Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Cu cat sa vand consola ps3 ? ;))

  1. #1 SP
    Junior Member forsakenbv's Avatar

    Cu cat sa vand consola ps3 ? ;))

    Salut.Detin un ps3 slim 500gb, nemodat , cu o maneta originala Wireless dualshock 3 +toate cablurile(si unul hdmi)
    Am la el 17 jocuri gen : gta 4, Bioshock 2, Assasin's creed 3,MW1,MW2, MW3,battlefield 3,black ops 2,lost planet 2,god of war 3,fallout 3, aliens vs predator, killzone 2,street fighter 4,fifa 11, fifa 12 si sonic )).
    Nu stiu la ce pret sa il dau.... vand consola pentru ca vreau sa investesc intr-un procesor si o placa video=D
    Astept niste pareri

  2. #2 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  3. #3 SP
    Junior Member forsakenbv's Avatar
    salut gvingi, m-am uitat inainte sa deschid acest topic peste tot ce mi-ai dat tu acolo. ty anyway..

    ---------- Post added 10-09-2014 at 04:38 ----------

    up...spuneti-mi si mie un pret acolo...eu sunt paralel

  4. #4 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    poti sa ceri cam 900 pe ce ai tu acolo. probabil vei obtine in jur de 700

  5. #5 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Incearca sa vinzi jocurile separat, ceri mai putini bani pe consola si accesorii.

  6. #6 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Ce putin 800+ ron cu tot ce ai , sa lasi mai ieftin pierzi , nu te lua dupa @raducucosmin .Poi si daca ceri 25 ron pe joc tot iesi la peste 300 lei pachetul.Ai ps3 slim de 500gb , vezi daca se poate moda.Eu am avut un ps3 slim de 320 gb modabil si l-am dat cu 500 ron in 1 zi de la postarea anuntului.Verifica si tu piata aici pe baczar , pe olx , tocmai.ro.Oricum fara 300 + ron sa nu dai jocurile.
    Cum a spus @tudomih incearca sa vinzi jocurile separata sau fa un pret doar pentru tot pachetul de jocuri sau le poti combina in mici pachete

  7. #7 SP
    Junior Member forsakenbv's Avatar
    radule, tata, ai idee cam ce bani au fost investiti in consola asta acum ceva timp ? probabil ai vrut sa pari interesant, bravos... eu nu ma supar.
    Chiar iti multumesc pt sfat Boghy, asta voi incerca
    EDit : am vazut ca e modelul CECH -2004B, nu stiu daca se poate moda, ma bate rau ps3-ul aici.
    EDIT 2: AM pus pe anunt consola deocamdata, mersi

  8. #8 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Recomand sa pui anuntul si pe tocmai.ro si sa bifezi sectiunea transport gratuit tocmai.ri.Iti livreaza ei produsul gratis cu ramburs prin fan curier.Ai dreptul la 4 comenzi pe luna.Vezi daca consola este modabila asap Sincer fifa 11 si 12 sunt cele care cred ca trebuie sa le lasi foarte ieftin sau gen pentru cine cumpara tot pachetul , gratis fifa pentru ca nah deja iese fifa 15.Jocurile vechi de sport sunt cel mai greu de vandut.
    Fa si tu o lista cu ce jocuri ai si poze.Cu poze ai sanse mai mari sa le dai parerea meaSi uitate pe burta consolei ce date code ai la ps3

  9. #9 SP
    Junior Member forsakenbv's Avatar
    Spune aici : DATE CODE : 9C, habar nu am daca se poate moda sau nu , probabil ca da.
    Am primit deja un mesaj sa o trimit spre cluj cu 600 de lei(doar consola ), i-am spus ca ma gandesc.

  10. #10 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Daca doar consola e pret f bun.Nici eu nu stiu ce date code trebuie ca sa o poti moda , dar tu sa ai codul

  11. #11 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by forsakenbv View Post
    radule, tata, ai idee cam ce bani au fost investiti in consola asta acum ceva timp ? probabil ai vrut sa pari interesant, bravos... eu nu ma supar.
    Chiar iti multumesc pt sfat Boghy, asta voi incerca
    EDit : am vazut ca e modelul CECH -2004B, nu stiu daca se poate moda, ma bate rau ps3-ul aici.
    EDIT 2: AM pus pe anunt consola deocamdata, mersi
    realitatea e ca ai o consola folosita, fara garantie, cu un singur controller si niste jocuri dintre care cele mai recente sunt din 2011.

    25 RON/joc? sa fim seriosi. sunt catvea jocuri pe care intr-advear poti obtine si 50 de RON (gen GTA IV) sau battlefield 3, si e adevarat ca sunt oameni care pe okazii (spre exemplu) incearca sa vand Bioshock II SH si cu 100 de lei, asta nu inseamna ca asta e valoarea de piata.

    asa cum a zis Boghy02 cele doua jocuri FIFA (in conditiile in care FIFA 12 se vinde NOU la altex cu 25 de RON), valoreaza mai nimic.

    si cand spui ca ti s-au oferit 600 de RON pe consola, vrei sa spui ca cineva ti-a oferit 600 de RON doar pe obiectul in sine (fara controller, cabluri etc)?

    PS: banuiesc ca HDD-ul de 500 l-ai pus tu, pentru ca 2004B a fost lansat in 2009 cu hdd de 250 GB.

    PPS: 2004b e downgradable deci se poate moda. asta ar putea sa-ti ofere un avantaj

    @Boghy nu a trecut cumva un an de cand ai dat tu acel PS3 slim? ca sa nu mai zic ca slim-ul de 320 e model din 2010

  12. #12 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    @raducucosmin presupun cand a spus consola , este cu tot cu ds3 si cablurile aferente Da fifa nu au valoare , dar restul poate obtine de la 25 pana la 40/50 ron imhoDeci poate sa obtina chiar si 400+ pe cele 17 jocuri si sa ofere jocurile fifa cadou la un bulk mai mare vandut

  13. #13 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    la jocuri nu neg, depinde de cumparatori si de cat timp va sta cu ele pana sa le vanda, de care e cererea in momentul asta pentru asemenea titluri. cum ziceam am vazut preturi la cateva din jocurile alea pe okazii, OLX, tocmai, chiar si aici pe forum, care se intind de la 20 la 90 de ron (asta pentru acelasi joc, aceeasi editie, second hand).


    iar daca i s-au oferit 600 de RON pe consola fara jocuri dar cu accesorii, mi se pare (exact cum ai spus si tu) ca ar prinde un pret foarte bun. iar daca si-ar vinde jocurile cu 300 de RON (ceea ce cred ca se va intampla) va ajunge la 900 de RON cat am sugerat eu initial sa ceara.

    in fine, vanzatorul poate cere si 1200 de RON pe un pachet ca asta, dar asta nu inseamna ca va si obtine atat in final.

    eu unul in ultimul an de zile am vandut si cumparat trei console ps3 si un ps4, plus nenumarate jocuri si accesorii. deci am tot testat piata, ce-i drept mai mult din postura de cumparator.

    @forsakenbv

    crezi ca e ok sa-i spui unui om care ti-a raspuns sincer, ca "vrea sa para interesant", atunci cand tu insuti cu un post deasupra spuneai:

    "up...spuneti-mi si mie un pret acolo...eu sunt paralel"?

  14. #14 SP
    Junior Member forsakenbv's Avatar
    Prietene,tu ai avut o atitudine care a lasat de dorit, eu ti-am spus din start ca nu o sa ma supar pe tine acum.
    Anyway, am vazut si eu ca se chinuie saracii pe olx sa vanda jocuri cu 20-25 de lei
    Cum am spus, o trimit maine spre cluj, pt ca azi am teribilul ghinion de a ma taia la picior, iar jocurile le vand separat , gramada.
    Va multumesc pt sfaturi , inca o data.

  15. #15 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by forsakenbv View Post
    Prietene,tu ai avut o atitudine care a lasat de dorit


    bafta la vanzare!

  16. #16 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cum forsakenbv a multumit oamenilor, iar consola este ca si vanduta, consider ca si-a atins scopul acest thread. Se inchide.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cu cat as putea vinde o consola PS3 By kendodaniel in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 27 Last Post: 14-09-2014, 13:00
  2. Cu cat sa vand ps3-ul By N1ckHD in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 02-08-2014, 14:07
  3. Cat ati plati pentru a inchiria un joc de consola? By GreyhounD in forum Console Club
    Replies: 33 Last Post: 19-10-2009, 11:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts