Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Cu cat as putea vinde o consola PS3

  1. #1 SP
    Junior Member kendodaniel's Avatar

    Cu cat as putea vinde o consola PS3

    Buna ziua.
    Am cumparat de craciun o consola ps3 la bundle cu The Last Of Us si Beyound Two Souls. Cert este ca am folosito sa joc cele doua jocuri pe care le-am si terminat si mai apoi am cumparat si AC3 pe care l-am jucat si terminat.
    Bun, acum am nevoie de bani si cum mi-am terminat treaba cu consola as dori sa o vand...
    Cam cat pot lua pe urmatoarele:
    Consola PS3 + cablu de alimentare + The Last of Us(JOC) + Beyound: Two Sould(JOC)
    Controllerul DS3 + cablu de alimentare
    Assasin Creed 3
    Am garantie la consola inca 1 an si jumatate ( am luat-o la craciun)
    Dau si cartoanele si tot...
    Mentionez ca nu am modat consola aceasta este ca si noua.. nici de zgariat nu am reusit desi are suprafata aia tare lucioasa..
    Astept pareri cu cam cat as putea cere pe ea si taote cele....
    Attached Images Attached Images ps3_slim.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hello. Asa cum ti-am scris si pe threadul de intrebari, postez si aici:

    Eu as fi zis ca un pret corect ar fi in jur de 1000 RON, dar vad astfel de oferte si ma tem sa mai fac vreo estimare: http://www.consolegames.ro/forum/f89...ie-1-jumatate/

  3. #3 SP
    Junior Member kendodaniel's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hello. Asa cum ti-am scris si pe threadul de intrebari, postez si aici:

    Eu as fi zis ca un pret corect ar fi in jur de 1000 RON, dar vad astfel de oferte si ma tem sa mai fac vreo estimare: http://www.consolegames.ro/forum/f89...ie-1-jumatate/
    1 Vezi ca nu ai pus unde, adica ai lasat postez aici : ------(aer, adica liber, adica nimic)----
    2 La 450 de lei.. mai bine o las sa se puna prafu in ea sa faca sobolanii casa in ea in subsol decat sa o dau cu 450 de lei...
    Alte idei.. alte pareri.. ceva "strategii de marketing"?
    MonkY iti multumesc pentru raspunsul promt.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kendodaniel View Post
    1 Vezi ca nu ai pus unde, adica ai lasat postez aici : ------(aer, adica liber, adica nimic)----
    Prin "aici" m-am referit la acest thread.
    Quote Originally Posted by kendodaniel View Post
    2 La 450 de lei.. mai bine o las sa se puna prafu in ea sa faca sobolanii casa in ea in subsol decat sa o dau cu 450 de lei...
    Departe de mine gandul de a cere doar 450 RON, mai ales daca e ca noua si ai si un an si jumatate garantie. Am dat exemplul respectiv ca fiind un fel de "worst case scenario" (pentru tine).
    Quote Originally Posted by kendodaniel View Post
    Alte idei.. alte pareri.. ceva "strategii de marketing"?
    Poti incepe cu pretul pe care ti l-am recomandat (1000 RON), si scrii negociabil. Vezi daca gasesti client, daca nu... mai scazi din pret (si tot asa).
    Eventual incearca un schimb cu ceva ce te intereseaza mai mult.
    Quote Originally Posted by kendodaniel View Post
    MonkY iti multumesc pentru raspunsul promt.
    Cu placere.

  5. #5 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Eu zic ca mai mult de 900 nu ai cum sa iei pe ea. Eu am dat-o pe a mea (acelasi model, cu inca 10 luni garantie), cu GTA5, TLoU si 2 controllere la 800 lei. Asta e piata, asa merg preturile.

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Cu cat as putea vinde o consola PS3

    Din pacate au scazut mult preturile la consolele sh dupa ce a aparut ps4, multa lumea si-a vandut consola. Cred ca in jur de 700-800 poti sa o vinzi lejer, dar tu poti sa ceri mai mult si sa scazi, daca nu te grabesti. Eu am luat consola mea tot asa cu 1 an si 6 luni garantie, 2 controllere si un joc cu 700 ron, asta cand preturile erau ridicate si nu aparuse ps4.

  7. #7 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Ca sa-ti faci o idee, eu am in plus acasa o consola Slim 320 GB, e la cutie cu tot, practic nefolosita, dar nu mai are garantie. Ultima oferta pe care am primit-o a fost 570 lei, asta ca sa iasa cumparatorul cu 600 total dupa ce-si achita curierul. Insa, desi am discutat si totul parea ok, n-a mai zis nimic si n-am vandut-o.

    Acum ce sa mai zic, a aparut PS4, dar asta nu inseamna ca PS3 e de aruncat, cate jocuri ai pe PS3 (si la ce preturi, mai ales SH) si cate jocuri ai pe PS4?

    Eu zic sa te gandesti bine, din pacate acum vara nu prea o sa obtii pret bun pe ea, toti vor bani sa mearga in concediu. Si sa nu te trezesti la toamna ca vrei sa-ti cumperi si nu mai gasesti la pret bun si sa-ti para rau, asta e cu garantie pe numele tau, conteaza si acest aspect.

    Daca gasesti un cumparator serios si iti da 700 lei si ai nevoie de bani acum poti s-o dai, mai jos deja e discutabil, tine cont ca pe PS4 nu poti juca jocurile de PS3 (adica poti, dar prin streaming si cu costuri).

    Sau poti incerca sa dai jocurile la pachet si consola separat, majoritatea vor dori consola cat mai ieftina si sa-si aleaga ei jocurile.

  8. #8 SP
    Member noss <3 ciorica's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hello. Asa cum ti-am scris si pe threadul de intrebari, postez si aici:

    Eu as fi zis ca un pret corect ar fi in jur de 1000 RON, dar vad astfel de oferte si ma tem sa mai fac vreo estimare: http://www.consolegames.ro/forum/f89...ie-1-jumatate/
    Motivul pentru care am dat o la banii astia (chiar azi am dat o) este ca vreau sa mi iau si ps 4 sa am toata noua generatie completa..am x1 si wii u , ps 3 ul il tin degeaba in casa , de ce sa il tin aiurea cand chiar nu am ce face cu consola..nu s colectionar ...si x360 il dau la fel ca ps3 ul ...de ps vita am scapat repede..nu mi a placut de la inceput .

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    noss: don't worry man! Noi (cand cumparam) ne bucuram de oferte ca a ta (ti-am si facut reclama, ar trebui sa o dai super repede)! Din pacate, atunci cand vrem sa vindem si noi, ne omori (la figurat, desigur) Asta e piata, nu poti sa multumesti tot timpul si cumparatorul si vanzatorul.

  10. #10 SP
    Member noss <3 ciorica's Avatar
    Si pana la urma ai vandut o?

  11. #11 SP
    Junior Member kendodaniel's Avatar
    NU...

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aveti oferta lui aici, in caz ca sunteti interesati: http://www.consolegames.ro/forum/f89...00gb-3-jocuri/.

  13. #13 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Cu 1000 lei o sa o dea greu ...

  14. #14 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Eu am dat PS3 Phat 80 GB (din decembrie 2008), cabluri aferente, controller si Red Dead Redemption la 500 lei acum o luna. E ok pretul? De mentionat ca am schimbat la consola blocul optic.

  15. #15 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Si eu am dat un Slim 160GB chel cu 570.Pret ok cred eu avand in vedere ca un superslim e 900 cu garantie nou.Ti-as recomanda sa creezi pachete, si sa mai scazi din pret...dai jocuri separat.La pachet nu prea ti-l ia nimeni.
    Succes!!

  16. #16 SP
    Junior Member kendodaniel's Avatar
    Multumesc de sfat cred ca o sa incerc sa dau PS3-ul separat si jocurile separat . Pentru ps3 500gb superslim cu garantie inca 1 an jumatate e ok 900 de lai de inceput negociabil ?

  17. #17 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Pretul nu ar fi unul neaparat rau,dar gandeste-te, pretul unei console noi se gaseste la 1300 lei cu hard de 500GB si jocul Watch Dogs (nou costa 240lei). Daca scazi 200lei ajungi deja la 1100 unde nou, intradevar fara hard costa 900 dar e nou. In mare parte, cine iti va cumpara consola nu il va prea interesa ca ai jucat tu numai alea doua jocuri si in rest ii neatinsa consola, deoarece nu ar avea cum sa verifice si in faza aceasta, mai degraba si-ar lua nou cu 900 si ar mai astepta vreun pic sa isi cumpere un hard, chiar daca si al tau are garantie, pentru ca multa luma prefera sa foloseasca garantia in caz de ceva, cat de putin inspre deloc. Cum am spus, pretul poate fi unul just insa, sa nu te astepti sa il si primesti cu usurinta, poate nici macar 800. Oricum ar fi daca cineva iti da 700-800-900 sa il dai cu prima ocazie, ca oferte mai bune, cu greu mai primesti.

  18. #18 SP
    Junior Member kendodaniel's Avatar
    Mda... si asta e adevarat...

  19. #19 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Adevarul este ca in perioada asta consolele current-gen (PS3 si X360) se vand destul de greu, la preturi mici.

  20. #20 SP
    Junior Member kendodaniel's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Adevarul este ca in perioada asta consolele current-gen (PS3 si X360) se vand destul de greu, la preturi mici.
    Adica de craciun ce se vinde mai bine?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Cu cați bani aș putea vinde un 360? By Marinake in forum Offtopic
    Replies: 7 Last Post: 04-06-2015, 11:26
  2. Cu cat sa vand consola ps3 ? ;)) By forsakenbv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 15 Last Post: 10-09-2014, 17:05
  3. Cat de bine se vinde un joc Remastered? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 26-08-2014, 12:13
  4. PS3 se vinde bine, dar cat de bine? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 26-03-2011, 15:36
  5. Cat ati plati pentru a inchiria un joc de consola? By GreyhounD in forum Console Club
    Replies: 33 Last Post: 19-10-2009, 11:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts