Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 246 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast
Results 221 to 240 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #221 SP
    Member Imperatore's Avatar
    chin mare pana apare... daydreaming

  2. #222 SP

  3. #223 SP
    Member Imperatore's Avatar
    nu m-as uita asa mult la damage daca si coliziunile ar fi putin mai lucrate

  4. #224 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    News - gran-turismo.com
    At the Tokyo Game Show held starting Thursday, September 24, Kazunori Yamauchi, creator and producer of the Gran Turismo franchise, revealed a list of features to be included in Gran Turismo 5. Main features include over 950 cars, 20 course locations with 70 layouts, and a new physics engine with roll-over, damage, and more. Additionally, Yamauchi highlighted the ability for players to carry over unlocked cars in Gran Turismo for PSP, launching October 1, 2009, into Gran Turismo 5 when it launches, giving players a chance to get a head start on Gran Turismo 5 via Gran Turismo for PSP.
    Cars
    - Over 950 Cars

    Courses
    - Over 20 Locations
    - Over 70 Variations

    Physics
    - New Physics
    - Overturning of cars
    - Damage
    - Movable objects on the course
    - The newest Hybrid cars and electric cars

    Arcade Mode
    - Single Player
    - Split Screen 2 Player

    GT Mode
    - World Map
    - My Garage
    - Car Dealer
    - Tuning Shop
    - Championship Race
    - License Test

    Online
    - Open Lobby
    - Text / Voice Chat
    - Private Room
    - Online Photo Album
    - Online Replay Album
    - Export of replays to YouTube

    Photo Mode
    - Photo Drive
    - Photo Stage

    Gran Turismo TV
    - Improved UI
    - Export of video to the PSP
    - Progressive downloading

  5. #225 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    man, la atatea masini nu puteau pune mai multe trasee? 20 doar?

  6. #226 SP
    Member Dante's Avatar
    cand spune 950 de masini se refera ca sunt 950 de modele distincte sau ca sunt 950 cu tot cu enspe variatii ale aceluiasi model (in fct de motorizare etc)?

  7. #227 SP
    Member slabunator's Avatar
    Flaviu, exista traseul normal si traseul reverse lucru care multiplica numarul circuitelor cu 2. 20 de circuite distincte ca look = 40 de trasee main(circuitul reverse fiind radical diferit fata de cel normal ca si abordare) + diverse variatiuni. Eu zic ca e un numar destul de frumusel.

    Dante, sunt 950 de modele distincte, nu se ia in calcul in cate feluri poti modifica performantele unei masini,dar posibilitatile de tunning sunt teoretic infinite

    GT4 e cel mai bun racing sim content wise, iar GT5 il va intrece. Stati linistiti ca avem ce "rumega" la el cand apare, timp sa fie

  8. #228 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

  9. #229 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    There have been numerous comparisons going around comparing Sony’s GT5 or GT5: Prologue to Microsoft’s Forza 3. Each title looks great in many regards, but the gamers want to know which title is superior. With a brilliantly made comparison video, gamers may finally have an answer to that question. Special thanks to Goldfingiz for this wonderful comparison video.

  10. #230 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Din video-ul asta iese ca GT5p arata mult mai bine, dar pana nu le joci pe ambele e greu sa faci o comparatie!

  11. #231 SP
    Member Dante's Avatar
    de cele mai multe ori prefer o grafica mai slabuta (oricum aici diferentele sunt minore) in favoarea feelingului in joc. forza n-am jucat pana acum dar gt5: p l-am terminat si a fost o placere in full hd. stateam si ma uitam ca vitelul la reluari

  12. #232 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    Dante, sunt 950 de modele distincte, nu se ia in calcul in cate feluri poti modifica performantele unei masini,dar posibilitatile de tunning sunt teoretic infinite
    Nu se refera ca modificari, se refera ca exista, de obicei gen Toyota Supra, Toyota Supra DoLuck, Toyota Supra Jun, Toyota Supra HKS, Toyota Supra GranTurimo tuning, etc. Sunt mai multe variatiuni pe aceeasi tema. Problema e ca in general, creatorii de jocuri le considera modele distincte desi.. sunt acelasi model. La asta se referea el. Cred ca sunt 950 masini cu totul, nu distincte.

  13. #233 SP
    Member Dante's Avatar
    da, la asta ma refeream. daca prin absurd ar fi logan in joc si ei pun logan 1.6 16v si 1.5 dci . le numara ca fiind 2 modele sau ca 1? ca asa banuiesc ca mai mult de 300 de modele nu o sa fie. ceea ce e oricum imens. tot ce sper e sa fie si porche sau cel putin modele de porche folosite sub numele unuia dintre tuneri ca am vazut ca se poarta si in alte jocuri.

  14. #234 SP
    Member MSlv's Avatar
    pai, cred ca ei au zis de la inceput ca sunt peste 950 de masini, deci trickz are dreptate. daca tu ai in garaj logan 1.5 si 1.6 inseamna ca ai o singura masina? (sunt constient de eventualele glume care se pot face)

  15. #235 SP
    Member Dante's Avatar
    nu stiu ce au zis ei, eu doar am intrebat. pai daca am un logan de 1.5 si unu de 1.6 inseamna ca n-am nicio masina

  16. #236 SP
    Member MSlv's Avatar
    ^^ si inevitabilul s-a produs


    din clipul de mai sus, am observat ceva:

    1. urasc masinile fara placuta de inmatriculare (aia din spate macar) din forza. majoritatea au inglobat in designul caroseriei o zona dedicata acestor placute nevinovate, fie ele in bara/capac portbagaj (in spate) si de multe ori chiar si bara fata are niste scobituri speciale care arata pur si simplu aiurea fara o bucata dreptunghiulara de plastic acolo, chiar daca nu are alta menire decat de a exista in locul ala.

    2. sunt dezamagit de umbre, parca si la gt4 erau mai detaliate. poate in versiunea finala o sa fie altceva (atat gt5 cat si forza)

    3. gt are lumina si reflectii mai naturale, pacat de umbra ca strica iluzia (asa mi se pare mie)

    4. interior net superior la gt. ai o imagine mai larga asupra habitaclului, texturile au rezolutie sanatoasa chiar si in zonele periferice peste care se plimba mai rar ochiul, detaliile sunt la obiect si obiectele sunt detaliate corespunzator, iar luminarea si umbrele sunt ireprosabile (la gt). forza are o imagine interioara mediocra (din clipul de mai sus asa mi s-a parut), rezolutie scazuta prin multe locuri, luminare si umbre simpliste, si in general un design nu foarte detaliat, in comparatie cu minutiozitatea aratata de gt la interior.

    5. de cand are r8 fundul negru? mi se pare dubioasa modelarea masinii din forza.

    acestea ziind fise, amandoua arata f bine, dar forza are o grafica mai sterila (artificiala) si gt ofera o imagine mai naturala. parerea mea.

  17. #237 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    pana la urma o sa fie sau nu porsche in gt5?

  18. #238 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    dar forza are o grafica mai sterila (artificiala)
    Nu vreau sa fiu carcotas dar steril inseamna altceva. No offense.
    Amandoua jocurile arata destul de bine, dar intr-adevar s-a pus mai mult accent pe grafica la gt5.
    Nu o sa cumpar jocul pentru ca nu sunt fan racing sim, dar amandoua variantele sunt placute ochiului spectator. Totusi din ce am vazut de prin comparatiile de pe net,desi cea de mai sus e intre gt5 prologue si fm3 demo, deci variantele finale o sa fie destul de diferite, as merge pe gt5 si nu spun asta pentru ca am ps3, doar pentru ca pare mai bine finisat si pus la punct decat forza 3.

  19. #239 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Nu vreau sa fiu carcotas dar steril inseamna altceva. No offense.
    none taken, ai dreptate. stiu ce inseamna, ramasesem insa cu impresia ca mai are un sens, dar cred ca am facut eu o confuzie. ramane doar artificial ca atribut atunci, pana gasesc eu un inlocuitor.

  20. #240 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by lotoganja View Post
    pana la urma o sa fie sau nu porsche in gt5?
    Porsche este exclusiv FM3. GT5 va avea RUF.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 246 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts