Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Regiune Ps3

  1. #1 SP
    Junior Member Hephy's Avatar

    Regiune Ps3

    Salut!
    Sunt nou-noutz pe aici si as vrea sa va bat si eu la cap cu o intrebare
    mi-am luat si eu astazi PS3( e inca in cutie) si din cate am inteles, in timpul setupului initial, ni s-ar cere sa alegem o regiune.
    din ce am mai vazut pe forumuri, vad ca multi au ales UK sau US.
    CE ma sfatuiti sa aleg?
    multumesc!

  2. #2 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Salutare! Daca te gandesti ce sa alegi dintre UK sau US in special daca vrei abonament PS Plus, nu prea mai conteaza. In trecut, atat Europa cat si America primeau jocuri (gratuite) diferite. Acum ambele zone primesc aceleasi jocuri. Nu prea conteaza ce iti alegi din cele 2 zone. E posibil totusi sa fie diferenta de vre-o cativa lei la abonamentele dintre cele 2 zone, dar in afara de mica diferenta de pret nu prea este nimic diferit.Eu unu am ales sa am cont de UK, avand in vedere ca majoritatea jocurilor care le aveam in posesie la vremea cand mi-am procurat un PS3, erau zona 2.

    PS: Sau daca nu esti interesat de PS plus, iti poti face cont si pe Romania...se pare ca avem si noi playstore acum.

  3. #3 SP
    Junior Member Hephy's Avatar
    Mersi de raspuns Shiro
    Am sa aleg UK atunci, just in case, desi momentan nu sunt tentat de donatii

  4. #4 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pe contul de Romania poti face toate platile cu cardul.
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...store-romania/

  5. #5 SP
    Junior Member Hephy's Avatar
    Mersi de raspuns!
    Am citit o pagina dupa am tras cu coada ochiului si am vazut 19 pagini
    daca gresesc, sau-varianta oficiala, ma mut din UK in RO, nu mai pot schimba?
    Sau nu pot face inca un cont, cu Ro?

  6. #6 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Daca te referi sa-ti modifici contul din UK pe RO...nu, nu se poate. Dar da, poti sa-ti creezi alt cont de vrei sa treci pe RO.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts