Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Starhawk Multiplayer Romania

  1. #1 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar

    Starhawk Multiplayer Romania

    O simpla intrebare am si sper sa nu fi fost deja pusa de altcineva. Search-ul nu a gasit ceva similar.

    Asadar. Se poate juca Starhawk online din Romania ? Nu de alta, dar incercand sa ma loghez primesc un mesaj de genul "Not available in your country/region". Nu apuc nici macar sa introduc acel Online Pass code.

    Are vreo treaba faptul ca jocul e cumparat direct din State ?

    PS: Sunt posesor relativ nou de PS3, si mi-e ca m-am grabit un pic cu achizitionarea jocului

    Multumesc,

  2. #2 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Starhawk Multiplayer Romania

    Trebuie sa-ti faci cont corespunzator cu zona zona jocului us/uk.Zona 1-us
    Zona-2-uk
    Zona 3-asia.
    P.S:zona o gasesti pe spatele jocului.

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  3. #3 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar
    Mersi de raspuns FishyBon3.
    Cand zici cont te referi la cel cu care ma conectez la PSN?
    Nu de alta, dar jocul sub nicio forma nu ma lasa se conectez fara sa-mi afiseze acel mesaj.

    In ideea asta, daca am jocuri din cele 3 zone, voi avea nevoie de 3 conturi pe PSN?

    Mersi,

  4. #4 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Starhawk Multiplayer Romania

    Quote Originally Posted by Beatmort View Post
    Mersi de raspuns FishyBon3.
    Cand zici cont te referi la cel cu care ma conectez la PSN?
    Nu de alta, dar jocul sub nicio forma nu ma lasa se conectez fara sa-mi afiseze acel mesaj.

    In ideea asta, daca am jocuri din cele 3 zone, voi avea nevoie de 3 conturi pe PSN?

    Mersi,
    Da conturi cu care te conectezi la psn.Nu trebuie neaparat un cont pentru fiecare zona,zona 2 ar fi de ajuns.In cazul in care cumperi un joc care are add-on-uri din z1 vei fi nevoit sa iei dlc-ul de pe zona respectiva ca sa-l joci apoi pe orice cont.In cazul tau,spune-mi ce zona este jocul ca sa te pot ajuta cu pass-ul.

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  5. #5 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar

    Starhawk Multiplayer Romania

    Salut,

    Din cate vad e zona 2


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

    ---------- Post added 16-10-2012 at 06:45 PM ----------

    Am cautat un pic pe net si-am observat ca trebuie sa introduc codul la "Redeem Codes" in Account Management. Problema e ca eu nu am acea optiune in Account Management...pur si simplu nu exista. Exista vreo alta metoda?

    Mersi


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  6. #6 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Creezi un user nou pe consola - apoi un cont cu adresa de UK (foloseste adresa unui hotel) - introduci codul pe acel cont - downloadezi continutul asociat (Online Pass) - te intorci pe contul de Romania - joci jocul.

    La tine nu apare Redeem Codes in Account Management pentru ca esti pe cont de Romania si nu este disponibil PlayStation Store.

  7. #7 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar

    Starhawk Multiplayer Romania

    Mersi de ajutor, a mers. Dar am dat peste alta eroare acum aparent codul este invalid desi jocul este cumparat de un prieten din magazin si desigilat de mine...Pareri?

    PS: I-am contactat pe cei care au facut jocul.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  8. #8 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Acum am observat ca ai mentionat faptul ca jocul este cumparat din SUA, ceea ce inseamna ca jocul este zona 1, nu zona 2 cum ai spus mai devreme. In cazul asta, trebuie creat un cont de US, nu unul de UK. Repeta pasii de mai sus, insa cu un cont cu adresa de SUA. Ti-a dat eroare ca este invalid deoarece nu l-ai folosit pe contul din regiunea corespunzatoare.

  9. #9 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar
    Mersi Renegade, am sa incerc diseara cu un al 3-lea cont, dar pe US Revin cu rapsuns.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Warhawk 2 - Starhawk By Nash in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 50 Last Post: 18-10-2012, 12:39
  2. Starhawk Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 8 Last Post: 29-07-2011, 09:41
  3. Replies: 0 Last Post: 17-06-2011, 20:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts