Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Fifa Street online pass

  1. #1 SP
    CAM
    Junior Member CAM's Avatar

    Fifa Street online pass

    Salut,

    Nu am avut niciodată o consolă și acum o zi mi-am cumpărat PS3 Slim.
    Aș dori să joc Fifa Street online, �nsă am o problemă cu activarea "online pass": "This service is not available in your country/region".
    Pentru contul PSN am ales ca țara Rom�nia și din c�te am �nțeles Playstation Store nu e suportat pentru țara noastră.

    Ar trebui să renunț la "contul rom�n" și să �mi fac altul pentru UK și să �l folosesc pe acela pentru �ntreaga mea activitate online?

  2. #2 SP
    Junior Member AizenKs's Avatar
    Da,din nefericire Romania nu are suport pentru PSN.Un cont pe UK sau USA ar fi perfect.Succes!

  3. #3 SP
    CAM
    Junior Member CAM's Avatar
    Cum as putea sa-mi fac alt cont PSN? Trebuie sa-mi fac alt user?

    Nu pot decat sa fac sign in acum pe user-ul actual pentru PSN. As dori sa-mi pastrez user-ul actual.

  4. #4 SP
    Member freezy's Avatar
    Iti faci cont UK sau US cu un alt user, depinde ce zona este jocul, intri pe acel cont si activezi codul pentru online iar apoi poti juca jocul pe contul RO.

  5. #5 SP
    CAM
    Junior Member CAM's Avatar
    Multumesc!

    Totusi, cum e mai bine sa fac? Sa folosesc contul UK sau US doar pentru activari de genu si sa joc de pe cel RO sau sa folosesc mereu pe cel UK?

  6. #6 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Urmareste tutorialul de aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/blo...line-pass-306/

    Eu folosesc doar contul de RO pentru joc, celelalte sunt pentru store.

  7. #7 SP
    CAM
    Junior Member CAM's Avatar
    Multumesc!

  8. #8 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by CAM View Post
    Multumesc!

    Totusi, cum e mai bine sa fac? Sa folosesc contul UK sau US doar pentru activari de genu si sa joc de pe cel RO sau sa folosesc mereu pe cel UK?
    foloseste contul de UK ptr jocuri si ptr coduri..nu te mai complica..eu am vrut sa fiu "patriot" si mi-am facut cont de RO pe care joc...o decizie foarte proasta...in caz ca-ti cumperi un joc ce ofera bonusuri cum ar fi: xp dublu X ore,abilitati in plus etc. nu vei putea face smecheria asta....

    si inca o chestia..daca vei cumpara PS Plus acolo ai anumite beneficii: sincronizarea automata a trofeelor si cloud saves(iti pot uploada salvariile pe serverele lor;iar in caz ca ai probleme cu consola nu risti nimic)...si din nou..nu poti face asta daca folosesti contul de UK doar ptr activari coduri..

  9. #9 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Ai nevoie de un cont compatibil cu zona jocului tau. Daca este luat de la noi faci cont de UK, daca este zona 1 faci de US, iar daca este luat din alta tara din Europa gen Franta, Germania, cred ca trebuie sa iti faci cont pe tara respectiva ca sa poti da redeem la online pass.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts