Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: YouTube pe PlayStation-ul tau!

  1. #1 SP
    Member colossus's Avatar

    YouTube pe PlayStation-ul tau!

    General

    Am considerat ca e momentul de a analiza putin aceasta aplicatie (desi a trecut ceva timp)pe care majoritatea dintre voi cred ca sigur ati instalat-o de foarte mult timp pe consolele voastre,o aplicatie ce este intalnita mai mereu pe aproape toate device-urile de azi.

    Pot spune ca PlayStation3-ul s-a confruntat cu acesta problema inca de la data lansarii pana in anii trecuti,neavand un YouTube de calitate.
    Ultima versiune de YT pe Ps3 a fost updatata de catre SCEA pe data de 05/06/2013 ,atunci cand am aflat si eu de ea de la un coleg forumist,tinand cont de faptul ca pana in acel moment foloseam ps3youtube.com de pe browser deoarece reda videoclipuri in 720p.

    De ce pe: PS3?


    Raspunsul este simplu.Se presupune ca majoritatea oamenilor ce au o consola Ps3 acasa au si un televizor destul de ,,maricel'' numai bun pentru videoclipuri/filme demne de HD,si se pare ca YouTube a luat cea mai buna decizie.

    Enjoy the definitive YouTube experience on PlayStation 3.
    • Discover a brand new way to browse and watch millions of videos, designed for the big screen and optimised for PS3.
    • Use search tools to find content more quickly and with greater ease.
    • Sign in to see all the channels you subscribe to, plus your YouTube playlists.
    • Pair the app with your smartphone or tablet to control playback, pick the video you want to watch next or to create a video queue for continuous playback.
    • Access YouTube on PS3 now for free by going to the TV/Video Services category on the XMB Menu of your PS3 system.
    How it works?


    Odata ce ai instalat aplicatia din meniul XMB esti liber la ''uitat''.Dar inainte de asta trebuie,evident sa te loghezi pe PSN.
    Ai de ales dintr-o gama larga de video'uri aliniate in 15 randuri ,printre care:YT Trends,Music,Gaming,Sports,Comedy etc.
    In mare e destul de asemanator ca la PC.


    Probleme intampinate


    De cand folosesc aceasta aplicatie pe consola mea am remarcat ceva probleme (pe care nu le intalnesti in YT-ul de pe PC) si anume:
    -In timp ce te uiti la un video daca apesi din greseala un buton risti sa dai ,,play'' la urmatorul video.
    -Daca vizionezi un clip mai mare de 15 min te cam plictisesti sa dai fast forward pana ajungi la momentul dorit deoarece trebuie sa tii apasat R2 vreo

    2 minute.
    -In caz de nu ai tastatura la PS3 ,la sectiunea ''Search'' te vei chinui putin cu literele & numerele.
    -In acesta versiune de YT pe PS3 nu vei putea sa vezi commenturile,ci doar data video-ului si cate view's-uri are.
    NOTA:este foarte asemanatoare cu cea de Xbox360 ,dar nu la fel.


    Configuratie:


    L1-previous vdo; R1-next vdo; L2-backward; R2-forward; X-select; O-close.


    Merita?


    Din iunie si pana acum pot sa spun ca am devenit un ''addict'' al acestei aplicatii datorita calitatii foarte bune atat a imaginii cat si a audio'ului.
    Detinand un tv cu o diagonala de 80 cm si un ''True Surround HD ''marca Samsung pot spune ca pe PC intru foarte rar pe YouTube.
    Pentru un gamer ce este la curent cu ultimele stiri si gameplay-uri aparute mai ales acum cu toata nebunia next-gen,pot spune ca acest YT ii indeplineste pertotal functia televizorului HD.
    Attached Images Attached Images youtubeapp_featuredimage.jpg 8456370976_23a8f2e930.jpg 8456371072_fd952deda4.jpg 8456371236_b732839fbd.jpg

  2. #2 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Haha , ai facut un consolist fericit , eu tot asteptam sa apara o aplicatie de YT.
    Thx!

  3. #3 SP
    Member Wagram's Avatar
    Eu folosesc YouTube Remote şi aplicaţia YouTube pentru YT pe PS3, prin tabletă. Căutarea şi "răsfoirea" clipurilor se face mult mai facil şi, în plus, când sunt la PC şi văd clipuri interesante şi lungi, pe care nu le pot vedea pe loc, documentare, dezbateri etc, mi le adaug în lista "TV", iar când ajung la televizor, le am pe toate acolo, gata de vizionare.

  4. #4 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Corect, cei care aveti un IPAD sau un IPHONE acasa, puteti sa va folositi device-ul pe post de telecomanda cu touchscreen. Cauti ceva pe tableta si redai pe TV. E foarte simplu sa „imperechezi” (PAIR) PS3-ul cu tableta, telefonul. Din meniul Youtube pe consola, alegeti settings / Pair device si urmati pasii. Aveti nevoie si de un cont de google.

  5. #5 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Merge cu orice device care are acces la internet si poate accesa adresa www.youtube.com/pair
    https://support.us.playstation.com/a...mobile-devices

  6. #6 SP
    Member colossus's Avatar
    Si cu toate astea, pe YouTube-ul de pe PS3 scapi de toate reclamele enervante dinaintea video-ului, care conteaza enorm.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Primul tau joc ce l-ai jucat pe Playstation 3 By colossus in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 103 Last Post: 02-08-2015, 10:20
  2. Ce semnificatie are nickname-ul tau? By SAY in forum Offtopic
    Replies: 92 Last Post: 06-07-2014, 15:12
  3. Lauda-te cu animalutul tau ! By MonkY in forum Pets
    Replies: 47 Last Post: 13-11-2010, 20:15
  4. Tu si avatarul tau NXE By MonkY in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 50 Last Post: 20-12-2009, 20:43
  5. PlayStation are canal pe Youtube By Bobby in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 18-10-2008, 13:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts