Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Achiziţionare PlayStation

  1. #1 SP
    Junior Member Gabry's Avatar

    Achiziţionare PlayStation

    Salut la toţi. Zilele astea aş vrea să cumpăr un PlayStation (primul meu PlayStation), dar nu ştiu între ce model să aleg: PS3 Super-Slim sau PS4 ? Nu aş vrea să îl iau la Second Hand, dar vreau unul nou cu garanţie (în caz că se buleşte ceva). De PS4 nu m-am interesat deloc, nu ştiu nimic despre el (ce poate să facă sau ce capacitate are), însă de PS3 SS dacă ar fi să îl cumpăr, aş lua unul de 500GB. Voi ce îmi recomandaţi?
    //EDIT: Nu vă chinuiţi să îmi postaţi link-uri că îl iau din Italia, nu din România.

  2. #2 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Iti recomand PS3. Pur si simplu ai un catalog imens de jocuri, si majoritatea jocurilor de pe PS4 (gen Mass Effect4, inFamous2, AC5, inevitabilul Dark Souls 3, Uncharted4 etc.) te cam obliga sa joci si jocurile dinainte.
    As alege un model nou, cu garantie, din magazin:
    http://www.altex.ro/consola-sony-ps3...yond-two-souls
    sau daca iti plac mult racing-sim-urile:
    http://www.altex.ro/consola-sony-ps3...the-last-of-us

  3. #3 SP
    Junior Member Gabry's Avatar
    Am auzit că pe PS4 dacă dai nişte şpagă îţi fac jocurile de PS3 să meargă şi pe PS4, acuma nu ştiu dacă asta e adevărat...

  4. #4 SP
    Junior Member razzv's Avatar
    Depinde. Varietatea jocurilor e mai mare acum la PS3, insa intr-un an se vor schimba lucrurile. Incet, incet totul o sa se mute pe PS4. Daca vrei sa te joci acum, si sa nu dai f multi bani, mergi pe PS3. Daca te gandesti si in viitor si ai un buget mai maricel, ia PS4.

  5. #5 SP
    Junior Member Gabry's Avatar
    Deci m-am uitat cu gura căscată la video
    . Video ăsta demonstrează că se merită PS4.

  6. #6 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Spaga sa dai cui sa-ti mearg jocurile de PS3 pe PS4? La politie, procuratura? Natia asta creda ca totul se rezolva cu spaga, chiar si compatibilitatea jocurilor PS3 pe PS4.

  7. #7 SP
    Banned Venom's Avatar
    Si tot natia asta nu mai stie de gluma. A fost o figura de stil chestia cu spaga.

  8. #8 SP
    Junior Member Gabry's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Spaga sa dai cui sa-ti mearg jocurile de PS3 pe PS4? La politie, procuratura? Natia asta creda ca totul se rezolva cu spaga, chiar si compatibilitatea jocurilor PS3 pe PS4.
    La un magazin de jocuri. Am decis să trec pe PS3 Slim, iar anul viitor pe PS4.

  9. #9 SP
    Member colossus's Avatar
    Deci aici vorbim de 2 generatii de console : Ps3 e lansat din 2007,iar PS4 s-a lansat luna trecuta. E normal ca la PS4 vei intalni grafici superioare (insa nu merita cumparat de acum pt ca nu s-au lansat destule jocuri,sau merita sa-l cumpere cei care au ceva jocuri de Ps3 terminate ,in prezent).
    Te-ai orientat foarte bine si chiar merita Ps3-ul ,poti juca GTAV ,The last of us ,Beyond 2souls si multe altele,plus ca e foarte ieftin,si daca esti incepator in materie de console e bine sa o iei de la inceput.

  10. #10 SP
    Junior Member Gabry's Avatar
    Până la urmă am luat un PS3 Slim 320GB cu €200. Peste câteva zile vreau să-l duc să-mi monteze un E3 ODE PRO pe el. Asta mă va mai costa în jur de vreo €100-140.

  11. #11 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Parca doreai ps3 cu garantie? Daca instalezi ode ala, si se ''buleste'' consola ce faci? )
    Cu 140 euro, iti faci o colectie maricica de jocuri

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O DEzamagire alegerea făcută. Cu banii aia îţi făceai abonament PS Plus 3 ani

  13. #13 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    closed + warned

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts