Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Recomandari jocuri horror/thriller/weird pentru PS3.

  1. #1 SP
    Junior Member hamiltonDSi's Avatar

    Recomandari jocuri horror/thriller/weird pentru PS3.

    Am urmatoarele :

    Dead Space 1,2,3, Extraction ;
    Bioshock 1, 2 (urmeaza si Bioshock Infinite cand mai strang bani) ;
    The Last of Us (urmeaza sa cumpar si DLC-ul "Left Behind" cand apare in PS Store) ;
    Metro : Last Light
    Tomb Raider 2013 (nu e horror dar are o atmosfera spooky, la unele faze stai putin incordat - de ex. cand esti in pestera si auzi lupii in spatele tau)

    Ce alte jocuri de genul imi puteti recomanda ?
    Am citit pe internet de Silent Hill, e ceva de capul lui ? Altele ?
    Alan Wake e fain, pacat ca e exclusiv pe Xbox.

    (The Walking Dead nu imi place, nici jocul nici serialul)

  2. #2 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Siren: Blood Curse... uita-te pe lista asta si vezi ce jocuri sunt si pe PS3.
    Apropo Alan Wake este si pe PC. La ce pret are pachetul cu ambele jocuri ar fi pacat sa le pierzi.

  3. #3 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ai jucat doom3 si resurrection of evil?
    Pe console il gasesti ca doom3 bfg edition. Nu exista un joc mai infricosator decat acesta.

  4. #4 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    !? Doom3 e .. infricosator doar in primele 10-20 de minute de gameplay.
    Singurul lucru infricosator la el erau cerintele grafice pe PC (la vremea respectiva mi-am luat un rig nou numai pentru el, funny and happy days.)

    Anyway, iti recomand seria Silent Hill, Resident Evil 4 HD, Dark Souls (da, are o atmosfera..apasatoare), Beyond: Two Souls, Metro 2033 (primul joc, Last Light e al doilea din serie si e inferior originalului).

  5. #5 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Seria F. E. A. R.?

  6. #6 SP
    Member ununou's Avatar
    Condemned 2:Blood shot.
    Te asigur ca iti va placea.Are o atmosfera foarte tensionata cu multe momente creepy.


  7. #7 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Condemned Criminal Origins, Deadly Premonition Directors Cut, Silent Hill HD Collection si Silent Hill Downpour.

  8. #8 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Condemned 1 nu e pe PS..

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie sincer mi-a placut SAW si Silent Hill Homecoming. Nu sunt grozave, dar mi s-au parut destul de interesante.

  10. #10 SP
    Junior Member hamiltonDSi's Avatar
    Ok, in primul rand nu ma pot juca pe PC...Am un Macbook Pro deci nu am Windows (da, stiu ca il pot pune pe o alta partitie si sa fac dualboot- dar nu am loc ca am un SSD mic, de 120GB ) iar pe langa asta placa mea nu e pentru gaming ; Intel HD3000 512MB.

    ----

    Din ce mi-ati recomandat vreau F.E.A.R, Silent Hill, Condemned 2, DOOM si am mai gasit eu RAGE (ma rog, stiam de el dar am uitat).
    Problema este urmatoarea, de unde le cumpar ? La Altex au stocul epuizat. O sa ma uit aici la sectia de vanzari. Stiti pe cineva care vinde ?

  11. #11 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Cauta pe shopto sau pe amazon, ar trebui sa le gasesti la preturi bune acum.

  12. #12 SP
    Junior Member hamiltonDSi's Avatar
    Acuma negociez FEAR 2 cu un user de aici de pe forum.
    Asa ciuda mi ca RAGE costa 40RON la Altex si acum cateva saptamani l-am vazut in mall dar acum m-am uitat pe site si nu il mai au pe stoc nicaieri in tara. Damn it.
    Silent Hill sunt mai multe serii cumva ?

  13. #13 SP
    Member taz@'s Avatar
    Rage il poti lua de pe ebay.co.uk prin RobertDinu... preturile variaza intre 30 lei si 60 lei

    ex: RAGE (PS3) PlayStation 3 | eBay

    Silent Hill este o serie si are mai multe parti. Detalii aici Silent Hill - Wikipedia, the free encyclopedia

  14. #14 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    In legatura cu Silent Hill, unele jocuri au povestea lor ,,stand-alone" nu stiu cum sa-i zic, spre exemplu in timp Silent Hill 3 continua povestea din primul joc, Silent Hill 2 are propriile personaje fara sa aiba legatura cu primul Silent Hill si nu are sequel. Ce vreau sa zic e ca singurul lucru comun dpdv al povestii care-l au unele jocuri e orasul in care are loc actiunea.
    Si cel mai bun joc din serie e Silent Hill 2 (sa iei varianta HD), nu citi nimic despre el si joaca-l cand ai timp liber pe tot, trust me, e o experienta unica

  15. #15 SP
    Junior Member hamiltonDSi's Avatar
    Acuma mi-am comandat Silent Hill 2 de pe eBay. Abea astept !

  16. #16 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    tocmai mi-am amintit de el
    K, nu e de PS3, e de PS2 (sau GameCube) dar e..freaky. E cam greu sa gasesti ceva mai straniu ca el.
    Killer 7 Video Review - IGN Video

    Si daca tot vad ca ai un WII, incearca No More Heroes daca nu ai facut-o pana acum. E de la aceeasi companie dar e genul de joc care fie il iubesti fie il urasti.

  17. #17 SP
    Junior Member hamiltonDSi's Avatar
    Foarte smecher Killer 7 !
    Veni vorba de Wii... era ceva joc alb-negru foarte violent. Singura culoare din joc era "rosu", adica culoare sangelui cand spargeai capu la careva.
    Il vreau neaparat, stie cineva cum se cheama ?

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mad World.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 215 Last Post: 28-02-2019, 01:39
  2. Replies: 7 Last Post: 30-06-2014, 00:27
  3. Replies: 2 Last Post: 10-05-2013, 22:50
  4. Replies: 7 Last Post: 17-12-2012, 02:05
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts