Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 123 of 246 FirstFirst ... 23 73 113 121 122 123 124 125 133 173 223 ... LastLast
Results 2,441 to 2,460 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2441 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Cine a trecut de ultimul special event la Jeff Gordon NASCAR? Ala de lvl21 pe daytona cu 2 ture?
    Daca a descoperit cineva reteta magica, poate da share. Am stat la draft la ambele masini imediat apropiate si degeaba...
    Si eu care credeam ca aia din NASCAR doar ii dau blana si fac stanga usor

  2. #2442 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    La start tb sa te ti dupa masina care fuge inspre grupul din fata si binenteles sa joci cu toate asisturile off ca sa prinzi viteza mai mare in curbe.Sa-i ajungi si sa-i depasesti pe cei din fata nu e asa greu,dar sa te menti in fata lor pe primul loc e mult mai dificil fiindca vin la aspiratie din spate tot timpul,nu ai cum sa scapi de ei,dar cu putin noroc si practica se poate castiga.

  3. #2443 SP
    Junior Member nemesys_alien's Avatar
    Numai ce am pus si eu mana pe el de la un prieten si tot ce pot sa spun ii ca ii superb jocul. Am observat mici defecte de grafica dar cam atata. Pe cand un online?

  4. #2444 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    uau Bugatti veyron e masina standard,nu ma asteptam.

  5. #2445 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Mai jos o sa scriu cateva impresii formate dupa ce m-am jucat cateva ore bune si am capatat oarece experienta

    E nebunie cu damage-ul acum. La cea mai mica lovitura, masina trage dreapta sau stanga. Nu am vazut daca e afectata si viteza maxima sau acceleratia sau doar directia. Desi, la un momentdat, facand manevre de ajustare a directiei (o izbeam stanga dreapta sa mearga cat de cat drept, nu aveam timp de pit stop) mi s-a facut rosu ceva in dreptul la sofer, banuiesc ca motorul sau cutia de viteze (cred ca ultima) si parca nu mai mergea asa tare. Interesant oricum dar stai cu sufletul la gura cand esti in fata coloanei de elefanti ajunge sa te intoarca unul si s-a dus totul....

    Online e foarte fun, ar trebui sa incercam si masini mai puternice... Kobayashi a trecut aseara pe langa mine cu Veyron si avea ~ 370km/h. In Zonda am atins maxim 340km/h pe Sarthe. E frumos circuitul, dar e denivelat, asta e un aspect care face diferenta, degeaba ai linii drepte daca masina salta ca la break-dance. Iar daca umbli la amortizoare, creste ruliul pe curbe. D-asta e frumos GT5, daca il patrunzi in esenta lui, e foarte complex.

    Inca o data, am ramas suprins de cat de echilibrat e Lexus LFA. Iar esapamentul se apropie de cel original, pt ca motorul e dezvoltat in colaborare cu Yamaha, deci un mic zgomot de motocicleta. Jos palaria. Daca mai aveau si amplificare la zgomot cand treceam printr-un tunel, ii dadea 10 la sunet. Ca altfel, pozitionarea 3d e foarte buna. Lucreaza satelitii de numa-numa. E aiurea ca e atat de complex incat nu sti ce sa joci mai intai in cariera. Si Karting, Nascar, License, A-spec, B-spec. Jocul asta nu o sa ma plictiseasca prea curand. Am jucat Nfs Shift un an fara sa ma plictisesc. Masinile sunt clar diferentiate. Fiecare are specificul ei, comportamentul nu prea seamana de la una la alta.

    Camera bumper o folosesc cel mai mult, ma ajuta sa am un camp vizual cat mai larg, astfel pot aprecia mai bine largimea unui viraj, distanta fata de masina din fata , etc. Folosesc si camera din spatele masinii cand vreau sa vad cat damage vizual a capatat, sau sa imi clatesc ochii cu reflexiile de pe vopsea si miscarile masinii. Camera din interior o folosesc cateodata, dar destul de rar, mai mult ma incurca. Cel putin la C4 WRC, zici ca ai vizor de tanc prin parbriz. Micut de tot. Cea de pe capota sau mai bine zis, de pe acoperis, mi se pare pozitionata prea sus si zici ca esti cu Tir-ul, parca nu mai incapi pe sosea te uiti dupa niste oglinzi in plus sa nu agati bordura cand iei o curba.

    Bug-uri nu am intalnit pana acum, am doar unul enervant, de fiecare data cand aprind GT5, nu intra boxele in modul DTS la sunet, trebuie sa le sting si sa le reaprind. Nu e de la boxe pt ca la alte jocuri merg perfect. E de la joc. In rest totul e ok.

    Sper ca nu v-am plictisit, dar jocul e Racing Game-ul anului pt mine

  6. #2446 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    E nebunie cu damage-ul acum. La cea mai mica lovitura, masina trage dreapta sau stanga. Nu am vazut daca e afectata si viteza maxima sau acceleratia sau doar directia. Desi, la un momentdat, facand manevre de ajustare a directiei (o izbeam stanga dreapta sa mearga cat de cat drept, nu aveam timp de pit stop) mi s-a facut rosu ceva in dreptul la sofer, banuiesc ca motorul sau cutia de viteze (cred ca ultima) si parca nu mai mergea asa tare. Interesant oricum dar stai cu sufletul la gura cand esti in fata coloanei de elefanti ajunge sa te intoarca unul si s-a dus totul....
    e prosteala, nu e damage ceea ce e implementat acum.
    indiferent de viteza cu care te lovesti de ceva ai damage ori pe fiecare roata in parte ori la motor ori combinatii intre astea 5. atat. cu aceleasi consecinte de fiecare data... blocarea volanului la 45 de grade si activarea de force feedback de zici ca iti face masaj la palme.

    ma intreb la ce dracu au lucrat atatia ani daca tot ce au reusit sa faca e incropeala asta ieftina la o saptamana de la lansare ca sa mai inchida gura celor care tipau pe forumuri ca multiplayerul e de rahat.

    macar daca erau toate masinile "premium" mai intelegeam ce au facut in tot timpul asta, dar asa?

    si in multiplayer ce sa joci cand nu se fac tururile alea de calificare cum trebuie si la cea mai mica atingere a unui bezmetic ai invariabil parte de unul din cele 5 moduri de damage?

  7. #2447 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai ai grija ii lasi sa isi sparga capul primele curbe si dupa aia preiei conducerea

  8. #2448 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Cateva poze din multi de aseara si desigur cateva poze cu "BESTIA" :
    Attached Images Attached Images tsukuba-circuit.jpg tsukuba-circuit_1.jpg tsukuba-circuit_2.jpg cape-ring-south.jpg cape-ring-south_1.jpg

  9. #2449 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    e prosteala, nu e damage ceea ce e implementat acum.
    indiferent de viteza cu care te lovesti de ceva ai damage ori pe fiecare roata in parte ori la motor ori combinatii intre astea 5. atat. cu aceleasi consecinte de fiecare data... blocarea volanului la 45 de grade si activarea de force feedback de zici ca iti face masaj la palme.

    ma intreb la ce dracu au lucrat atatia ani daca tot ce au reusit sa faca e incropeala asta ieftina la o saptamana de la lansare ca sa mai inchida gura celor care tipau pe forumuri ca multiplayerul e de rahat.

    macar daca erau toate masinile "premium" mai intelegeam ce au facut in tot timpul asta, dar asa?

    si in multiplayer ce sa joci cand nu se fac tururile alea de calificare cum trebuie si la cea mai mica atingere a unui bezmetic ai invariabil parte de unul din cele 5 moduri de damage?
    GT5 amanat - crize
    GT5 lansat - crize, la cat au lucrat trebuia sa miroasa a benzina in casa, online e praf
    GT5 online fix - crize, tot pica, vreau sa mearga impecabil chiar daca am net de rahat sau 500 de torenti, vrem damage
    GT5 damage patch - crize, e naspa, trebuia la impact sa ramana pe jos bucatele din suspensie

    Eu nu stiu de ce il mai joci, pentru ce te chinui sa treci cu vederea atatea lipsuri? La cat l-ai criticat ma asteptam macar sa stii cum se joaca un simulator, sa nu ii faci pe toti terci pe circuit, mai ales ca ai si G25.

  10. #2450 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    hhaha. nu deschideti cutia Pandorei. Fiecare conduce cum vrea

  11. #2451 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Roarrrr. Cat fight. Roarrrr.

    La cum se conduce in multiplayer, parca as vrea sa isi ia "peciul cu demegi" inapoi.

  12. #2452 SP
    Member Dante's Avatar
    care crede ca jocul e prost sa mi-l vanda mie pls ps?

  13. #2453 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    hhaha. nu deschideti cutia Pandorei. Fiecare conduce cum vrea
    Corect, conduce cum vrea. Atata timp cat nu ii incomodeaza pe ceilalti. Nu fac referire la nimeni, insa in curand va aparea un mic "ghid" de buna purtare pe traseu. Cei ce vor sa participe la un eventual viitor campionat si/sau la curse cu noi va trebui sa il cunoasca. Vor fi numai chestii de bun simt, pentru o mai buna experienta de joc

  14. #2454 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    ^^ that. Pai hai cu el. Acum este la corectura, la Mo?

  15. #2455 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Regula nr. 1: Il lasati pe Grey sa se duca.
    Regula nr. 2: Il lasati pe Grey sa se duca.
    ....
    ....
    Regula nr. 100: Il lasati pe Grey sa se duca.


    Ce ma bucur ca aici nu exista restart.


    Roarrrrrrrrrr!

  16. #2456 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Eu nu stiu de ce il mai joci, pentru ce te chinui sa treci cu vederea atatea lipsuri? La cat l-ai criticat ma asteptam macar sa stii cum se joaca un simulator, sa nu ii faci pe toti terci pe circuit, mai ales ca ai si G25.
    pai vino cu argumente daca ti se pare ca am zis vreun lucru neadevarat cu privire la joc.
    imi place jocul, de aceea ma imi si petrec timpul prin el, daca ai inteles altceva e problema ta.

    cat despre faptul ca l-am criticat si ii fac pe toti terci? ai vazut tu asta?

    din cate stiu in multiplayer o singura data mi s-a oprit masina intr-o curba si intrase unu in mine si tipa ca din gura de sarpe... are sens sa explic ca atunci cand joci cu camera din masina, fara asisturi, cu ambreiaj si schimbare manuala a vitezelor daca te loveste unu ti se opreste motorul? neah... il las pe unu sa ma faca ca el conduce cu controler, da de sfarcu sixaxis-ului stanga dreapta si are vedere de deasupra masinii si e the best! ca de.. suntem toti egali.

    au fost pe bune cursele alea? sincer la felul cum s-au desfasurat credeam ca erau doar pt fun... unii probabil le iau prea in serios.

    cat despre fanboys... ce sa zic... puteti sa pupati in fund jocul cat vreti, asta nu inseama ca e perfect sau e "real driving simulator". daca vreti sa credeti asta nu aveti decat sa o faceti, insa incercati sa veniti si cu argumente pe care sa le sustineti.
    sa imi spui ca fac "crize" pentru simplul fapt ca am intraznit sa iti critic joculetul nu mi se pare un mod adecvat de a purta o discutie.

    eu chiar il astept pe Grey sa vina cu un set de reguli, poate asa se mai elimina din copilasii care se cred la destruction derby.

  17. #2457 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    eu chiar il astept pe Grey sa vina cu un set de reguli, poate asa se mai elimina din copilasii care se cred la destruction derby.
    In mare parte sunt regulile extrase din campionatele de Forza, se aplica ca idei generale.

    Mic indrumar al Shumacher-ului in devenire

    I. Conduita in cursa:

    1. Regula de baza este bunul simt si respectul fata de ceilalti participanti. Nu faceti depasiri inutile si riscante, nu incercati sa blocati un concurent mai rapid decat voi, intrandu-i in fata sau jenandu-l cand va depaseste.

    2. In prima curba a cursei si in special in primul tur (cand pneurile sunt reci si emotiile mari), incercati sa mergeti calm, nu va ingramaditi in primul viraj. Nu conteaza daca ati pierdut o pozitie la start. Evitati pe cat posibil coliziunile si fiti foarte atenti la franare. Este neplacut sa fii in fruntea unei curse pentru 20 de tururi, pentru ca apoi sa fii lovit din spate de catre un intarziat care nu a fost atent si a ratat punctul de franare.

    3. Aveti mare grija cum reintrati pe traseu. Daca ati gresit un punct de franare, daca ati fost implicati intr-o coliziune, sau pur si simplu v-a aruncat vibratorul in decor, in momentul in care reintrati pe traseu, faceti manevra cat se poate de lin si paralel cu pista. Astfel, cei care vin imediat din spate sa va poata ocoli fara a fi incomodati. Concurentul iesit in decor trebuie sa acorde intotdeauna prioritate celor aflati pe circuit, pana cand este sigur sa reintre fara sa incomodeze.

    4. Nu parasiti intentionat traseul, cu scopul de a obtine un avantaj necinstit. Exista si posibilitatea ca "scurtcircuitarea" anumitor viraje sa se produca accidental (ratarea punctului de franare, evitarea unui accident, etc). In cazul acesta, daca se castiga o pozitie, aceasta trebuie cedata ocupantului de drept.


    II. Depasirea:

    1. Depasirea trebuie sa se faca in conditii de siguranta pentru ambii concurenti. Responsabilitatea manevrei de depasire este a celui care depaseste. Concurentul ce este depasit trebuie sa fie la randul sau atent pentru a nu impiedica depasirea. Cand doi sau mai multi participanti sunt apropiati ca distanta, acestia trebuie sa fie foarte atenti atat in jurul lor, in oglinzile retrovizoare cat si la indicatoarele de pe ecran ce arata distanta fata de participanti.

    2. O depasire este considerata ca fiind efectuata cu succes atunci cand, masina care depaseste, are cel putin jumatate de lungime de vehicul in fata celei pe care o depaseste. Daca imediat dupa depasire urmeaza un viraj, masina care a efectuat depasirea cu succes are prioritate in privinta trasei ideale. Daca se intampla ca doua masini sa intre intr-o curba in acelasi timp (depasirea nefiind efectuata cu succes in conditiile descrise), este indicat ca acestea sa-si pastreze partea de pista pe care s-au inscris, pentru a nu se incomoda reciproc. Nu doreste nimeni sa piarda o cursa pentru ca cineva este incapatanat.

    3. Pozitia poate fi aparata in timpul unei manevre de depasire, atata timp cat nu se considera blocaj. De asemenea, nu scoateti de pe traseu un oponent atunci cand acesta va depaseste, acordati-i spatiu de manevra.

    Blocajul este definit astfel:

    - Doua schimbari de trasa consecutive, in scopul de a proteja pozitia ocupata si a impiedica masina ce doreste sa depaseasca. Se considera impiedicare a depasirii si cazul in care masina din fata schimba trasa pentru a nu permite celei din spate sa stea la aspiratie.
    Cei ce pe viitor vin la cursele de fun cu noi ar trebui sa ia aminte de aceste "ghidaje". Nu se naste nimeni invatat, nu cere nimeni performanta. Lucrurile se invata, e nevoie de experienta. Noi vrem sa facem niste curse distractive si pe cat se poate de curate. Cine nu este capabil sa se supuna acestor cerinte, este liber sa joace cu cine doreste.

    Se intampla si incidente, nimeni nu e perfect, dar vrem ca aceste incidente sa fie cazuri izolate, exceptii si nu ceva comun.

    Am sa pun aceste indrumar si in primul post al threadului, sa stie toata lumea de ele.

    Daca aveti adaugiri la cele de mai sus, le asteptam pentru dezbateri. Succes pe traseu.

  18. #2458 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai daca asa stau treburile eu propun atunci sa se cladeasca doua tabere; una pentru cei cu volane si una pentru cei fara. Cred ca va dati seama si de ce. Cine vrea sa joace mixt, go for it-si asta e. Oricum divergente vor exista mereu, iar toate oalele se vor sparge in capul celor cu volan, bine 'nteles, pentru ca cei care nu au pus mana pe unul niciodata nu stiu cum e sa pierzi controlul asupra lui si cat de greu te poti redresa dupa un mic impact cu ceilalti concurenti de pe traseu. E o diferenta enorma intre maneta si volan. Din controler se pot face ajustari pe 2 cm folosind analogul, insa la volan ai 900 grade rotatia + forcefeedback puternic ceea ce aduce clar la un dezavantaj celor care il folosesc, din orice privinta. Asa ca as zice sa va ganditi si la optiunea asta... mai bine fiecare cu ceapa masii; in felul asta ar fi mai putine certuri, mai putine reguli de incalcat si mai multa distractie, cred eu.

  19. #2459 SP
    Member rogele 1's Avatar
    Ma ajutati va rog ?Cum pot sa intru in online si eventual sa imi dea o lista de camere si sa pot face si eu una ?Oricat as merge nu gasesc nimic prin meniul ala.

    Si pot sa vorbesc in online folosind camera ps eye ?

  20. #2460 SP
    Junior Member razviiii's Avatar
    azi l-am luat si eu,e frumos imi place,razviiii id-ul meu pe psn dati add ca sa jucam si online.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 123 of 246 FirstFirst ... 23 73 113 121 122 123 124 125 133 173 223 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts