Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Cumparare playstation 3

  1. #1 SP
    Junior Member abcdef's Avatar

    Cumparare playstation 3

    Salut. Am prins o oferta buna la un playstation 3 si vreau sa va intreb la ce trebuie sa ma uit ca sa ma asigur ca o sa functioneze perfect. Mi-e cam frica sa cumpar la mana a doua, si chiar vreau sa iau ceva bun care sa mearga in viitor. Va rog frumos ajutati-ma! Merci mult!

  2. #2 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    De black friday,in noiembrie,il iei la 700 lei nou cu hard de 6gb,n-as cumpara un second.

  3. #3 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    In primul rand am prins o oferta foarte buna si de-aia vreau sa il iau, iar in al doilea rand ce spui tu acolo de 6 gb? Normal ca si eu vreau cu garantie, dar este o oferta prea buna.

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu exista PS3 cu hard de 6GB.
    Spune-ne si noua cat de buna e oferta ta, adica ce model e, date code si pretul.

  5. #5 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    E un model slim de 120, si ca pret iti spun sigur ca merita, nu e mai mult de 4-500 lei. Din cate am inteles, a fost folosit foarte putin, o luna.

  6. #6 SP
    Junior Member namehere44's Avatar
    E de la tine din oras? Daca e unu din Alba, NU lua!

  7. #7 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    E din Bucuresti

  8. #8 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cel mai bine este sa te duci sa te joci un pic pe el. Sa intri pe PSN(daca nu are user de PSN sa incerci sa crezi un cont PSN). Sa descarci un DEMO de pe Store. Sa schimbi mai multe BluRay-uri(jocuri sau film, in functie de ce are acolo), sa vezi cum se comporta unitatea optica. Sa vezi cat se incalzeste, ce sunete suspecte scoate. Sa vezi cum se comporta DS3-urile(toate, daca sunt mai multe).
    Mai mult nu prea ai ce sa faci. Oricum asta nu-ti va garanta ca nu se va strica in viitor...

  9. #9 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Ce oferta poate fi mai buna decat sa iei un super slim de 500 GB la 700 lei de black friday ? Eu zic sa stai linstit, sa astepti black friday si sa iei atunci, il iei nou, cu 2 ani garantie, e cea mai buna solutie.

  10. #10 SP
    Member Duni's Avatar
    mai bine slim de 120gb si ii poate schimba el hdd-ul decat super slim (parere personala, nu imi place sub nici o forma cum arata super slimul), iar daca este 4-500 lei si in stare buna - foarte buna eu zic ca este ok

  11. #11 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu iti recomand, sub nicio forma, pre-owned. Din cate ai inteles, oricine poate spune ca a fost folosit o luna, chiar daca s-a jucat intensiv doi ani. Eu am luat Super Slim nou, cu garantie 2 ani, cu 600 de lei. L-as lua pe al tau la 500 de lei numai daca are 2 controllere si 2-3 jocuri.

  12. #12 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Ce vrei tu sa cumperi acolo nu e cine stie ce oferta de nerefuzat. Asteapta Black Friday cum au zis si colegii sigur or sa faca super oferte mai ales ca apare PS4. Si eu l-am luat ps3-ul tot la black friday.

  13. #13 SP
    Member Mariush's Avatar
    abcdef, in primul rand iti salut creativitatea in alegerea nick-ului.
    Acum strict legat de intrebarea ta. Ne poti spune exact ce oferta ai primit si care este varsta consolei, macar de curiozitate?

    Ideea este ca intr-adevar nimeni nu-ti poate garanta ca o consola SH nu se va strica si nefiind in garantie poti ramane (scuza-mi expresia) cu buza umflata.
    In alta ordine de idei, eu detin o consola SH de mai bine de 3 ani si jumatate (Avea aproape 2 ani cand am cumparat-o). Consola avea inclusiv upgrade de HDD facut de vechiul owner. Nu am avut nicio problema cu PS3-ul, nu mi s-a stricat, nu mi-a dat rateuri, ba pot spune ca merge mai bine ca-n prima zi. E la fel ca orice bun consumabil, iei SH, iei pe proprie raspundere. Gvingi ti-a recomandat ce teste ii poti face, mai mult de atat nu cred ca te poate ajuta nimeni.

    Totusi, ceea ce trebuie sa iei in considerare este ca la vremea respectiva eu am cheltuit aproape 1200 RON pe consola amintita mai sus (ce-i drept cu foarte multe bonusuri, jocuri, controllers etc.), in prezent diferenta dintre o consola noua si una SH e probabil prea mica sa merite "riscul".

  14. #14 SP
    Member Dante's Avatar
    ca sa rezumam, totul depinde de noroc la sh dar iti poti maximiza norocul facand teste pre-achizitie asa cum au spus colegii. eu am luat in 2010 un fat forjat destul de ieftin si nu am reparat nimic la el nici pana in ziua de azi. asta e un noroc, nu o regula

  15. #15 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    ca sa rezumam, totul depinde de noroc la sh dar iti poti maximiza norocul facand teste pre-achizitie asa cum au spus colegii. eu am luat in 2010 un fat forjat destul de ieftin si nu am reparat nimic la el nici pana in ziua de azi. asta e un noroc, nu o regula
    Exact!

  16. #16 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Eu tot nu as lua-o SH, mai ales ca se aprope vinerea magica!

  17. #17 SP
    Junior Member Gabidutzu's Avatar
    Ne poti spune macar ce oferta ai primit?
    Daca e un model vechi, folosit 2 ani, si vrei sa-l cumperi sa-l mai folosesti si tu ceva timp mai bine le dai foc la bani iti aprinzi o tigara si arunci scrumul in canal decat sa mai dai vreo 3 mil(suma minima pentru SUPER oferta de care ne povestesti) pe o consoloa folosita 2 ani si ceva care exista riscul sa te mai tina juma de an...

  18. #18 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    Din pacate s-a dat. Acum cred ca cel mai devreme o sa iau de black friday. Stiti cumva mai exact cam cat o sa coste unul? Ori simplu, ori bundle.

  19. #19 SP
    Junior Member bogdan10's Avatar
    Nu stie nimeni cat o sa coste. Cel mai probabil la oferta o sa fie aceea de 12gb pe care nu poti sa faci mare lucru

  20. #20 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    pai da asta e naspa. dar poate o sa fie reduceri la mai multe versiuni, mai ales ca iese si PS4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Cumparare PS2 By BADE in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 6 Last Post: 22-05-2010, 03:54
  2. Sfat Cumparare By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 19 Last Post: 20-10-2008, 21:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts