Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 26 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast
Results 401 to 420 of 518

Thread: Gran Turismo 6

  1. #401 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by naikum View Post
    Ai mai incercat si tot asa face? Inca nu am ajuns acolo, dar nu e cumva obligatoriu sa schimbi o data cauciucurile? Poate primesti penalizare si de aceea se schimba pozitia..
    Pai am facut Pit Stop pt ca oricum nu iti ajunge nici benzina sa termini cursa fara pit stop, dar mai incerc acum o varianta sa vad.

  2. #402 SP
    def
    Junior Member def's Avatar
    Ai taiat niste curbe.

  3. #403 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by def View Post
    Ai taiat niste curbe.
    Taci ca esti obosit )

    ---------- Post added 16-01-2014 at 14:37 ----------

    In sfarsit am rezolvat.Cred ca am inteles care era treaba.Trebuie ca in acele 20 min. sa faci si cele 16 tururi.De data asta am intrat cu o masina mult mai puternica decat cu ce incercasem pana acum, si le-am dat 2 lap-uri un urma mea.In ultimele 20 sec. am prins si ultimul tur si asa am reusit gold-ul.

  4. #404 SP
    Member Mishy's Avatar
    Voi ce masini folositi , care sunt preferatele voastre? Masinile mele favorite sunt Ferrari 458 Italia si Mclaren F1

  5. #405 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Odata ce-ai inceput sa conduci masini de touring, restul ti se par fade .

  6. #406 SP
    Member Mishy's Avatar
    Pentru mine e prima data cand ma joc Gran Turismo si inca nu am ajuns la masinile de care zici in carierea, dar am condus cateva putin in SP si intradevar sunt peste cele obisnuite , dar parca nu au acel farmec ca masinile obisnuite

  7. #407 SP
    Member TocSyk's Avatar
    la inceput n-ati primit cadou un Mercedes de vreo 600 c.p. ?

  8. #408 SP
    Member roberte's Avatar
    Poate mai atragem concurenta !!!

  9. #409 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Voi ce masini folositi , care sunt preferatele voastre? Masinile mele favorite sunt Ferrari 458 Italia si Mclaren F1
    Lamborghini Aventador, Mercedes SLS AMG GT3, BMW Z4 GT3, McLaren MP4, Mazda RX7, BMW M3, Ford Focus ST 06, Mazda 6, Honda S2000, Honda NSX, Honda Integra, BMW M4, Chevrolet Corvette C7, Ferarri FXX, Ford GT, Honda Civic 98, Honda Raybrig NSX, Honda Weider HSV, Jaguar XKR-S, Lamborghini Diablo GT2, KTM X-Bow, Maserati GranTurismo, Mazda 787B, Peugeot 908, Mercedes 300SL, Mitsubishi Lancer Evolution X, Nissan GT-R, Nissan Skyline GT-R, Pagani Huayra, Pagani Zonda, Subaru BRZ, Tesla Model S, Toyota Celica GT-Four Rally, Toyota Yellowhat Supra. Bafta

  10. #410 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMiR View Post
    Deci concret nu stie nimeni ce si cum?
    Tibi, este un bug. Citeste pe forumul GT Planet si vei gasi mai multi useri care au patit la fel, dupa downloadarea ultimului sau penultimului patch. Se pare ca nu exista rezolvare a problemei, pana nu se deranjeaza baietii de la Poliphony sa dreaga busuiocul cu un alt patch.
    Faptul ca le-ai dat 2 ture avans, te-a ajutat sa castigi, altfel, eronat, chiar daca esti primul la expirarea timpului, ai-ul il considera primul pe cel care trece primul dintre ceilalti concurenti din cursa, linia de sosire dupa expirare. Ceva de genul asta se intampla.
    Mi mi s-a cam facut deja lehamite de jocul asta. La una buna.....trei rele si se mai zice ca japonezii astia sunt ceas! Pffff!

  11. #411 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    @roberte: concurenta cea mai mare se gaseste la seasonal events suntem doar vreun milion de oameni minim, iar numarul va creste considerabil
    la eventul cu amg vision gt pe matterhorn am fost pe 15 overall (3 zile din 14 available)
    la cel cu honda s2000 pe matterhorn de tocmai s-a terminat am iesit pe 163 sau ceva de genu overall (cu 4 ore jucate din event timp in care am invatat si circuitul, tot din 14 zile available)
    la cel cu delta hf integrale de pe tsukuba locul 300 si ceva (2 sesiuni a cate 2 ore fiecare, tot din 14 zile)

    hai aici roberte ca e treaba serioasa nu ti-am vazut filmuletul dar daca iti place sa te bati cu lumea aici e locul daca iesi top 1000 la vreun event inseamna ca esti groaznic de rapid, chiar si top 2000-3000 (dar dupa cele 14 zile, nu la inceput ca asa am stat si eu juma de zi pe eiger la cel nou cu ktm xbow pe locul 1 )

    ps: am suferit un soc, la cel cu masinile aniversare pe Spa....unde goldul era 2:15:00 si era pt R18 TDI...am reusit cu R8 LMS Ultra la 631pp cu greu si mers teava 2:13:200, cu 2 secunde sub gold cu trompeta asta...socul CEL MARE este rankingul...am iesit pe locul 48.8xx...cu 2 secunde sub gold intr-un event unde nu pot intra decat probabil 10-15% din toti userii, eu am fost pe locul 50k...si nu locul in sine ma deranjeaza (deloc chiar, din moment ce nu am masina competitiva), ci numarul IMENS de jucatori

  12. #412 SP
    def
    Junior Member def's Avatar
    In cursele online nu poti da restart cand ai facut o greseala, deci e alta marie cu alta palarie.Nu mai zic de grip care e setat pe real, all aids off.

  13. #413 SP
    Member roberte's Avatar
    Ai uitat de benzina Ovi :-D.
    ZGb sunt 2 chesti total diferite iar pe mine nu ma atrage.intru dacat pentru $$$.Prefer cursele online in special cele de anduranta. Chiar am gasit o cursa de 24h online si daca mai gasesc cel putin 2 colegi ma gandesc sa particip.

  14. #414 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by roberte View Post
    Chiar am gasit o cursa de 24h online si daca mai gasesc cel putin 2 colegi ma gandesc sa particip.
    Sa joci o cursa online 24h ?

  15. #415 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    @def: iti multumesc mult pt lumina oferita, habar n-aveam ca in cursele online nu se poate da restart, nici de grip reduction real sau all aids off, dar crede-ma ca habar nu ai ce vorbesti (la modul ca daca citesti mai atent ce am scris pe acolo, ce imi spui tu este o aberatie si un nonsens) si mai ales cui ii spui tu treaba asta ...dupa ce "mergi" 200k+ km online din gt5 ti se face scarba si cauti elitism, care se gaseste greu. (si ca sa stii de la mine, dintre TOATE camerele online de gt, maxim 5% se gasesc cu grip real din simplul motiv ca sunt FOARTE multi noobi) Dupa rationamentul tau cred ca si top 1000 worldwide habar n-are sa se dea online, noi dam doar restart nu poti sa aduni cei mai buni jucatori intr-o camera (pe langa ca e max16) iar majoritatea camerelor sunt pline de noobi. Pare ca vorbesti din ceva experienta iar daca ai jucat in conditiile astea inseamna ca esti in acelasi timp SI FOARTE RAPID sau macar destul de rapid daca esti curios pe unde stai, putem sa incercam sa ne alergam (conditiile le stabilesti tu) sau poate ne strangem mai multi
    Ca sa nu mai spun (chiar si cu riscul de a te supara pe mine) ca daca tu crezi ca oricare om din top1000 worldwide (cei care ies in general la eventuri inclusiv la gt academy) nu-ti da sa te urci pe pereti pe orice circuit vrei tu, in orice circumstanta vrei tu, inseamna ca ai jucat solitaire pana acum noi unde crezi ca ne-am jucat atatia ani? doar la seasonal si restart? Ma asteptam la multe raspunsuri, dar la unul atat de aberant nu

    @roberte: scuze man, credeam ca vrei s-o arzi profi seasonalurile sunt f bune pt cash, desi astea 3 noi sunt platite foarte prost

    In alta ordinde de idei, personal, accept ORICE challenge in gran turismo, cursa, necursa, pe ce gume se vrea, pe ce circuit se vrea, pe orice vreme zi noapte ploaie, all off, abs 0 sau 1, grip real iar cine ii da cu skid il rog ca nici macar sa nu ma bage in seama.

    Eu nu ma joc gran turismo pentru fun, speram ca s-a inteles deja

    PS: cine isi doreste ceva mai mult decat fun de la acest joc/simulator si are vreo intrebare sau ii trebuie vreun orice fel de sfat, inclusiv cum sa mearga mai tare, ii pot sta la dispozitie

  16. #416 SP
    Member roberte's Avatar
    Ovi si cu mine ti_am dat un exeplu nu place time trials tie iti place sa incerci de 3 ore sa scoti un timp este ok sau pro cum vrei tu. Noi in schimb incercam sa mergem 5 ture in acelasi timp cu un oponent in fata sau in spate intr-o cursa in care se bat mai multi pentru primul loc.Nu a contestat nimeni valoarea ta ca jucator pur si simplu am spus ce ne place noua sa facem in acest joc.Iar daca vrei sa vezi cat de pro sunt te invit in campionat cu noi cu Renault Megane Trophy sau la cel de Gt3.Probabil daca esti asa de bun cum spui vei si castiga.

  17. #417 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    zGB, esti cam butthurt, bea niste lapte...

  18. #418 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    @roberte iar eu am spus foarte clar ca am mers peste 200.000km online la gt5...am crescut 2 conturi de la level 1 la level 40 doar din online xp de cand a aparut gt5p si gt5 am jucat doar online (din cele 43287 de seasonals la gt5 aproape nu am participat la niciunul), la gt6 am trecut pe seasonal events ca partea de online inca nu e la nivelul de gt5, mai este de lucrat. Cu mare placere vin cu voi la campionat doar ca va rog sa-mi spuneti regulile sa-mi pot seta si cumpara masinile, desi putem sa incercam cu ele bone stock, sa fie si mai interesant

    mica precizare: eu nu o ard la modul ala "daca esti asa bun cum spui", e extrem de simplu, vorbesc pe niste rezultate, pe niste rankinguri oficiale, cu cei mai buni jucatori din lume, oameni care au castigat gtacademy in tarile lor si care ce sa vezi? desi toti se joaca la seasonals, sunt toti bomba in cursa...stii de ce? iarasi, extrem de simplu, pentru ca sunt FOARTE rapizi si nu poti sa stai o eternitate in fata, ca esti sub presiune imensa sau poate nu constientizati diferenta intre o cursa si time attack, ca e mare.

    @eagle-3Y3: esti cam headhurt, nu a vorbit nimeni cu tine, mai stai departe de forum ca nu face bine...join feb 2010 si 5k de posturi...probabil te plictisesti foarte tare de scrii asa mult si total offtopic

  19. #419 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Voua v-au murit laudatorii mai baieti

  20. #420 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Apreciez faptul ca te-ai interesat de mine (nu accept friend request pe facebook through), iar motivul pt care am scris este ca ma deranjezi vizual. De obicei intru sa citesc despre joc, ce e nou si ce se mai intampla prin el. E adevarat ca esti partial ontopic (sa zicem) dar atitudinea asta acida, pasiv-agresiva si pseudo-laudaroasa ma oboseste si am simtit nevoia sa ti-o comunic si tie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 26 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40
  2. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts