Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Cont PSN UK

  1. #1 SP
    Junior Member t3od0r's Avatar

    Cont PSN UK

    Salut, tocmai ce am primit si eu un PS3 si am o intrebare legata de contul de PSN.

    Sunt cu totul nou in ceea ce priveste consolele, am incercat sa caut pe forum dar nu am gasit ce ma intereseaza.

    Din moment ce nu pot folosi PSN din Romania, sa zicem ca imi fac unul pe UK. Din moment ce il fac pe UK va trebui sa adaug o adresa din UK (FALSA)

    Adaug cartea de credit la cont (Banca ING Romania).

    Pot fi probleme cu contul in viitor, din moment ce eu adaug date false acolo? nu vreau sa cumpar jocuri si dupa aceea sa vad ca contul este blocat si am dat banii degeaba pe ele.

    Am un PS3 de 500GB si PSN mi se pare o varianta mai buna decat DVD-uri.

    Mersi

  2. #2 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Cel mai indicat sa cumperi de pe ps store , sunt cardurile valorice psn. PSN Card .

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cumpara redeem codes. Iesi mult mai ieftin

  4. #4 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cumpara redeem codes. Iesi mult mai ieftin
    Sau asa cu redeem codes.

  5. #5 SP
    Junior Member t3od0r's Avatar
    Nu prea vad cum pot sa ies mult mai ieftin cu "redeem codes". De exemplu aici http://www.offgamers.com/playstation...-5147-5148.ogm primesc 35 lire pentru 56$, e vorba de 2$.

    Pot incarca contul si prin paypal daca e ceva.

    Dar tot nu am primit un raspuns la intrebarea mea, pot sa am incredere ca contul meu va fi in siguranta?

  6. #6 SP
    Member Game101's Avatar
    Daca pui adresa din Anglia cu cardul din Romania nu cred ca o sa-ti mearga, adresa pe care e inregistrat cardul nu trebuie sa coincida cu cea pe care o introduci tu in contul de psn?

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu poti folosi cardul romanesc.

  8. #8 SP
    Junior Member t3od0r's Avatar
    Nu pot, sau nu ar trebui? Chiar vreau sa inteleg cum este cu PSN-ul.

    Ieri, m-am inregistrat pe Playstation Plus folosind un cod de aici http://www.consolegames.ro/forum/f15...ystation-plus/, pentru a folosi codul mi-a cerut cartea de credit, am adaugat-o cu succes aici https://account.sonyentertainmentnetwork.com, desigur nu am folosit-o pana acum, am adaugat-o doar pentru a activa Playstation Plus.

    Deci sa inteleg ca daca incerc sa cumpar ceva cu ea nu voi reusi? daca deja am adaugat-o in cont vor fi probleme?

    Vreau doar sa fiu sigur inainte sa incep sa cumpar jocuri, altfel mai bine fac comenzi de jocuri pe DVD-uri si pot sa fiu sigur ca o sa ramana ale mele. Dar nu vreau sa incep sa cumpar si in viitor nu stiu ce face sony si am contul blocat si pot sa imi iau adio de la jocuri.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe mine nu m-a lasat pe contul de US sau Olanda sa folosesc vreun card romanesc. Nu mi l-a acceptat. Cont pe UK nu am avut.

    Citisem mai demult ca unii au luat si ban pentru ca nu corespundea contul cu originea cardului.

  10. #10 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cand adaugi un card nu ai posibilitatea sa schimbi tara adresei de facturare.
    Daca bagi un card de Romania cu tara UK trecuta la "billing address" in setari ai posibilitatea sa te trezesti cu contul blocat pentru suspiciune de frauda.

    ---------- Post added 15-12-2012 at 08:19 PM ----------

    Referitor la primul post... poti folosi PSN in Romania(cu adresa de Romania) dar nu vei avea acces la Store.

  11. #11 SP
    Junior Member t3od0r's Avatar
    Mersi de raspuns gvingi76, daca cumpar jocuri si contul este blocat, jocurile se mai pot juca de pe hard?

    Tot mai este un pic de risc ca se poate intampla ceva cu hardul dar poate pot incerca.

  12. #12 SP
    Junior Member yrkalex's Avatar
    Salutare,
    De curand mi-ai luat un PS3 de 500GB.Cum nu am stiut mi-am facut cont pe Romania si normal ca nu am acces in Store. Mi-am facut altul pe Uk dar cand incerc sa ma loghez cu noul ID nu ma lasa..desi detaliile sunt cu totul diferite fata primul cont. Aveti idee ce trebuie sa fac ?
    Multumesc,

  13. #13 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Fii atent ca trebuie sa te loghezi cu mail-ul cu care ai facut contul de UK nu cu nick-ul care l-ai ales.
    Verifica si revino

  14. #14 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Fiecare user de pe consola poate avea un singur cont de PSN(sau SEN).
    Daca ai creat un cont de PSN(sau SEN) pe un user al consolei nu vei putea folosi alt cont PSN(sau SEN) pe acel user.
    Ca sa faci alt cont PSN trebuie intai sa creezi alt user pe consola.

  15. #15 SP
    Junior Member Victoras's Avatar
    Buna!
    Am si eu o problema cu PSN.
    Am facut un cont pe UK pe comp si la final imi zice ca trebuie sa ma loghez pe consola sa o activez. Cand incerc sa ma loghez pe consola imi zice ca adresa de mail nu este buna si nu stiu de ce. Cand ma loghez pe comp imi arata ca contul e pregatit sa foloseasca psn.

    va rog sa ma lamuriti ca nu stiu ce sa fac....

    Stima

  16. #16 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Daca ai creat user nou pe consola, verifica daca adresa introdusa la logare pe PS3 corespunde cu adresa de mail a contului creat pe site(https://account.sonyentertainmentnet...c/login.action).
    Daca incerci sa folosesti contul PSn intr-un user deja existent pe consola nu merge (vezi postul #14)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Alimentez Cont PSN U.S By iPaul in forum Bazar Servicii Console
    Replies: 135 Last Post: 03-12-2017, 12:21
  2. Cont PSN By gabytro in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 20-09-2014, 23:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts