi spuneti ce ar fi mai bun: led sau plasma. Rog sa si argumentati.

    Eu unul din ce am citit pe diverse forumuri am inteles ca o plasma ar fi mai indicata datorita unghiului de vizibilitate (bun atunci cand la comanda sunt 4jucatori) si timpul de raspuns mai rapid (bun la jocuri).
    As dori in lista voastra de "oferte" sa tineti cont ca respectivul TV dorste sa fie conectat si la un sistem audio performant si compatibil.

    Pana una alta am gasit urmatoarele TV uri:
    plasma: TV Samsung PS-51D450
    led: TV Samsung UE-40D5000

  2. #2 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    in primul rand acel link cu plasma data de tine contine un tv hd ready si nu full hd.
    prin urmare la diagonala de 129cm si o rezolutie de 1365 x 768 o sa trebuiasca sa stai pe la vreo 20m distanta de tv ca sa vezi si altceva decat niste puncte urate

    linkul cu led-ul contine un tv de doar 102 cm... iar dupa ce-l vei achizitiona o sa regreti ca nu ai luat unu de peste 120cm

    cam atat despre linkurile tale, cat despre lcd vs plasma cam greu sa nu faci un flame aiurea.
    nu poti decat sa te duci prin magazine si sa vezi despre ce e vorba desi setarile tv-urilor din magazine nu au nici o legatura de cum vei vedea imaginea la tine acasa.
    in magazine sunt forjate la maxim cu contrast si luminozitate total aiurea.

    eu am avut numai lcd-uri pana acum cateva saptamani cand am trecut pe plasma iar diferenta mi se pare de la cer la pamant... in bine.
    este excelenta pentru jocuri si filme cu un contrast absolut nemaipomenit.
    daca te-ai saturat sa vezi nuante de gri in loc de negru pe un lcd atunci treci pe o plasma.

  3. #3 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu recomand o plasma la care sa te poti feri de burn in si remanenta si, din cate stiu, Samsung nu sta prea bine la capitolul asta. Eu am trecut tot de la lcd la plasma si sunt incantat de fiecare data cand rulez pe ea continut HD.

    Marele minus din punctul meu de vedere in ceea ce priveste plasmele, este "plasma glare". Daca bate soarele o idee cam tare in camera in care vei tine plasma, eu zic ca vei avea nevoie de perdele sau draperii care sa te scape de acest neajuns.

  4. #4 SP
    Junior Member biggynr3's Avatar
    Am mai pus ceva banuti si am luat un samsung led full hd d6000 care este si 3d. 94cm diagonala , 200Hz . (PC 2500ron)

    Pana acum sunt mai mult decat multumit. Urmeaza sa achizitionez si ochelarii si abia astept. Am aflat chiar azi ca PES2012 suporta 3D so.. i m in love .
    Revin cu impresii, multumesc pt sfaturi.

  5. #5 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    nu prea trebuie sa te mandresti cu alegerea facuta

  6. #6 SP
    Member adin33's Avatar
    Ce spuneti de acest televizor, merita sa-l cumpar ?
    Plasma TV 3D Panasonic FullHD P50GT30E la Domo.ro, 3D TV

  7. #7 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Mai intrebi !
    Ce preturi au Tv-urile de 50' in ziua de azi. Si 3D !!!
    Eu am dat 5000lei pe al meu acu ceva timp, evident fara 3D.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitie ps3 By bogdan10 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-08-2013, 19:05
  2. Sfat achizitie: PC vs PS3 By namehere44 in forum Console Club
    Replies: 36 Last Post: 07-08-2013, 12:25
  3. Sfat Achizitie Tv pentru PS3- PLS By Emperor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 24-06-2012, 01:38
  4. Sfat achizitie telefon By Gabriel4 in forum GSM
    Replies: 20 Last Post: 12-01-2011, 19:31
  5. Sfat achizitie laptop By poolonik in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 20-07-2010, 05:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts