Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 246 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 179 229 ... LastLast
Results 2,561 to 2,580 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2561 SP
    Junior Member Lynoleum's Avatar
    cu ce masina ati castigat Like the Wind ? ps: ce bine era sa am acum 3.5 mil

  2. #2562 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    Ca e mai rapid am observat si eu. Citind pe alte forumuri am auzit ca R10 ar fi lipit de pista, imposibil de egalat la control.
    Am sa iau in considerare si sfatul tau, mai citesc si ma hotarasc cand ajung la banii aia.
    Ce folos ca sta lipit daca are understeer mai mare decat la 908.

  3. #2563 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Lounge deschis

  4. #2564 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Frumos si asta seara. cel putin la Nascar, desi am jucat doar free run, era plin de obstacole pe traseu, nu dura prea mult sa ajung si eu unul. Damage-ul asta functioneaza cam ciudat. Uneori te izbesti destul de tare si nu ai nimic, alteori te atingi putin si deja trage masina dreapta sau nu mai prinde viteza. Oricum, e mai bine sa stai deoparte prima tura si abia apoi sa cuceresti pozitii, pt ca foarte multi vor avea probleme.

  5. #2565 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Nu are legatura cu GT5, dar merge de amuzament


  6. #2566 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Noua mea jucarie , sry stiu ca nu se pun pozele aici dar atasez si replays de la eventul care trebuie facut pentru a obtine X1.
    La lvl 30 devine disponibil eventul Vettel ; pe jucatorii de GT5 care folosesc controller ii sfatui sa inceapa sa se gandeasca la achizitionarea unui volan pentru acest challenge iar pe cei care detin un volan ii sfatui sa si-l ancoreze bine de masa pentru ca mie mi-a sarit de 2 ori .

    Vedeti replays sa intelegeti de ce
    Attached Images Attached Images san-gimignano-town-square.jpg
    Attached Files

  7. #2567 SP
    Member BatsBike's Avatar
    va salut ... am mai citit,pe sarite,din paginile threadului dar n`am prins ceva concret legat de volan ... fiind de parere ca fiecare joc sa`l joc cu accesoriul specific(aici,GT5 cu volanul),intreb:un volan satisfacator sau bun in comportament pentru acest joc,ar fi ... ?(undeva la 150,200 de lei ar cam fi bugetul)
    chiar vreau sa joc jocul(ca alternativa la fifa11,sports champions sau heavy rain-asta am prin consola),mai ales ca n`am jucat decat NFS on PC,candva ... thanks

  8. #2568 SP
    Member kkkotto07's Avatar

  9. #2569 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    volanul de mai sus nu are pedale, nu? cum accelerezi progresiv cu el? are vreun trigger ceva?

  10. #2570 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am eu volanul acesta, nu are pedale pentru picior dar are pentru mana , sunt in spatele volanului.

  11. #2571 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Si ti se pare mai functional decat controller-ul?. Poti controla mai fin masina decat in "2 cm" cum au zis unii colegi mai sus?. Il fixezi de ceva sau poti sa il ti pe genunchi?

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  12. #2572 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Iti recomand un Driving Force GT, gasesti la 400 de lei si isi face treaba de minune.

  13. #2573 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Greyhound, am ochit si eu GT-ul, spatiul e problema. Tu joci cu G25? scuze daca te-am izbit aseara dar nu a fost cu intentie. Joc cu bumper camera si ee mai greu de aproximat lungimea si latimea masinii, dar totusi nu te-am deviat de la traiectorie. Iar la cursa cu Megane pe Trial mountain, am dat start din greseala, dupa ce am iesit in lobby sa se repare masina. Oricum a fost o ciomageala si o cursa foarte luuunga .

    Am observat ca in majoritatea curselor, nu numai aseara, dupa start, are loc o imbulzeaza de iti e frica sa pui frana daca esti mai in fata, pentru ca te iau cei din spate cu fulgi cu tot si din pozitia 3 te trezesti pe ultima, pe iarba si cu damage daca se poate. Si se duce naibii toata munca din calificari. Duelurile 1 on 1 sunt captivante, iar un contact mic, gen Nascar, unde stati cu masinile lipite la o depasire, e inevitabil cateodata. Dar ce se intampla la start, ma enerveaza la culme. daca stai deoparte si depasesti dupa jumatatea turului, nu o sa fie deloc greu, pt ca toti zmeii incep sa se tarasca dupa ce au folosit masina pe post de berbec.

  14. #2574 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu joc cu Driving Force GT si mi se pare ok.
    Lumea trebuie sa fie mai atenta, toti vor sa castige in prima curba prima pozitie. Uita sa franeze, lovesc. Toate astea vin cu mai mult antrenament si mai multa atentie. Din pacate multi nu vor sa inteleaga treaba asta, cred ca jocul e un fel de NFS.

  15. #2575 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    1. Cand rulati in spatele altei masini, beneficiati de aspiratie. Asta inseamna ca neavand rezistenta aerului, mergeti mai repede, DAR asta inseamna si ca trebuie sa franati mai repede. In apropierea curbei, lasati usor acceleratia si fiti pregatiti sa franati. Nu va bazati ca cel din fata sa franeze in acelasi punct ca si voi, in plus, luand curba pe o trasa ideala, aproape sigur veti reusi sa faceti depasirea dupa iesirea din curba.

    2. Folositi ASSISTS, daca sunteti incepatori. Nu este nicio rusine si le puteti elimina pe rand, odata ce prindeti experienta.

    3. Un mic tutorial despre comportamentul in curbe, fata de inamic.lol Ca mentiune, masina rosie este cea care face depasirea. Ca recomandare, folositi LEFT-RIGHT view, inainte de intra in curba. Ele nu sunt mapate by default, dar se pot seta din Options.
    Attached Images Attached Images curba.jpg

  16. #2576 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    domn' profesor ...tu esti cel mai patit poate se vad ceva imbunatatiri la turma diseara. poate nu se mai imbulzesc asa.

  17. #2577 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    1. Cand rulati in spatele altei masini, beneficiati de aspiratie. Asta inseamna ca neavand rezistenta aerului, mergeti mai repede, DAR asta inseamna si ca trebuie sa franati mai repede. In apropierea curbei, lasati usor acceleratia si fiti pregatiti sa franati. Nu va bazati ca cel din fata sa franeze in acelasi punct ca si voi, in plus, luand curba pe o trasa ideala, aproape sigur veti reusi sa faceti depasirea dupa iesirea din curba.

    2. Folositi ASSISTS, daca sunteti incepatori. Nu este nicio rusine si le puteti elimina pe rand, odata ce prindeti experienta.

    3. Un mic tutorial despre comportamentul in curbe, fata de inamic.lol Ca mentiune, masina rosie este cea care face depasirea. Ca recomandare, folositi LEFT-RIGHT view, inainte de intra in curba. Ele nu sunt mapate by default, dar se pot seta din Options.

    Extrem de interesant graficul. Makes one wonder..... E doar pentru incepatori sau...? Am incercat sa aplic regulile tale azi cand veneam la birou, era naibii sa ma busesc. Totusi cred ca ne inveti prostii.

  18. #2578 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nota..: nu incercati acasa
    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  19. #2579 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    1. Cand rulati in spatele altei masini, beneficiati de aspiratie. Asta inseamna ca neavand rezistenta aerului, mergeti mai repede, DAR asta inseamna si ca trebuie sa franati mai repede. In apropierea curbei, lasati usor acceleratia si fiti pregatiti sa franati. Nu va bazati ca cel din fata sa franeze in acelasi punct ca si voi, in plus, luand curba pe o trasa ideala, aproape sigur veti reusi sa faceti depasirea dupa iesirea din curba.

    2. Folositi ASSISTS, daca sunteti incepatori. Nu este nicio rusine si le puteti elimina pe rand, odata ce prindeti experienta.

    3. Un mic tutorial despre comportamentul in curbe, fata de inamic.lol Ca mentiune, masina rosie este cea care face depasirea. Ca recomandare, folositi LEFT-RIGHT view, inainte de intra in curba. Ele nu sunt mapate by default, dar se pot seta din Options.
    *Looks at picture*


  20. #2580 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Situatia de acum sta cam ca in atasament
    Attached Images Attached Images acum.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 246 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 179 229 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts