Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Sfaturi si alte chestii

  1. #1 SP
    Junior Member Bufnitza's Avatar

    Sfaturi si alte chestii

    Salut. Sunt nou pe aici

    Ba bate capul sa imi iau si eu un PS3 fiindca decat sa imi fac alt PC mai scump mai bine imi iau un PS3 si ma joc si pe televizor in fullhd fara sa imi fie frica, ca nu merge la ultra un joc.

    Mai pe scut as dorii cateva sfaturi despre PS3-ul second-hand. La ce ar trebui sa ma uit, gen data fabricarii, daca e zgariat... chestii...
    Desigur vreau o consola modata, daca nu am sa o modez eu...cum ne cum...gasesc eu un mod..as prefera Rogero dar mai e pana atunci.

    Ati prins in mare ideea mea.

    AAAAaaa da! De pe un torent anume(nu dau nume) la jocurile pentru PS3 se plang ca nu le merge, ca se reseteaza consola, ca e black screen... E posibil sa am si eu aceste probleme?

    Era sa uit! Pana cand se vor mai fabrica jocuri pentru PS3...ca daca imi iau sa nu ma trezesca ca peste 1 luna nu se vor mai creea jocuri?....

  2. #2 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    1. Cel mai bine astepti black friday (29 noiembrie) si iti cumperi un PS3 nou, cu garantie la un pret foarte bun.
    2. Nu merita in niciun caz sa-ti modezi consola, gasesti jocuri originale pe bazar la preturi foarte bune (de la 30 lei in sus). Daca nu-ti permiti sa-ti iei mai multe jocuri, iei mai putine, le joci pana te plictisesti si apoi le revinzi, dupa care iti iei alte jocuri.

  3. #3 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/
    Ar fi bine sa citesti inainte regulamentul , just sayin'.
    Si sa nu fiu al dracu : PS3 Nou sigilat modabil numai gasesti , cauta PS3 SH cu fw 3.55 < sau cel putin sa ii poti face downgrade , te poate ajuta Donely .

  4. #4 SP
    Junior Member Bufnitza's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/
    Ar fi bine sa citesti inainte regulamentul , just sayin'.
    .
    Stiu nu recomandati pirateria....dar...nah totusi nu toti avem bani sa dam pe cate un joc...

    Macar sa imi spuneti pana cand se vor mai face jocuri.

  5. #5 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Se vor mai face cel putin 2-3 ani. Dar de ce ar conta asta, avand in vedere ca sunt deja disponibile sute de titluri care merita jucate ?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Jocuri pentru PS3 se vor mai lansa cel putin un an-doi... dar daca nu ai jucat deja cele existente, ai o librarie care sa te tina ceva ani buni.

    Cat despre "totusi nu toti avem bani sa dam pe cate un joc", nu pot spune ca daca nu ai bani de benzina, nu-ti cumperi masina.

  7. #7 SP
    Junior Member Bufnitza's Avatar
    Am spus asta pentru faptul ca apare PS4 si credeam ca o sa lase balta PS3 si nu or sa mai scoata jocuri.


    Hihi asta e un forum promt si bun keeep going !!

    ---------- Post added 05-10-2013 at 11:42 ----------

    "Mai pe scut as dorii cateva sfaturi despre PS3-ul second-hand. La ce ar trebui sa ma uit, gen data fabricarii"

    Se pune problema asta?

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca aveai de gand sa iti modezi consola, inseamna ca nu voiai sa ai o colectie de jocuri fizice. Daca nu vrei o colectie fizica de jocuri, poti fie sa le cumperi si apoi sa le vinzi dupa ce le termini, ceea ce inseamna ca un joc nu mai costa mare lucru, fie sa iti iei PS+.

  9. #9 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by Bufnitza View Post
    Stiu nu recomandati pirateria....dar...nah totusi nu toti avem bani sa dam pe cate un joc...
    Atunci cara-te de aici.

  10. #10 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Sfatul meu este sa te dezobisnuiesti de vechile obiceiuri de PC cu pirateria sau lasa-te de joaca si gaseste-ti un loc de munca. Daca ai deja loc de munca dar tot refuzi sa dai bani pentru jocuri care iti plac dar nu le apreciezi atunci macar nu te lauda cu acest fapt si sa-ti fie rusine.

  11. #11 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Trebuie să ştii că orice consolă modata fizic risca sa îţi facă probleme.
    Te sfătuiesc sa îţi cumperi una nouă sa nu rişti sa îţi iei o ţeapă, iar apoi ce faci tu cu ea e problema ta.

  12. #12 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    MIe nu imi place de Bufnitza....

  13. #13 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Atunci cara-te de aici.
    Nu trebuie sa fii asa incisiv. Ca el am inceput multi dintre noi sau poate chiar toti, pana am inteles care sunt avantajele si dezavantajele. Ajuti mai mult un om explicandu-i unde greseste decat dandu-i un sut in fund. Parerea mea!

  14. #14 SP
    Junior Member Bufnitza's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    MIe nu imi place de Bufnitza....

    Cu ce am gresit?
    Si de ce sa ma car?

    Ce aveti?


    Am spus ca sunt nou. nu trebuie sa imi dati in cap cu parul.

    Si tot nu a raspuns nimeni, decat sariti cu gura. "La ce ar trebui sa ma uit cand cumpar o consola SH"


    Singurul intelegator e snake.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bufnita, la un PS3 SH in primul rand uita-te daca a fost desfacuta. Daca s-a intamplat asta, nu poti sti ce a fost reparat/schimbat... daca a dat YLOD si a fost reparata.

    In al doilea rand, mergi cu un joc serios la tine (Skyrim sa zicem, sau GTA V) si joaca-te pe ea cel putin 30 de minute. Daca are probleme cu incalzirea, se va bloca. Daca are blocul optic prost, se va bloca sau va face in draci... sau mai rau, iti va zgaria blocul optic.

    Bafta!

  16. #16 SP
    Junior Member Bufnitza's Avatar
    Anul de fabricatiei nu conteaza? Unprieten mi-a spus ca un xbox nu trebuie sa fie mai vechi decat 2009.


    Si cum imi dau seama daca a fost desfacuta?

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bufnitza View Post
    Anul de fabricatiei nu conteaza? Unprieten mi-a spus ca un xbox nu trebuie sa fie mai vechi decat 2009.
    Pai tu iti iei Xbox sau PS3? Nu, anul de fabricatie nu conteaza, atata timp cat consola a fost ingrijita si nu data cu ea de pereti. Eu am PS3 de la lansare si merge perfect.
    Quote Originally Posted by Bufnitza View Post
    Si cum imi dau seama daca a fost desfacuta?
    Intrebare-intrebatoare. Te uiti si tu la suruburi, la cum arata. Intrebi daca a fost desfacuta...

  18. #18 SP
    Junior Member Bufnitza's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai tu iti iei Xbox sau PS3?
    Pana acuma eu ma inclin spre un PS3. Dar am tot citit ca daca vrei sa te joci pe un PS (modat) trebuie sa ii faci nu stiu cate patch-uri, diverse update-uri (la joc), si asta nu ma sperie chestia care ma sperie e faptul ca multi se plang ca nu le merge jocul. Si am luat un ID de la cineva care se pricepe la console si a recomandat xbox, si cu asta mi-a dat gandurile peste cap.

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    And once again... Bufnitza, te rog sa citesti Regulament ConsoleGames.Ro. Daca mai aduci in discutie modarile, patch-urile la jocuri si chestii de genul asta, e de rau.

  20. #20 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Bufnitza, tu ai jucat vre-un joc in multiplayer pe PC? Ti-a placut experienta? Atunci nu iti moda consola pt ca nu vei putea juca nicicum online, niciodata. Majoritatea jocurilor moderne (pe orice platfoma) au un single player mediocru si un multiplayer bestial.

    Iti zic asta din partea unui om care a avut consola modata, dar si-a mai cumparat una special pentru jocuri online cu prietenii. Pe cea modata s-a pus praful.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfaturi achizitie By drix in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 1 Last Post: 16-10-2014, 08:26
  2. Am nevoie de sfaturi By drakishar in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 25-10-2010, 11:33
  3. Sfaturi configuratie PC By CaNtO in forum Hardware
    Replies: 34 Last Post: 28-12-2009, 15:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts