Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 197

Thread: Fifa 2009 - campionat

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Fifa 2009 - campionat

    Stiu ca s-a mai incercat asa ceva, un campionat de fifa 2009, insa sper ca acum sa avem parte de asa ceva. in primul rand, in acest campionat se pot inscrie doar userii de pe consolegames si din pacate nu o sa avem premi, dar daca totul o sa fie bine poate o sa mai facem inca unul si daca avem noroc o sa avem parte si de premii.

    Cand incepe? cred ca data cea mai potrivita ar fi pe la sfarsitul scolii, dupa ce terminam cu toti cu tezele, adica pe la inceputul lui iunie.

    Cum jucam? o sa fie un campionat tur-retur ca si in realitate. departajarea se va face in functie de goluri, numarul de victorii si meciurile directe, in aceasta ordine. meciurile vor fi DOAR Ranked, in caz de egal jucatori pot continua meciul daca nu vor sa piarda punctele, dar se va pune rezultatul de la sfarsitul meciului.

    Reguli. jucatori isi pot alege orice echipa in fiecare etapa, adica daca ai ales o echipa nu vei juca cu ea pana la final poti sa o schimbi, dar turul si returul se joc cu acelasi echipe. ex: x a jucat cu y si a ales Arsenal, in retur el va trebui sa joace tot cu Arsenal. echipele alese trebuie sa aibe atacul, mijlocul si aparare pana in 82, inclusiv. ca sa nu jucam cu toti cu MU sau echipe foarte bune, asa va trebui sa jucam si cu tactica.

    Etapele. dupa ce se inscriu jucatorii, o sa fac un program de joc si fiecare etapa va avea un deadline. probabil vor fi 2 etape pe saptamana. daca un jucator are ceva probleme si nu poate juca, iar celalalt este de acord meciul se poate amana, dar trebuie sa fiu anuntat. daca nu se primesc rezultatele pana la deadline, meciul dintre cei doi jucatori nu va mai conta.

    Cum contactam adversarul? primul mod de contactare va fi PM, daca nu raspunde o sa incercam prin messenger. in ultima instanta il poti suna, daca nu reusesti sa-l contactezi. daca adversarul nu raspunde si nu da nici un semn de viata, va pierde meciul cu 3-0.

    Cum ne inscriem? inscriile vor avea loc pe acest thread sau prin PM la mine. voi avea nevoie de: numele vostru complet, psn id, id messenger si un numar de telefon. RETINETI cer seriozitate, sa nu faceti ceva de genul, eu nu mai joc ca ma bat toti sau stiu ca m-am inscris dar nu pot sa joc. daca te-ai inscris vei juca pana la capat.

    FOARTE IMPORTANAT: campionatul va avea loc, doar daca vor fi cel putin 6 participanti.

    Astea fiind zise, let's fifa 09!

    primul participant voi fi eu. asa ca mai avem nevoie de 5.

    p.s. inscrierile vor avea loc doar pana pe 31 MAI!!

  2. #2 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Count me in.
    Nume : Ovidiu Lazar
    PSN ID : Studentul
    Y!Mess : ovidiu2max
    Tel. : 0726.166.654

    Q.: N-ar fi mai bine sa organizam o liga online , sau ceva de genul ? ca sa nu ne mai complicam noi cu programarile ?

  3. #3 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Cand incepe? cred ca data cea mai potrivita ar fi pe la sfarsitul scolii, dupa ce terminam cu toti cu tezele, adica pe la inceputul lui iunie.
    Eu zic sa te concentrezi mai mult pe teza la lb. romana.

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Eu zic sa te concentrezi mai mult pe teza la lb. romana.
    banuiesc ca textul e plin de greseli, dar l-am scris pe la 1 cand m-am intors de la fotbal si eram foarte obosit.
    on: @studentul ai PM

  5. #5 SP
    Member cosminhards's Avatar
    I want in!

    PSN ID: cosminhards

    Restul stii

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Up! asteptam jucatori

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pana acum s-au inscris 4 oameni. inca mai asteptam doritori.

  8. #8 SP
    Junior Member vmbobo88's Avatar
    Daca e ceva serios ma bag si eu .


    psn id : vmbobo88

    id de mess : vm_bobo

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by vmbobo88 View Post
    Daca e ceva serios ma bag si eu .


    psn id : vmbobo88

    id de mess : vm_bobo
    ok te-am inscris. eu as vrea sa fie serios, dar depinde cati suntem. daca suntem peste 7 atunci sigur organizam. campionatul o sa inceapa in luna iunie, ca sa scapam si noi de teze.

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pana acum suntem 5 oameni inscrisi, inca mai avem nevoie de participanti asa ca up . in urmatoarele zile o sa revin cu un regulament complet si revizuit, deoarece cel de sus a fost facut in graba si are cateva greseli. Haideti cei care aveti fifa 2009 ce mai asteptati? inscrieti-va in campionat.

  11. #11 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    Ma inscriu si eu.
    PSN ID RO: insomniac131
    id mess: ivanamihai

    PS: propun ca fiecare jucator sa joace tot campionatul cu echipa cu care incepe.

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by capone0 View Post
    Ma inscriu si eu.
    PSN ID RO: insomniac131
    id mess: ivanamihai

    PS: propun ca fiecare jucator sa joace tot campionatul cu echipa cu care incepe.
    te-am inscris. m-am gandit si eu la ce ai propus. nu este o idee rea, insa vreau ca acest campionat sa ne arate cine se pricepe la tactica in primul rand si la joc (pase, centrari, aparare, pozitionarea jucatorilor, golurile). de ex: daca cineva alege o echipa cu jucatori inalti, poate openetul vrea sa aleaga o echipa cu jucatori de viteza, crezand ca viteza este mai importanat ca inaltimea. situatia poate sa difere de la o situatia la alta.

  13. #13 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    eu tot nu inteleg de ce nu putem crea o liga pe net ... ca orice alta liga pe care o gasesti in Fifa , sa jucam acolo , desigur , cu regulamentul nostru .

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Studentul View Post
    eu tot nu inteleg de ce nu putem crea o liga pe net ... ca orice alta liga pe care o gasesti in Fifa , sa jucam acolo , desigur , cu regulamentul nostru .
    expica-mi si mie te rog, mai detaliat, cum functioneaza aceasta liga online, ca nu am folosit niciodata acest feature. Se pot juca meciurile tur-retur? un jucator poate alege ce echipa vrea inainte de joc? sunt Ranked jocurile? se poate juca ca etapele? si zi-mi te rog avantajele acestei ligi.

  15. #15 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    PSN UK: walky7
    id messenger: danieljitaru

  16. #16 SP
    Member cosminhards's Avatar
    Am impresia ca daca facem liga jucatorii for fi limitati la o singura echipa intregul sezon...ceea ce, zic eu, ar fi mai bine sa nu se intample.

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    unp! inca asteptam jucatori.

  18. #18 SP
    Member cosminhards's Avatar
    up! "pentru ca meritati"...

  19. #19 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Baieti , ce se mai aude cu campionatul ??? Hai ca ard de nerabdare !!!

  20. #20 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai incepe pe 1-2 iunie
    inca mai asteptam inscrieri. pana acum suntem 6.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Campionat Fifa 13 By Phander in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 05-12-2012, 18:00
  2. Campionat FIFA 11 By selea in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 23-12-2010, 21:51
  3. Campionat Fifa 09 PSP By octav in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 26 Last Post: 20-06-2010, 23:23
  4. ConsoleGames.ro - Campionat FIFA 10 By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 539 Last Post: 18-01-2010, 18:25
  5. Campionat FIFA 09 pt PS3 By Spike in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 46 Last Post: 11-05-2009, 12:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts