Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 246 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 ... LastLast
Results 2,861 to 2,880 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2861 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Cauta la setarile de display in joc. Ai acolo o optiune care iti permite sa redimensionezi imaginea in asa fel incat sa se potriveasca(e ceva cu niste procente %).

  2. #2862 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Si eu am avut problema asta... inca n-am rezolvat-o, dar cred ca nu depasesc cu mult (adica sa pierd ceva important). Ce mi se pare foarte aiurea la joc... unele masini sunt mult prea rapide (California care inca accelereaza puternic la 330km/h, GT-R pe care nu-l pot prinde desi am aproximativ 340 km/h) si faptul ca unele masini sunt imposibil de gasit (valabil doar pentru modele standard). Noroc cu Seasonal Events ca fac Cr. repede.

    Am impresia ca mi-am "distrus" McLaren-ul. I-am ridicat puterea destul de mult (aproximativ 720BHP, poate putin mai mult) si i-am scazut greutatea (cam 1150Kg). Problema e urmatoarea... desi e o masina extraordinar de puternica, parca nu se vede. Pana sa ajung la 120-150Km/h sunt depasit usor, dupa accelerez cum trebuie, iar viteza maxima a crescut foarte mult (am prins cam 370+ Km/h). Vreau insa sa-i creasca si sprintul 0-100, ce ar trebui sa modific?

  3. #2863 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Event: Chamonix 4WD Winter Extravaganza*
    a.k.a. Serbările zăpezii
    -----------------------------------------------------------------
    Track: Chamonix Main (8,26 km)
    Date: 30 Dec 2010
    Schedule: 21:30 � qualify / 22:00 � start race
    -----------------------------------------------------------------
    Restrictions:
    No limit (bring your own car, 4WD recommended)
    Max 325BHP (330CP)
    No weight limit

    Snow tyres

    Regulations:
    No damage
    No penalties
    Driving Line: On/Off
    Active Steering: Off
    Traction Control: Off
    Skid Recovery Force: Off
    Active Stability Management: Off
    ABS: On/Off
    -----------------------------------------------------------------
    Sauber Mercedes C9 Race Car '89, f.t.

    Lobby: L0G1X

    Dacă nu ne adunăm măcar 6-7 inși, nicio problemă -- jucăm de fun acum și am�năm cursa cu premiu pentru ianuarie.
    *post formatting � ffocus
    Attached Images Attached Images chamonix.jpg

  4. #2864 SP
    Member romey's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Si eu am avut problema asta... inca n-am rezolvat-o, dar cred ca nu depasesc cu mult (adica sa pierd ceva important). Ce mi se pare foarte aiurea la joc... unele masini sunt mult prea rapide (California care inca accelereaza puternic la 330km/h, GT-R pe care nu-l pot prinde desi am aproximativ 340 km/h) si faptul ca unele masini sunt imposibil de gasit (valabil doar pentru modele standard). Noroc cu Seasonal Events ca fac Cr. repede.

    Am impresia ca mi-am "distrus" McLaren-ul. I-am ridicat puterea destul de mult (aproximativ 720BHP, poate putin mai mult) si i-am scazut greutatea (cam 1150Kg). Problema e urmatoarea... desi e o masina extraordinar de puternica, parca nu se vede. Pana sa ajung la 120-150Km/h sunt depasit usor, dupa accelerez cum trebuie, iar viteza maxima a crescut foarte mult (am prins cam 370+ Km/h). Vreau insa sa-i creasca si sprintul 0-100, ce ar trebui sa modific?
    Ca sa-i creasca si sprintul 0-100 ar trebui sa umbli putin la setarile din cutia de viteze.

  5. #2865 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Si eu am avut problema asta... inca n-am rezolvat-o, dar cred ca nu depasesc cu mult (adica sa pierd ceva important). Ce mi se pare foarte aiurea la joc... unele masini sunt mult prea rapide (California care inca accelereaza puternic la 330km/h, GT-R pe care nu-l pot prinde desi am aproximativ 340 km/h) si faptul ca unele masini sunt imposibil de gasit (valabil doar pentru modele standard). Noroc cu Seasonal Events ca fac Cr. repede.

    Am impresia ca mi-am "distrus" McLaren-ul. I-am ridicat puterea destul de mult (aproximativ 720BHP, poate putin mai mult) si i-am scazut greutatea (cam 1150Kg). Problema e urmatoarea... desi e o masina extraordinar de puternica, parca nu se vede. Pana sa ajung la 120-150Km/h sunt depasit usor, dupa accelerez cum trebuie, iar viteza maxima a crescut foarte mult (am prins cam 370+ Km/h). Vreau insa sa-i creasca si sprintul 0-100, ce ar trebui sa modific?
    Ai mai schibat uleiul?

  6. #2866 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    deci pana la urma s-a mai facut eventul propus de ffocus in seara asta? eu n-am vazut nici o miscare...

  7. #2867 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Da s-a tinut.
    DRIFTBible, daca esti pe forum pe aici, sa nu te mai prind pe acelasi traseu cu mine vreo data ca te fac zob pt faza aia ce mi-ai facuto.M-am uitat pe replay si ai fost cel mai marsav om de pe traseu,m-ai lovit intentionat cand te-am depasit cu un tur,si la fel ai procedat si cu altii am obs cand vroiau sa treaca de tine.

  8. #2868 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by romey View Post
    Ca sa-i creasca si sprintul 0-100 ar trebui sa umbli putin la setarile din cutia de viteze.
    Sincer, nu m-am gandit. Stiam ca MP4-12C are o cutie foarte buna si moderna (schimba vitezele foarte repede), deci nu m-am gandit sa o schimb. O sa incerc insa.

    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Ai mai schibat uleiul?
    Am 2-3 curse cu ea, nu cred ca e nevoie.

  9. #2869 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Daca nu ai cumparat masina de noua ar trebuii sa faci asta.

  10. #2870 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    A fost fun aseara eventul dar bineinteles ca de fiecare data, a avut si partea lui de evenimente mai putin placute.
    Personal nu am fost implicat in incidente prea mari , poate doar ca DarkAndrei mi-a facut cadou un damage chiar in prima curba la start, cadou care l-am purtat cu mine 10 laps . Nu-i port pica, stiu ca nu a fost intentionat ; majoritatea celor care joaca online si nu sunt fani vechi ai genului , mai au de invatat.

    Cateva mici chestii care le-am observat si care vreau sa le subliniez:

    - Cand va aflati paralel cu cineva pe traseu, se apropie o curba (sau iesiti dintr-o curba) si nu exista o distanta mai mare de jumatate de masina intre voi ... intelegeti ca in acel moment "trasa ideala" nu mai exista. Trebuie sa va pastrati jumatata voastra de traseu (inchipuiti-va ca este un drum cu 2 benzi), chiar daca va trebui sa incetiniti mai mult decat in mod normal pentru a putea sa va mentineti pe jumatatea voastra de traseu in momentul in care urmeaza sa intrati/iesiti si pe parcursul unei curbe.

    - Cand sunteti ajunsi din urma cu 1 lap si sunteti depasiti, sunteti obligati sa incetiniti astfel incat sa nu il deranjati pe cel care este in spatele vostru si sa va lasati depasiti. Stiu ca poate unora li se pare oarecum sa se lase depasiti intentionat dar daca sunteti ajunsi din spate cu 1 tur .. 2-3 secunde care le pierdeti lasandu-va depasiti nu fac o mare diferenta.

    - Daca ati iesit de pe traseu si urmeaza sa reveniti , va rog sa va uitati putin pe harta traseului sa vedeti daca este cineva care se apropie, lasati-l sa treaca apoi reveniti. Nu ajuta pe nimeni daca va bagati mansalier , puneti masina de-a latul traseului si apoi plecati ; nu asa se face. Recomand ca in momentul in care ati iesit in decor si urmeaza sa reveniti sa apasati butonul 'Start' si intra pe auto-pilot. Va reveni singur pe traseu si nu va bloca traficul.

    - Nu in ultimul rand, Ffocus, vreau ca premiul sa poarte bikinei rosii , in spiritul sarbatorilor

  11. #2871 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Minimize imi pare rau pentru aseara daca te-am lovit... nu mi-am dat seama, a fost ingramadeala ca de obicei in prima curba si nu puteam sa vad bine in oglinda ca erau toti buluc. Btw, regulile tale se gasesc si in primul post deci nu inteleg de ce unii nu au idee de ele, cel mai grav e ca si atunci cand sunt depasiti cu o tura cativa nu au bunavointa sa faca un culoar, sa lase un minim de spatiu liber.
    Pentru toti cei care joaca seara le recomand sa isi cumpere o casca bluetooth, unele sunt la preturi de nimic. Am sa pun 3 linkuri mai jos si sper sa nu se considere reclama. Casca este super necesara, a fost ieri seara un caz in care andrei3c nu intelegea ca ii trebuie tractiune fata pentru event, el concura numai cu masini 4x4 sau tractiune spate.
    B-Speech Promotie Casca Cube Bluetooth (28 mm) Headset Mini Casca pe bluetooth 2.0 Marime: 28 mm
    Belkin Lichidare Bluetooth Wireless Headset F8V9017 Headset Belkin Bluetooth Headset Euro plug*
    Casca Bluetooth OXO BH100 XBH100B2

  12. #2872 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Unde s-a facut frate ca de la ora 19:50 - 22:30 in continuu m-am uitat la toti din lista de prieteni si nu era nimeni pe nici un serv. Wtf? Imi pregatisem o masina sa intru si eu. I-am dat mesaj lu' ffocus si mi-a spus ca se face. Am verificat iar de nu stiu cate ori, dar nimic. O fi fost ceva de la mine ca altfel nu imi explic cum de nu am gasit serveru pe care ati jucat la nici unul din lista.
    le: apropo de casti; era cineva cu o casca logitech intr-o seara, dar nu mai retin exact cine; poate ne zice si noua despre ce model era vorba exact ca tare bine se auzea

  13. #2873 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Unde s-a facut frate ca de la ora 20:00 in continuu m-am uitat la toti din lista de prieteni si nu era nimeni pe nici un serv. Wtf? Imi pregatisem o masina sa intru si eu. I-am dat mesaj lu' ffocus si mi-a spus ca se face. Am verificat iar de nu stiu cate ori, dar nimic. O fi fost ceva de la mine ca altfel nu imi explic cum de nu am gasit serveru pe care ati jucat la nici unul din lista.
    Chiar daca nu ii vezi cu becul verde aprins da pe cel la care stii tu ca va fi serverul si join, si eu am patit asa de cateva ori.

  14. #2874 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai asta am facut toata seara lol
    Era beculetul aprins la toti care erau online si jucau gt5, insa nici urma da camera. Pe ffocus nu mai zic, cred ca am uzat butoanele de cate ori l-am accesat dar n-am gasit nici un lounge facut de el si nici nu imi arata sa fie pe unul. Ma gandesc ca e posibil sa se fi setat NAT-ul aiurea(normal cred ca trebuie sa fie pe 1). Stiu ca mai pateam si in prologue si trebuia sa dau reset la modem sau sa refac setarile la net ca sa isi revina.

  15. #2875 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Au fost probleme aseara cu PSN-ul. A durat destul de mult si la noi pana am reusit sa dam drumul la cursa.

  16. #2876 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Imi cer scuze pentru nervii de aseara, dar la cate figuri a facut PSN + GT5 n-am mai rezistat.
    Keep on

  17. #2877 SP
    Member ramusg's Avatar
    Eu unul nu va inteleg, am auzit aici ca este de porc ca atunci cand sta cineva la aspiratie( in realitare nu a facut nimeni asta, neavand unde, cum si cu ce) de parca asta a facut toata viata si e expert, ca si cum e obligatoriu ca cel din fata sa se lase depasit, e de porc daca incearca sa inchida unghiul si sa nu-l lase pe "aspirant" sa treaca. Va amintesc ca asta e o regula de baza in orice cursa sportiva, la start incerci sa ocupi o pozitie f buna prin demaraj si "fondare", mers in zig -zag, tot pt a nu fii depasit.

    Daca nu ai reusit cu un demaraj bun sa castigi o pozitie buna, e esential ca in primul viraj, sicana, sa incerci o depasire a adversarului sau una multipla. Ca se intampla incidente, este ceva normal, peste 40% din cursele de formula 1 au incidente la start sau in primul viraj, acolo se regasesc cei mai buni piloti ai lumii, nu?
    Alta problema sunt depasirile pe traseu, in ac de par sau sicane, nu neaparat viraje de peste 60% graduatie, nu de multe ori l-am vazut pe Shumi( il dau ex pt ca il stie toata lumea) cum inchidea cu incapatinare toate unghiurile celui din spate cu riscul unui acrosaj, pt ca acest lucru se intampa atunci cand cel ce incearca o depasire o continua chiar si cand avea unghiul inchis, si inevitabil se produce o ciocnire. Asa se intampla si aici in GT cu noi.

    Ne plangem ca muierile ca nu ne-a lasat x sa-l depasim si nu tinem cont ca poate am fortat noi depasirea pe o trasa care s-a inchis existand doar riscul unei coliziuni. Asa e in tenis, ce sa-i faci, e competitie, si in cea auto e una murdara , stiti asta daca sunti fani si urmariti aceste evenimente, va amintesc de duelurile Sena- Nigel M, iesea cu scantei la propriu.

    A te lasa depasit doar ca esti cu un tur in urma nu este oblicatoriu, poate e o conduita semi-morala , ca sa inventez temporar un cuvant nou, daca ai de depasit un intarziat si nu te lasa pt ca si el trebuie sa scoata un timp bun pt situatia lui din acel moment l( asa e in realitate) o sa o faci atunci cand circuitul iti ofera o portiune in care nu poate nimeni sa-ti inchida trasa de incadrare pt depasire,toate circuitele au portiuni de acest gen, asa se face si e ok.

    Cam asta e, tineti cont ca e un joc si aici totul e permis, nu e nimeni ranit, mort sau cu o paguba in buzunar dupa ce termina o cursa, nu fiti atat de vehementi sau superiori fata de ceilalti.
    Deja sunt jucatori ce se cred piloti profesionisti, asa-ti vb pe forum dupa ce termina de jucat.

    Mii de scuze daca v-am deranjat si distrativa, nu va luati la harta aiurea.

  18. #2878 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Unde s-a facut frate ca de la ora 19:50 - 22:30 in continuu m-am uitat la toti din lista de prieteni si nu era nimeni pe nici un serv. Wtf? Imi pregatisem o masina sa intru si eu. I-am dat mesaj lu' ffocus si mi-a spus ca se face. Am verificat iar de nu stiu cate ori, dar nimic. O fi fost ceva de la mine ca altfel nu imi explic cum de nu am gasit serveru pe care ati jucat la nici unul din lista.
    le: apropo de casti; era cineva cu o casca logitech intr-o seara, dar nu mai retin exact cine; poate ne zice si noua despre ce model era vorba exact ca tare bine se auzea
    Poate nu l-ai avut pe vagabone in lista de friends si deaia nu a mers sa dai join, din cate imi amintesc el a facut serverul.Dai add si ar trebuii sa mearga pe viitor asa ampatit si eu, aparent dacanu ai hostu la friends nu iti apare ca ceilalti se joaca chiar daca o fac.
    Cat despre casca logitech e modelul acesta : Logitech Premium Notebook Headset PC Calling Internet Chat and Music 980445-0914

    Am vazut ca au si casti mai ieftine(cei de la logitech) tot in stilul acesteia(adica par a fi din aceasi gama), banuiesc ca si alea se aud cam la fel de bine.

  19. #2879 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    A te lasa depasit doar ca esti cu un tur in urma nu este oblicatoriu, poate e o conduita semi-morala ,
    Nu cere nimeni mai mult .
    Te invit sa iti cumperi GT5 si sa joci online cu noi intr-o seara unde sunt cel putin 8-10 jucatori , apoi sa vi pe forum sa te vedem sustinand aceeasi parere

  20. #2880 SP
    Member stanzor's Avatar
    a ajuns jocul, e superb X:X:X:X:X:X:X:X:X si volanul logitech momo merge super fain pe joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 144 of 246 FirstFirst ... 44 94 134 142 143 144 145 146 154 194 244 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts