Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 246 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast
Results 2,021 to 2,040 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2021 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    mo, sry ca n-am apucat ieri sa joc nimic online. Avem timp oricum, facem noi zilele astea Ieri am stat mai mult sa imi reglez televizorul decat sa ma joc lol Bai deci nu stiu ce s-a intamplat, insa dupa instalare mi-a intrat in joc pe rezoutia 1680 x 1050(eu avand setat 1080p/720p) si se vedea super bine fara nici un "jaggies". Am jucat eu putin si m-a mancat in fund sa opresc tv-u. Cand l-am deschis, surpriza, m-a sucit inapoi pe 1080p + jaggiurile de rigoare. Am zis ca turbez... E vreo smecherie sa pot seta tv-ul inapoi pe rezolutia aia? ca la mine pe orice rezolutie as seta ps3-u chiar daca dau sharp 0/100 tot mi se vede "zgrunturos" putin grafica si scrisu din meniuri. Ei, cu rezolutia aia de 1680 x 1050 se vedea perfect tot. Daca stie cineva vreo metoda sa il fac inapoi, please post here.
    Anyway, despre joc nu pot spune decat de bine! Este exact ce mi-am dorit. Incercati eventul ala de la AMG academy pe nordshlife. E pur si simplu... SUPERB Va pune sa invatati traseul pe 3 etape/sectiuni, urmand apoi un event unde il veti conduce pe tot. Pana acum la prima etapa am scos timp de gold si la restu doar silver. Deci nu il ratati ca e super tare mai ales daca aveti volan!
    Momentan am ajuns pe la lvl 7/8 aseara. Vedeti ca mi-am facut alt cont de z2 pentru gt5. Add i_geoker_i
    ps: cel mai bine cred ca ar fi sa facem un tabel pe prima pagina a threadului cu toate id-urile celor care joaca, sa ne fie mai usor.

  2. #2022 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cum adica nu ai avut bani? am jucat o ora si ceva A-spec si ajunsesem la peste 70.000. banii nu sunt o problema in jocul asta. bine, nici nu m-am apucat sa fac tuning. i-am tinut pentru masini ca ai nevoie de un jap classic sau euro classic car pentru anumite curse. btw, am primit bonus la un moment dat un subaru din 58. zic io in sinea mea...wow...jap classic car...ia sa ma bag in evenimentul respectiv. teoretic a mers dar...lol....abia faceam primu viraj si aia aveau juma de lap.

    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Add i_geoker_i
    ps: cel mai bine cred ca ar fi sa facem un tabel pe prima pagina a threadului cu toate id-urile celor care joaca, sa ne fie mai usor.
    subscriu. add *********

    arghh, MonkY

  3. #2023 SP
    Member Imperatore's Avatar
    @ GeOKeR Aceeasi impresie am avut-o si eu pe Nurburgring Nordshlife.Cred ca am dat peste 100 de ture pe circuitul ala.A fost pur si simplu extraordinar.

  4. #2024 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    cum dracu man... unele mi se pareau imposibile din punct de vedere fizic si sa iei silverul... cum ai reusit sa iei goldu?
    si nu e numai parerea mea, mai multi spuneau asta.
    Subscriu si eu la asta. E aproape imposibil sa iei Gold la unele. Ai de ex o limitata de timp de 20 secunde la gold , 20 si 500 la silver 25 la bronze.
    Am patit de multe ori sa merg pe trasa ideala dpmdv perfect si sa scot silverul la limita. Nu stiu cum as putea recupera jumatate de secunda. Voi cum plecati de pe loc? daca plec lin, pierd timpul, parca cu tot cu derapajul de inceput tot scot un timp mai bun daca ii "dau blana" din prima .

    Eu am doar controller, poate cu volan e altceva, insa masina tot atat merge. Poate cu schimbatorul pe manual sa aiba reprize mai bune, nu am incercat

  5. #2025 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Ma bucur ca vad oameni fericiti datorita jocului . Eu clar sunt unul din ei si vor urma doua nopti full de GT5...
    GeOKeR ...ce tot zici tu acolo ? Exista posibiliatea sa scapam de franjurile de la umbre ?

  6. #2026 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Cosmin, tu joci pe automat acum? incearca pe manual ca e mult mai bine Iti poti schimba tu viteza la ce rapoarte ai nevoie si castigi timpi in plus. Eu cand jucam pe controller prologue imi setam vitezele pe sticul drept(sus si jos/gear up si gear down sau viceversa).

  7. #2027 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    ...Poate cu schimbatorul pe manual sa aiba reprize mai bune, nu am incercat
    depinde probabil cat de zeu esti cu controlerul...
    nu am jucat decat cu volan si dupa cum am spus goldul mi se pare fizic imposibil.

  8. #2028 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by nicutapa View Post
    Ma bucur ca vad oameni fericiti datorita jocului . Eu clar sunt unul din ei si vor urma doua nopti full de GT5...
    GeOKeR ...ce tot zici tu acolo ? Exista posibiliatea sa scapam de franjurile de la umbre ?
    nu, de franjurile de la umbre nu ai cum. Insa calitatea imaginii si a anti-aliasingului pe obiecte se pare ca da, cel putin cu rezolutia aia. Insa ce mi s-a intamplat mie a fost mai mult ca sigur o "eroare". Nu am mai patit pana acu asa ceva. Chiar nu stiu cum am putut avea rezolutia aia cand ps3-ul nici nu o are in optiuni.

  9. #2029 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    depinde probabil cat de zeu esti cu controlerul...
    nu am jucat decat cu volan si dupa cum am spus goldul mi se pare fizic imposibil.
    pai si pe PC jucam tot cu un controller Logitech cu layout de Ps3 si vibratii, doar ca era cu fir. Si mergea.

    Eu as pune schimbatul vitezelor pe controller pe L1 gear down si pe R1 gear Up sau invers, atunci cand apesi cu mana stanga frana de pe L2 sa poti sa retrogradezi cu R1 si viceversa.

    Doar ca e complicat cu controller-ul. Pt ca nu e ca in viata reala cand misti din maneta. Uiti sa apesi butonul si mai mult pierzi decat castigi.

    P.s. - cred ca topicul asta o sa bata orice record de audienta pe CG. Doar acum sunt 21 useri si guest care privesc

  10. #2030 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai totul tine de obisnuinta
    Metoda pe care ti-am zis-o eu e foarte asemanatoare cu cea pe care o gasesti la volanele cu schimbator secventional.

  11. #2031 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Deci aur la Nurburgring Nordshlife ? Pt mine pare un vis erotic. Bronzul ma facut sa transpir si sa dau restart de n ori
    Eu am un cod pt a particpa in concursul oficial in care se castiga un LMG, deci care crede ca e cel mai tare il dau sa se bage
    Daca castigam, vindem masina si printre altele, facem cinste la totii participanti in acest Thread cu un playseats si cu un G27

  12. #2032 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    il joaca cineva cu Logitech Driving Force Wireless? Daca da, cum e? E numai 140 lei la Flanco si ma bate gandul sa-l iau ca de altul n-am bani. Scuze pt off topic.

  13. #2033 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    nu, de franjurile de la umbre nu ai cum. Insa calitatea imaginii si a anti-aliasingului pe obiecte se pare ca da, cel putin cu rezolutia aia. Insa ce mi s-a intamplat mie a fost mai mult ca sigur o "eroare". Nu am mai patit pana acu asa ceva. Chiar nu stiu cum am putut avea rezolutia aia cand ps3-ul nici nu o are in optiuni.
    cred ca a fost o chestie cu tv-ul tau.
    depinde foarte mult si de tv.

    jucasem forza 3 la un prieten si se vedea absolut oribil... plin de zimturi si culori aiurea...
    acasa mi se parea ca se vede 3x mai bine. tv-ul are un mod pentru jocuri care odata activat imbunatateste vizibil calitatea imaginii.

    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    il joaca cineva cu Logitech Driving Force Wireless? E numai 140 lei la Flanco si ma bate gandul sa-l iau ca de altul n-am bani. Scuze pt off topic.
    vezi ca nenea goagal devine foarte prietenos cu tine daca ii scrii: review Logitech Driving Force Wireless
    cand aud de wireless la volane doar doua lucruri imi vin in minte:
    1. INPUT LAG foarte mare.
    2. baterii...

  14. #2034 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    vezi ca nenea goagal devine foarte prietenos cu tine daca ii scrii: review Logitech Driving Force Wireless
    cand aud de wireless la volane doar doua lucruri imi vin in minte:
    1. INPUT LAG foarte mare.
    2. baterii...
    Detii un asemenea volan sau nu e destul de clar cui i-am adresat aceasta intrebare? Incearca sa nu mai faci pe interesantul dand raspunsuri mistocare, mai bine ai invata sa conduci ca de asta GT5 nu e destul de simulator pt tine.

  15. #2035 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    daca arati ca esti nesimtit crezi ca ti se va raspunde mai repede?

  16. #2036 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    cum dracu man... unele mi se pareau imposibile din punct de vedere fizic si sa iei silverul... cum ai reusit sa iei goldu?
    si nu e numai parerea mea, mai multi spuneau asta.
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Subscriu si eu la asta. E aproape imposibil sa iei Gold la unele. Ai de ex o limitata de timp de 20 secunde la gold , 20 si 500 la silver 25 la bronze.
    Am patit de multe ori sa merg pe trasa ideala dpmdv perfect si sa scot silverul la limita. Nu stiu cum as putea recupera jumatate de secunda. Voi cum plecati de pe loc? daca plec lin, pierd timpul, parca cu tot cu derapajul de inceput tot scot un timp mai bun daca ii "dau blana" din prima .

    Eu am doar controller, poate cu volan e altceva, insa masina tot atat merge. Poate cu schimbatorul pe manual sa aiba reprize mai bune, nu am incercat
    Va asigur ca nu este nimic imposibil, toti timpii care trebuie atinsi sunt realizati de catre un tester mai intai si lasa loc de imbunatatire, la unele licente chiar mult.
    Dati-mi add pe PSN si cred ca se pot vedea achievements, pun si poze daca doriti . Dar serios, daca aveti probleme , la fiecare licenta este un video tutorial care va ajuta. Tineti minte ca nu trebuie sa urmati cu sfintenie racing-line 'ul si nici punctele de franare care le recomanda. Daca crede cineva ca il pot ajuta cu ceva, feel free to ask.

    Am o mica propunere (catre moderatori si nu numai) : Cred ca ar fi cel mai bine sa incepem un nou Thread in care fiecare dintre noi sa isi lase Id-ul de PSN care il foloseste pentru GT5 , si de ce nu , sa organizam eventuri online prestabilite. Threadul actual poate ramane pentru discutii legate strict de joc, strategii, intrebari etc.
    Threadul il putem numi (ca exemplu, astept sugestii) GT5 - Id'uri PSN / Curse online
    Ideea este ca primul post din acest thread (care sa contina lista cu Id-uri) sa poata fi reeditat continuu. Avem nevoie de o lista cu id-uri, dureaza prea mult sa le culegem de prin thread-ul actual.

    Voi ce credeti ?

  17. #2037 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Dar serios, daca aveti probleme , la fiecare licenta este un video tutorial care va ajuta.
    unde gasim asta?

  18. #2038 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    E un buton langa cel de reluari care iti arata video cum se face licenta..
    Iar cu lista cu useri, sunt de acord

  19. #2039 SP
    Senior Member Minimize's Avatar

  20. #2040 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � GT5 launches in Japan, pics shows lines
    It doesn’t get any better than this. No, really, it doesn’t.

    Famitsu and Yahoo Japan has up pictures of the Japanese launch of Gran Turismo 5.
    The main launch took place at Yodobashi Camera in Akihabara, with 100 people lining up at the event. An additional 50 lined up at Bic Camera in the Shinjuku district of Tokyo.
    GT5’s out now.
    Thanks, Kotaku.
    Is curios cat de bine se va vande GT 5 in prima saptamana. Dupa cum se vede si la noi pe forum, foarte multa lume l-a cumparat si inca mai trebuie sa vina la o gramada de oameni(cam 8 din 10 jocuri cumparate in ultimele zile au fost GT 5... dintre care 4-5 erau collectors lol.. e o nebunie mai mare decat cand s-a lansat FF XIII sau GoW 3 ).


    In orice caz GT 5 a fost un joc foarte asteptat, s-a vandut de minune si a crescut si nr-ul ps3-urilor vandute. Daca o sa aibe vanzari la fel de bune ca si predecesorii sai atunci cei de la PD o sa innoate in bani... desi notele nu au fost la fel de mari cum ne asptam toti, vanzarile au fost

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 246 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts