Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 89 of 89

Thread: Guide: Cum sa upgradati HDD de la PS3

  1. #81 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Verifica hdd cu hd tune si/sau hdd sentinel, posibil sa ai ceva probleme pe hdd tau (sectoare slabe/instabile sau bad sectors). Daca hdd e OK, recomand un "full erase" (zero fill) , apoi incearca sa instalezi softul consolei pe el.

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asigura-te ca HDD-ul pe care l-ai pus nu e cumva defect. Scoate-l din PS3, pune-l intr-un PC si verifica-i SMART-ul (cu o aplicatie gen CrystalDiskInfo) si daca totul e OK, fa-i un chkdsk cu verificare de BAD-uri. Bafta!

  3. #83 SP
    Junior Member gabs's Avatar
    Multumesc de raspuns! Am renuntat la procedeu si am scanat hardul. Au aparut cateva BAD-uri intr-adevar, putine, nu ma asteptam la una ca asta deoarece hardul era ca nou si cineva mai sus cu aceasta problema a spus ca ii aparea o eroare, nu ca "ingheata" tot
    Voi incerca iar cu un alt hard, fara BAD-uri, sper sa nu ma lovesc iar de blocajul acesta!

  4. #84 SP
    Junior Member MihneaChis's Avatar

    Intrebare!

    Salutare!
    As dori sa imi spuneti daca acest HDD este compatibil pentru PS3 Super Slim: Hard disk laptop Seagate, 300-499 GB, Rotatii: 5400, SATA2, 8 MB - Hdd laptop SEAGATE MOMENTUS 320 Gb sata - testat si in perfecta stare - Okazii (173770364) ... L-am intrebat pe vanzator ce grosime are si mi-a spus ca e de 8.5mm. Astept un raspuns cat mai repede, multumesc.

  5. #85 SP
    Junior Member gabs's Avatar
    Daca e de 2.5" da, ar trebui sa fie bun. Eu una nu mi-as lua unul cu atat de multe zile, cautand si eu zilele trecute un HDD pentru upgrade SH am aflat ca durata medie de viata a unui hard SEAGATE ar fi cam 2 ani iar cel pus de tine are deja 10 luni. Eu in Iasi am gasit tot SH, hard de 650G cu doar 17 zile la 150ron si cred ca merita sa dai in plus, dar sa stii ca te tine. Desigur ar putea si acesta sa te tina, cum crezi tu.

  6. #86 SP
    Junior Member MihneaChis's Avatar
    Quote Originally Posted by gabs View Post
    Daca e de 2.5" da, ar trebui sa fie bun. Eu una nu mi-as lua unul cu atat de multe zile, cautand si eu zilele trecute un HDD pentru upgrade SH am aflat ca durata medie de viata a unui hard SEAGATE ar fi cam 2 ani iar cel pus de tine are deja 10 luni. Eu in Iasi am gasit tot SH, hard de 650G cu doar 17 zile la 150ron si cred ca merita sa dai in plus, dar sa stii ca te tine. Desigur ar putea si acesta sa te tina, cum crezi tu.
    Avand in vedere ca nu ma joc foarte mult pe PS eu zic ca e OK...
    Am cautat modelul pe net si am gasit ca e de 2.5" si 9.5mm, probabil vanzatorul mi-a spus 8.5mm fiindca nu l-a masurat corect sau cine stie.
    L-am comandat acela de pe Okazii, astept sa imi ajunga si sper sa fie totul bine.
    Merci frumos de raspuns.

  7. #87 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Am schimbat hdd de 320 gb cu unul de 500. Am facut backup la aprox. 260 gb de jocuri. A durat 8 ore. Ca sa le copiez pe noul hard a durat cica 13 ore. Cu backup e un proces de durata .

  8. #88 SP
    Junior Member bodysh's Avatar
    multumim

  9. #89 SP
    Junior Member Observatorul's Avatar
    Multumesc pentru tutorial. Chiar m-a ajutat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 157 Last Post: 25-05-2021, 11:21
  2. HDD PS3 By PumaS in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 44 Last Post: 20-04-2015, 23:35
  3. Hdd ps3 By Lazarus in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 18-10-2014, 18:51
  4. Inlocuire HDD in PS3 By romey in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 19-03-2011, 00:23
  5. Replies: 14 Last Post: 24-06-2009, 23:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts