Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 347

Thread: Noul PS3 "Super Slim"

  1. #161 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Noul PS3 "Super Slim"

    Quote Originally Posted by snpz View Post
    si eu mi-am luat recent un ps3 super slim de 12 gb. daca e adevarat ce zici tu ar fi o mare problema.daca ii pui hhd-ul am impresia ca trebuie reinstalat si softul de la ps.
    mai are cineva de aici ps3-ul de 12 gb ? as vrea o recomandare pentru imbunatatirea memoriei. sa-mi pun un hdd extern? ar mai fi si alte posibilitati

    ---------- Post added 03-01-2013 at 08:26 PM ----------

    scuze pentru dublu post. m-am documentat si am aflat ca pe hdd extern nu se pot instala jocurile . am inteles ca trebuie un hard sata de 2.5 cu buffer de 8mb. pe emag de exemplu sunt harduri cu buffer de 32 de mb. stie cineva daca sunt compatibile pentru ps3 ?
    Uite aici ce iti trebuie, eu pe asta l-am cumpărat pt consola mea de 12gb, vezi ca iti trebuie separat acel rack in care pui hdd

    http://www.pcgarage.ro/hdd-notebook/...-scorpio-blue/


    http://www.altex.ro/adaptor-hard-disk-sony-pentru-ps3

  2. #162 SP
    Member snpz's Avatar
    tnks Dante

  3. #163 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Se mai fabrica PS3 Slim normal?

  4. #164 SP
    Member felixanu's Avatar
    La altex nu mai e pe stoc. Este la flanco. Vreau sa cumpar si eu dar nu stiu daca este pentru superslim. Sunt toate la fel? Atat pt slim cat si Super slim? Ma refer la adaptorul de hard

  5. #165 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu intreb daca se mai fabrica nu daca mai e pe stoc.

    P.S.: Si nu SuperSlim , doar Slim , cel aparut dupa PHAT.

  6. #166 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    La altex nu mai e pe stoc. Este la flanco. Vreau sa cumpar si eu dar nu stiu daca este pentru superslim. Sunt toate la fel? Atat pt slim cat si Super slim? Ma refer la adaptorul de hard
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Eu intreb daca se mai fabrica nu daca mai e pe stoc.

    P.S.: Si nu SuperSlim , doar Slim , cel aparut dupa PHAT.
    Vorbiti de chestii diferite.

    @Cristy Nu se mai fabrica:
    PlayStation 3 - Wikipedia, the free encyclopedia

    @falixanu Adaptorul este rack de HDD de 2.5. Daca zice ca merge la PS3 merge si la SuperSlim.

  7. #167 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Noul PS3 "Super Slim"

    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    La altex nu mai e pe stoc. Este la flanco. Vreau sa cumpar si eu dar nu stiu daca este pentru superslim. Sunt toate la fel? Atat pt slim cat si Super slim? Ma refer la adaptorul de hard
    Acel adaptor este doar pt super slim, cel de 12gb vine fara rack. Pt slim nu ai nevoie pt ca vine deja cu hdd montat in rackul respectiv. Asta e o găselniţă sa mai ia bani aiurea. Puteau ft bine sa il puna in consola dar deh, 10 euro sunt bani

  8. #168 SP
    Member felixanu's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Eu intreb daca se mai fabrica nu daca mai e pe stoc.

    P.S.: Si nu SuperSlim , doar Slim , cel aparut dupa PHAT.
    Nu la postul tau m-am referit eu. Eu am postat de pe telefon, si nu era mesajul tau aparut inca. Pana la urma este ok si asta : Adaptor HDD Sony Caddy 9263432 pentru PS3 - Accesorii console - Gaming - IT&C ??

  9. #169 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Vorbiti de chestii diferite.

    @Cristy Nu se mai fabrica:
    PlayStation 3 - Wikipedia, the free encyclopedia

    @falixanu Adaptorul este rack de HDD de 2.5. Daca zice ca merge la PS3 merge si la SuperSlim.
    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Nu la postul tau m-am referit eu. Eu am postat de pe telefon, si nu era mesajul tau aparut inca. Pana la urma este ok si asta : Adaptor HDD Sony Caddy 9263432 pentru PS3 - Accesorii console - Gaming - IT&C ??
    Repet: Orice adaptor de HDD pe care scrie "pentru PS3" este bun si pentru SuperSlim.

  10. #170 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Noul PS3 "Super Slim"

    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Nu la postul tau m-am referit eu. Eu am postat de pe telefon, si nu era mesajul tau aparut inca. Pana la urma este ok si asta : Adaptor HDD Sony Caddy 9263432 pentru PS3 - Accesorii console - Gaming - IT&C ??
    Poti sa il iei liniştit pe cel de la flanco

  11. #171 SP
    Member felixanu's Avatar
    Stie cineva de unde pot face rost de skinuri pentru SS gen :
    Sony PlayStation 3 Super Slim Skins at iStyles ?

  12. #172 SP
    Member snpz's Avatar
    ce tari sunt.. m`ar interesa si pe mine

  13. #173 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by felixanu View Post
    Stie cineva de unde pot face rost de skinuri pentru SS gen :
    Sony PlayStation 3 Super Slim Skins at iStyles ?
    De ce nu le cumperi direct de pe site-ul lor?

  14. #174 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Are cineva Red Dead pe Super Slim? Se aude discul non stop, la alte jocuri nu. Doar la RDR. A mai patit cineva? Discul nu are nimic, e nou.

  15. #175 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    Din pacate, si la primul slim se tot aude.

  16. #176 SP
    Member felixanu's Avatar
    Nu am comandat din strainatate pana acum. Voiam sa stiu daca sunt si pe la noi....

  17. #177 SP
    Junior Member cozonacel's Avatar
    salut la toti sunt nou in domeniu ps3 , eu am ps2 de multa vreme .... ma gandeam poate imi dati niste sfaturi ca vreau si eu sa iau un ps3 SS .... am citit toara rubrica asta ce ati vorbit voi ... si am vazut ca uni a'ti avut probleme mari cu ps3 SS [ex: al aveti de 2 zile si da crash] dar in final ati rezolvato .... as vrea niste sfaturi daca e bine sa iau un SS si nu un PS3 slim simplu .... daca e bine din romania sau din strainatate.... am un frate in italia si mi'ar putea lua un PS3 SS ... ma cheama Alex si sunt Galati .... daca este cineva din galati adaugati in lista de yahoomessenger ID alex.cozonac daca vreti sa ne cunoastem

    multumesc anticipat [V]

  18. #178 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Noul PS3 "Super Slim"

    Cumpăra varianta SS cu hdd de 500 gb, daca mai aştepţi un pic o sa poti alege si alta culoare(roşu, albastru sau alb). Sa il cumperi de la noi, pt garanţie. Iti recomand domo sau flanco pt garantie extinsa.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1359295573219.jpg

  19. #179 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyboy4yo View Post
    am prins si eu unul de la emag. au mai facut faze, de genul sa nu onoreze comanda?
    Da, mie.
    Magazinele "online" romanesti sunt renumite pt asa ceva.

  20. #180 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by cozonacel View Post
    salut la toti sunt nou in domeniu ps3 , eu am ps2 de multa vreme .... ma gandeam poate imi dati niste sfaturi ca vreau si eu sa iau un ps3 SS .... am citit toara rubrica asta ce ati vorbit voi ... si am vazut ca uni a'ti avut probleme mari cu ps3 SS [ex: al aveti de 2 zile si da crash] dar in final ati rezolvato .... as vrea niste sfaturi daca e bine sa iau un SS si nu un PS3 slim simplu .... daca e bine din romania sau din strainatate.... am un frate in italia si mi'ar putea lua un PS3 SS ... ma cheama Alex si sunt Galati .... daca este cineva din galati adaugati in lista de yahoomessenger ID alex.cozonac daca vreti sa ne cunoastem

    multumesc anticipat [V]
    Nu iti recomad Super Slim deloc. Desi il am doar de o luna si putin sunt total dezamagit. Am avut un PS3 Fat inca de la lansare si nu a facut niciodata probleme, nu s-a auzit niciodata. Desi primul SS pe care l-am cumparat mi-a fost schimbat cu unul nou dupa ce nu a mai functionat, si cel pe care il am acum mi se pare ca nu isi face treaba.

    Stiu ca multi comenteaza ca e facut din materiale ieftine pentru a diminua costurile. Si asta e vizibil materialele fiind de foarte proasta calitate fata de modelele precedente. In plus, am impresia ca si in interior e aceasi poveste. Am deja 3 jocuri la care face figuri si galagie. Jocuri la care "grasutul" meu din 2007 nu scoate un sunet, dar SS ma scoate din minti.

    Tray-ul prin care bagi discul iar mi se pare tampit. Pe langa faptul ca am mereu impresia ca il rup cand il inchid, ma gandesc ca il uit odata deschis mai mult timp, intra praf la lentila care oricum face multa galagie, si apoi e gata. Game over.

    Degeaba e mai mic si mai economic, pentru mine e o achizitie regretata. Xbox-ul Slim e sublim fata de cel FAT. Dar la PS3 e invers, FAT>Slim>Super Slim.

    Rusinica!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 18 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Valve prezinta noul "Steam Box" - Xi3's Piston By MihneaWii in forum Tech News
    Replies: 24 Last Post: 17-09-2013, 19:29
  2. Project Eternity, noul "campion" pe Kickstarter By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 27-06-2013, 10:04
  3. PlayStation "Super Slim" anuntat By Tudoran in forum Console News
    Replies: 48 Last Post: 23-09-2012, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts