Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 26 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 518

Thread: Gran Turismo 6

  1. #281 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Uhm... Rubber banding-ul in jocul asta e enervant.

    In prima jumatate a cursei pot sa merg perfect, ca tot sunt vreo 2 in fata care se desprind de grup si sunt cu 10-15 secunde inaintea mea. Apoi, in a doua jumatate a cursei, desi ma lovesc de toti peretii si fac numai greseli, intr-un mod miraculos ii ajung pe cei 2 din urma fix la intrarea in ultimul tur...

    Imi aminteste de NFS-urile vechi, cand AI-ul avea un catch-up nesimtit (oricat de bine mergeai si il fortai pe adversar intr-un accident, el revenea in spatele tau), doar ca aici e inversa situatia..

    Gran Turismo 6 review • Reviews • PlayStation 3 • Eurogamer.net

    There's a flipside, though, with rubber-banding that's almost comical in its implementation. The illusion of a race is more convincing, but it falls apart more often - on too many occasions you'll enter the last lap six or seven seconds adrift of the leader, only to miraculously catch up and claim the position on the last corner. Heroics are great, but when they're so commonplace their impact is somewhat diminished.

  2. #282 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by sterescugabriel View Post
    din link-ul de mai jos reise ca la varianta standard se adauga acele pack-uri

    Pre-Order - PRODUCTS - gran-turismo.com
    Da, am citit si eu cu atentie acum, insa nu cred ca retailerii de la noi au intrat in campania aceea cu preorder premiat(ai vazut ca scrie: vor beneficia de acel pack, doar cei care cumpara jocul de la unul din retailerii selectati pentru campanie, nu de oriunde).

  3. #283 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am jucat si eu un pic (2h). Deocamdată pot sa spun ca e un pic mai bun decat GT5, se incarca mult mai repede, masinile parca se controlează mai bine, jocul se misca mai bine, mai fluid. Ce nu imi place deloc, sunetul absolut oribil al cauciucurilor in momentul in care masina intra in curba cu viteza mai mare, acel scârţâit suna ca o masina de tuns iarba amestecat cu o drujba veche

  4. #284 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie mi se pare o imbunatatire sunetul ala de cauciucuri, e mai realist decat in GT5.

  5. #285 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Voua nu vi se pare ca masinile merg prea incetin raport cu viteza indicata?

    In filmuletul de mai jos de exemplu, nu mi se pare ca masina aia ar merge cu 180km/h...dpmdv cam cu 100-120 maximum ar merge.


  6. #286 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai mai la toate jocurile ai impresia asta daca privesti masina a la 3rd person.

  7. #287 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Voua nu vi se pare ca masinile merg prea incetin raport cu viteza indicata?

    In filmuletul de mai jos de exemplu, nu mi se pare ca masina aia ar merge cu 180km/h...dpmdv cam cu 100-120 maximum ar merge.
    +1, dar parca mai rau era in GT5

  8. #288 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Am simtit si eu asta cu un Challenger R/T '70, dus la vreo 680 CP. Dupa 7-8 secunde deja era la 200km/h si... nimic......
    Daca vreti senzatii si mai tari, incercati Tesla Model S...

    ---

    Jocul mi se pare cam subtire, sincer.. tuning destul de limitat (ma refer la setari.. cand Forza ma lasa sa ajustez pana si presiunea din pneuri, inima mea de inginer auto este cucerita, hands-down..), nu exista marketplace unde sa poti vinde masini, nr de curse pare destul de mic, etc.

    La partea de fizica nu stiu cum a fost GT5, insa GT6 sta f bine, as zice ca il depaseste un pic si pe Forza 4. Strict pe partea de simulare fizica, cred ca este cel mai bun pe generatia actuala.

    Pacat ca nu ofera mai multe setari, macar asa sa fie acolo.
    Oricum, realist vorbind, dupa ce echipe intregi de ingineri ruleaza simulari peste simulari in incercarea de a gasi valori optime pt suspensii, amortizoare, unghiuri ale rotii, etc. (simulari care si ele sunt facute cu modele simplificate ale sistemelor respective), imi vine greu sa cred ca mai mult de 1% din "expertii" de pe net stiu ce naiba fac acolo. Poate doar in cazul in care sunt mecanici in motorsport in realitate, sau proiectanti. Si eventual petrecand 2-3 zile facand calcule, inainte de cate o cursa.

  9. #289 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Pai mai la toate jocurile ai impresia asta daca privesti masina a la 3rd person.
    Joc de obicei cu camera pe capota, la fel mi se pare.

  10. #290 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie nu mi se pare.
    Poate ai impresia asta pt ca in foarte multe jocuri se baga tot felul de blur-uri si alte efecte pentru a pune accent de senzatia de viteza, dar cum se vede in GT 6 e mai aproape de realism.

  11. #291 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://www.dualshockers.com/2013/12/...you-wont-need/
    First of all, make sure you have the 1.01 patch for the game, then purchase the*Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, save your game and quit (IMPORTANT: Make sure the Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo isn’t selected as your active car when you save and quit).
    In the Game data menu of your PS3 delete the 1.01 patch of*Gran Turismo 6, then launch the game again, but refuse to download the patch when asked.
    Open your garage and find the “[2055]” entry. That’s your*Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo that can’t be recognized without the patch. Sell it. For some reason you’ll be told you’re getting over 300 million credits, but you’ll actually get only 20,000,000, with a net gain of 19 million, since the car costed one million to purchase.
    Now you can save your game, reboot it and download the patch to play. Unfortunately the glitch can be used only once.
    The 19 million you’ll earn is the equivalent of $140 in microtransactions and it’s enough to buy almost any car in the game. Not too bad for two minutes of work.
    PS funcţionează 100%

    ---------- Post added 11-12-2013 at 05:43 ----------


  12. #292 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Am intrat si eu in sfarsit, ieri, in posesia jocului. Dupa cca 7 ore de jucat, primele mele impresii sunt urmatoarele:
    grafica - foarte buna
    sunetul - motor si mediul ambiant, asa si-asa
    senzatia de driving - minunata
    grad de dificultate - usor
    AI-ul - idiot pe alocuri (de ex., intr-o anumita proba, am fost fie lovit din lateral, fie scos de pe pista de oponent, lucru pentru care tot eu am fost descalificat).
    ca noutati - circuitele noi sunt minunate (mai ales Mount Panorama noaptea)
    Cel putin in prima parte a jocului, creditele obtinute sunt mici si astfel o suma cat de cat consistenta, se aduna greu. M-am abtinut sa cumpar vreo masina sau sa tunez ceva si am concurat strict cu masinile primite premiu si carora le-am achizitionat doar alte cauciucuri, unde a fost cazul.
    Cred ca pentru cine nu este prea pretentios, jocul ofera satisfactie.
    Unii spun ca din anumite puncte de vedere, GT5 este mai bun decat GT6. Eu pana acum nu am putut sa-mi dau seama cat de mari sunt diferentele intre cele doua, dar spun ca GT6 ofera ceva in plus la capitolul driving.

  13. #293 SP
    Member Iarba's Avatar
    Mersi Dant3

  14. #294 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Joaca cineva MP?

  15. #295 SP
    Junior Member mccrya's Avatar
    l-am cumparat si eu de la Altex cu 249 lei. Avand in vedere ca eu am cumparat Ps3-ul doar pentru seria GT5, acum si GT6, pot spune ca dupa cateva ore de gaming , GT6 mi se pare mai bun la partea de grafica (mai sharp/mai detaliata), condusul cu un volan GT mi se pare mai real decat cel de pe GT5, traseele mai noi mi se par interesante (inca nu am dat de cel de la Valencia). Ca minusuri nu imi place ca nu mai ai asa multe optiuni de camere pentru reluari, calitatea imaginii in reluari nu mai este asa buna , prea multe masini japoneze de doi bani.
    Deocamdata cam asta e cu ce pot sa mai laud sau sa ma plang

  16. #296 SP
    Member Iarba's Avatar
    Unde ii International A Licence
    Attached Images Attached Images 20131211_193751.jpg

  17. #297 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by Iarba View Post
    Unde ii International A Licence
    Ai putina rabdare! O vei gasi pana la urma!

  18. #298 SP
    def
    Junior Member def's Avatar
    Trebuie sa castigi Gt all stars championship si o sa iti apara.

  19. #299 SP
    Member Iarba's Avatar
    Am luat locu 4 , si o aparut

  20. #300 SP
    Member naikum's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 26 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40
  2. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts