Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Problema continuare joc de pe alt disc

  1. #1 SP
    Junior Member M4NU's Avatar

    Problema continuare joc de pe alt disc

    Am terminat jocul Skyrim pe PS3 si am ajuns la level 61 cu aproape toate sidequest-urile facute. Intre timp am vandut jocul cu gandul ca poate fac rost de legendary edition care are toate DLC-urile. Astazi am cumparat Legendary Edition numai ca am avut parte de o mare surpriza. NU vede salvarile anterioare. Sincer ma asteptam sa functioneze pe PS3 si sa nu am astfel de probleme cu un disc nou, jocul fiind in principiu acelasi cu dlc-uri care se instaleaza ulterior.
    Mentionez ca am consola de aproape un an.

    Multumesc anticipat.

  2. #2 SP
    Member adin33's Avatar
    Jocurile trebuie sa fie aceeasi zona ca sa-ti mearga.

  3. #3 SP
    Junior Member M4NU's Avatar
    Si discul precedent cat si jocul acesta au fost licentiate pentru vanzare in Europa.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oops. Si cand ma gandesc ca tocmai i-am spus cuiva pe Chat ca va putea continua linistit jocul daca trece la Legendary. Desi e extrem de bizar, jocul fiind identic + DLC-uri.

  5. #5 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by M4NU View Post
    Si discul precedent cat si jocul acesta au fost licentiate pentru vanzare in Europa.
    Nu conteaza ca au fost licentiate pentru Europa. Pentru a putea citi salvarile anterioare trebuie sa aibe acelasi cod BLES. Codul este scris pe carticica sau in partea de jos pe cantul carcasei.

  6. #6 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu conteaza ca au fost licentiate pentru Europa. Pentru a putea citi salvarile anterioare trebuie sa aibe acelasi cod BLES. Codul este scris pe carticica sau in partea de jos pe cantul carcasei.
    Nu este la toate jocurile la fel. Am avut Fallout 3, mi-am luat GOTY si a recunoscut salvarile. La fel si Dragon Age Origins.

  7. #7 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Si aveau BLES diferit? Nu toate au mai multe coduri in aceeasi zona...

  8. #8 SP
    Member adin33's Avatar
    Da, aveau BLES diferit.

  9. #9 SP
    Junior Member M4NU's Avatar
    Am rezolvat. Pentru edificare BLUS este pentru SUA iar BLES pentru Europa. Nu conteaza numarul. Ideea este ca ambele versiuni sa fie BLES sau BLUS. Discul anterior era BlUS si iar Legendary Edition era BLES.
    Cu SAVE RESIGNER (program care se poate lua gratuit), dupa ce m-am uitat la cateva tutoriale pe youtube, am reusit. Am transformat salvarea BLUS in BLES. Cu acest program se poate lua orice salvare de pe net, de la orice joc de ps3 si se poate adapta ID-ului consolei pe care o aveti.
    Daca in cel mai bun caz salvarea va apare nu veti puteti continua deoarece nu vor fi efectuate alte salvari de consola pe care o aveti, ea fiind detectata ca fiind salvarea altuia.

    Sper ca am fost de ajutor. Timp de patru ore am facut peri albi incercand sa gasesc o solutie.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks for sharing M4NU! Aveti mai jos un link catre Save Resigner si un filmulet:
    http://tinyurl.com/PS3-Save-Resigner-Folder


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts